Gala UFC 269, na której dojdzie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa przez Charlesa Oliveirę w kategorii lekkiej zbliża się wielkimi krokami. Kiedy UFC 269? Gdzie UFC 269? Jakie walki zobaczymy na UFC 269? Typy UFC 269 – jak wyglądają kursy UFC 269? UFC 269 karta walk – czy znamy już pełną rozpiskę walk?

Data gali11 grudnia
Miejsce galiT-Mobile Arena, Las Vegas
Transmisja galiUFC Fight Pass, Polsat Sport
Gwiazda galiDustin Poirier, Jorge Masvidal

Kiedy UFC 269?

Kiedy UFC 269, czyli jaki jest termin gali największej organizacji MMA na świecie, na której zobaczymy aż dwa pojedynki mistrzowskie? Gala UFC 269 została zaplanowana na 11 grudnia 2021 roku. Na razie nie została ogłoszona dokładna godzina rozpoczęcia karty wstępnej.

Gdzie UFC 269?

Gdzie odbędzie się UFC 269? Gala, która została zaplanowana na 11 grudnia 2021 roku odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w T-Mobile Arenie w Las Vegas.

UFC 269 transmisja

Obejrzenie transmisji z UFC 269 będzie możliwe na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wykupienie dostępu do oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Transmisje walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna. Aby skorzystać z tej opcji załóż konto i skorzystaj z bonusu powitalnego w Fortunie! Kartę główną wydarzenia, na którym zawalczą między innymi Dustin Poirier, Charles Oliveira czy Jorge Masvidal od godziny 4:00 pokaże również Polsat Sport Extra.

Zobacz także: Gdzie oglądać UFC? 

UFC 269 ważenie

Ważenie UFC 269, jak zawsze w przypadku gal Ultimate Fighting Championship, odbędzie się dzień przed galą, czyli w tym wypadku 10 grudnia 2021 roku.

UFC 269 zawodnicy

Na UFC 269 będziemy mogli zobaczyć wielu wybitnych zawodników, którzy należą do grona najlepszych fighterów na świecie. Przede wszystkim do klatki wejdzie Charles Oliveira, mistrz kategorii lekkiej, a także Dustin Poirier, który przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. W klatce UFC będziemy mogli również podziwiać podwójną mistrzynię amerykańskiej organizacji, Amandę Nunes. Brazylijka jest niepokonana od 12 walk.

Z pozostałych zawodników warto wyróżnić również jednego z najpopularniejszych zawodników MMA na świecie, Jorge Masvidala, a także byłego mistrza UFC w kategorii koguciej, Dominicka Cruza. Na karcie wstępnej wystąpi także znany polskim kibicom, były mistrz KSW w dywizji półśredniej, Dricus du Plessis.

Zobacz także: Typy na UFC

Walki UFC 269

Na gali UFC 269 zobaczymy dwie walki o tytuł mistrzowski amerykańskiej organizacji. W pierwszej z nich o pas wagi koguciej w dywizji kobiecej powalczy mistrzyni Amanda Nunes oraz pretendentka Julianna Pena. W main evencie zobaczymy starcie o tytuł mistrza kategorii lekkiej. Broniący pasa Charles Oliveira podejmie Dustina Poiriera. Dla Brazylijczyka będzie to pierwsza obrona mistrzowskiego trofeum. Innymi walkami, które z pewnością są warte uwagi, są starcia Leona Edwardsa z Jorge Masvidalem oraz byłego mistrza UFC w wadze koguciej Cody’ego Garbrandta z Kaiem Karą-France.

Kursy UFC 269

Kursy na UFC 269 znajdziemy u większości dostępnych na rynku bukmacherów takich jak na przykład Betclic, Fortuna czy STS. Z racji tego, że do gali pozostało już niewiele czasu można skorzystać także z dodatkowych zakładów i kursów na takie zdarzenia jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut.

Typy UFC 269

Charles Oliveira (C) - Dustin Poirier (#1)

Charles Oliveira w swojej pierwszej obronie pasa wagi lekkiej zmierzy się z Dustinem Poirierem. Amerykanin dwukrotnie rozprawił się z największą gwiazdą organizacji UFC, Conorem McGregorem, czym zasłużył sobie na walkę o mistrzostwo. Oliveira ma na koncie passę dziewięciu zwycięstw z rzędu, jednak w tej walce stawiamy na Dustina Poiriera.

