W nocy z niedzieli na poniedziałek Houston Dynamo ograło Sporting Kansas City, Los Angeles FC pokonało z kolei Seattle Sounders. Takie rozstrzygnięcia oznaczają, że o finał MLS powalczą Cincinatti z Columbus Crew i LAFC z Houston Dynamo.

Kiedy odbędą się półfinały ligi MLS?

Trzeciego grudnia o północy polskiego czasu na TQL Stadium w Cincinatti na boisko wybiegną gospodarze i zespół gości, Columbus Crew. Faworytem spotkania są miejscowi, Transmisja na żywo odbędzie się na Betclic.pl. Tego samego dnia o godz. 3:30 polskiego czasu na boisko BMO Stadium w Los Angeles wybiegną zawodnicy miejscowego LAFC, przeciwko nim staną gracze Houston Dynamo. Drużyny, które przystąpią do pojedynku na BMO Stadium, jako ostatnie zapewniły sobie awans do 1/2 finału.

Transmisja na żywo możliwa była również za pośrednictwem Betclic.pl. Drużyna LAFC z Mateuszem Boguszem w składzie po ciężkim spotkaniu wywiozła zwycięstwo z Lumen Field, obiektu Seattle Sounders. Gospodarze dominowali niemal przez cały mecz, LAFC skutecznie obronili jednobramkową przewagę osiągniętą w 30.minucie po trafieniu Gabończyka Denisa Bouangi. Houston Dynamo uporali się na własnym obiekcie Shell Energy Stadium ze Sporting Kansas City, zwycięstwo zapewnił Argentyńczyk Franco Escobar. Oba mecze były półfinałami Konferencji Zachodniej.

Kiedy finał MLS 2024? Czy będą polskie akcenty?

Finał MLS odbędzie się dziewiątego grudnia, finalny pojedynek rozpocznie się o godz. 22:00. Polscy kibice liczą, że w tym sezonie po mistrzostwo sięgnie Polak, Mateusz Bogusz, który do Los Angeles przeszedł z Leeds United via Unión Deportiva Logroñés i UD Ibiza. Kontrakt wychowanka Ruchu Chorzów obowiązuje do zakończenia sezonu 2026.