Więcej o tej walce tutaj: Typy na Oliveira - Poirier

Amanda Nunes (C) - Julianna Pena (#5)

Amanda Nunes jest obecnie bezsprzecznie najlepszą zawodniczką na świecie. Ma na koncie dwa mistrzowskie pasy UFC w kategorii koguciej i piórkowej. Trzy z ostatnich pięciu walk kończyła już w pierwszych rundach. Wydaje się, że na ten moment jest tylko jedna zawodniczka na całym świecie, która mogłaby zagrozić Brazylijce. Jest to Kayla Harrison, dwukrotna mistrzyni olimpijska w judo legitymująca się obecnie rekordem w MMA 11-0. Amerykanka walczy jednak w organizacji PFL, więc zestawienie jej z Nunes nie jest możliwe. W pojedynku z Julianną Peną typujemy pewne zwycięstwo Brazylijki przed czasem.

Kai Kara-France (#6) - Cody Garbrandt (#7)

Po czterech porażkach w pięciu ostatnich pojedynkach Cody Garbrandt zdecydował się na zejście do dywizji muszej. W swoim debiucie w nowej kategorii wagowej zmierzy się z  Kaiem Karą-France. Nowozelandczyk na ten moment legitymuje się rekordem 22-9, a w organizacji UFC 5-2. Jeśli chodzi o same umiejętności wydaje się, że więcej argumentów ma Garbrandt. Był on mistrzem wagi koguciej, a także mierzył się ze znacznie lepszymi zawodnikami niż Kara-France. Jednak w tym pojedynku decydujące może okazać się ekstremalne zbijanie wagi przez Amerykanina. Walka powinna być niezwykle wyrównana, ale naszym zdaniem to Nowozelanczyk w drugiej fazie starcia przechyli szale zwycięstwa na swoją stronę.

Sean O’Malley - Raulian Paiva (#15)

Sean O’Malley, mimo że nie znajduje się nawet jeszcze w rankingu UFC, już jest jedną z największych gwiazd organizacji. Amerykanin legitymuje się świetnym bilansem 14-1. Jedyną porażkę odniósł w starciu z Marlonem Verą na UFC 252, jednak należy mieć na uwadze, że w trakcie tamtego pojedynku 26-latek doznał kontuzji. Teraz zmierzy się z Raulianem Paivą, który w ostatnim czasie zanotował trzy wygrane z rzędu. Jednak patrząc na to w jak fenomenalnym stylu O’Malley rozprawił się w swoim poprzednim pojedynku z Krisem Moutinho wątpliwe wydaje się, aby powstrzymał go piętnasty w rankingu UFC Paiva. W tej walce stawiamy na Seana O’Malley.

Karta walk UFC 269

Karta walk UFC 269 jest już w pełni zapełniona. Jakie pojedynki zobaczymy na gali UFC, na której w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Charles Oliveira i Dustin Poirier?

Karta główna

Charles Oliveira (31-8) - Dustin Poirier (28-6) – walka o pas mistrzowski
Amanda Nunes (21-4) - Julianna Pena (10-4) – walka o pas mistrzowski
Geoff Neal (13-4) - Santiago Ponzinibbio (28-4)
Kai Kara-France (22-9) - Cody Garbrandt (12-4)
Sean O’Malley (14-1) - Raulian Paiva (21-3)

Karta wstępna

Josh Emmett (16-2) - Dan Ige (15-4)
Pedro Munhoz (19-6) - Dominick Cruz (23-3)
Augusto Sakai (15-3-1) - Tai Tuivasa (13-3)
Bruno Silva (21-6) - Jordan Wright (12-1)
Andre Muniz (21-4) - Eryk Anders (14-5)
Miranda Maverick (9-3) - Erin Blanchfield (7-1)
Alex Perez (24-6) - Matt Schnell (15-6)
Ryan Hall (8-2) - Darrick Minner (26-12)
Randy Costa (6-2) - Tony Kelley (7-2)
Gillian Robertson (9-6) - Priscila Cachoeira (10-3)

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się gala UFC 269?
Gala UFC 269 została zaplanowana na 11 grudnia 2021 roku.
2. Kto zawalczy w walce wieczoru na UFC 269?
W walce wieczoru UFC 269 zmierzą się Charles Oliveira i Dustin Poirier. Stawką pojedynku będzie pas mistrza wagi lekkiej.