Fame MMA 18 zbliża się wielkimi krokami, a to dla nas oznacza nic innego, jak odkrywanie coraz to nowych pojedynków na gali. Jak już powszechnie wiadomo, w Double Main Evencie Amadeusz Ferrari stoczy pierwszą walkę z Kacprem Błońskim, a drugą z Marcinem Dubielem. To nie koniec głośnych nazwisk, gdyż w walce o pas wagi średniej zobaczymy Arkadiusza Tańculę i Maksymiliana "Wiewióra" Wiewiórkę.

Tańcula vs Wiewiór - Walka o pas

Jak wiadomo, nikogo raczej nie dziwi zestawienie dwóch wymienionych powyżej zawodników. Obaj mogą pochwalić się naprawdę wysokimi umiejętnościami, dlatego całość może wyglądać naprawdę ciekawie. Jeśli chodzi o formułę tego mistrzowskiego pojedynku, to odbędzie się on w MMA. Przypominamy, że walka toczy się o pas mistrzowski w kategorii do 84 kg.

Każdy ze wspominanych rywali ma niemałe doświadczenie w walce i nie ma tu mowy o przypadku zestawienia. Organizatorzy gali Fame zdecydowanie postanowili sprawić, by kolejna karta walk należała do tych niezapomnianych i ustawianych. Jak na razie wydaje się, że gala z numerem osiemnastym rzeczywiście mocno przypadnie widzom do gustu z powodu atrakcyjnych zestawień zawodników.

Podczas wydarzenia bowiem zobaczymy zarówno konflikty sportowe, jak i te natury emocjonalnej. Te drugie z pewnością zostaną omówione podczas najbliższej konferencji, która odbędzie się w środę 12 kwietnia o godzinie 20:00. To właśnie wtedy będziemy mieli szansę zaobserwować, jakie są relacje pomiędzy poszczególnymi zawodnikami osiemnastej edycji wydarzenia.

Wiewiór na Fame MMA 18

Wspomnieliśmy już powyżej, że Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka z całą pewnością zalicza się do tych bardziej doświadczonych zawodników. Na ten moment może pochwalić się 7 odbytymi pojedynkami, w tym pięcioma w MMA oraz dwoma w K-1. Jeśli chodzi o federację, to mężczyzna zawsze podejmuje się walk podczas wydarzeń organizowanych przez Fame MMA.

Na ten moment zaliczył on jedynie dwie porażki. Pierwsza z nich miała miejsce w trakcie jego debiutu na pierwszej gali Fame. Zmierzył się wtedy z Michałem Handke, któremu sam rzucił wyzwanie. Pomimo przegranej poprzez TKO w drugiej rundzie, zyskał on sympatię ze strony widzów. Co ciekawe, aż 5 z jego kolejnych walk zakończyło się jego zwycięstwem. Passa została przerwana podczas Fame MMA 17.

Mowa oczywiście o jego walce z Alanem Kwiecińskim, podczas której niespodziewanie doszło do KO. Miało to miejsce w drugiej rundzie, a cała walka była prowadzona w formule K-1. Wiewiór - choć według kursów był faworytem walki - szybki podniósł się po porażce. Czy jego umiejętności zaskoczą nas podczas walki z Arkadiuszem Tańculą? Przekonamy się już 20 maja na Fame MMA 18!

Arkadiusz Tańcula w walce o pas

Starszy z zawodników walczących o pas również może pochwalić się sporym doświadczeniem w walce. Stoczył on pojedynki w federacjach, takich jak Fame MMA, jak również Silesian MMA. Jego bilans starć na ten moment opiewa na osiem pojedynków. Co ciekawe, w tym zestawieniu znajdują się walki jedynie w formule MMA. Jeśli chodzi o liczbę przegranych, to na ten moment wynosi ona jedno starcie.

Z kim Tańcula odniósł swoją jedyną porażkę w karierze? Oczywiście miało to miejsce podczas gali Fame MMA 7. To właśnie wtedy zmierzył się on z Pawłem Tyburskim, który jest jednym z najlepszych zawodników we freak fightach, W drugiej rundzie pojedynku mężczyzn doszło do TKO. Miało to jednak miejsce 3 lata temu i od tego czasu passa wygranych walk nie została przerwana.

Czy uda się to młodszemu o 9 lat zawodnikowi? Z pewnością obojgu z nich nie można odmówić ducha walki. Przypominamy, że Arkadiusz Tańcula jest mocno kojarzony ze swoim sporem z rodziną Murańskich. Miał on okazję odbyć dwa pojedynki z Mateuszem Murańskim, jak i dwie walki z Jackiem Murańskim. Co więcej, wygrał on walkę z Alanem Kwiecińskim, z którym Wiewiór ostatnio przegrał. Czy oznacza to, że ma większą szansę na wygraną?

Przekonamy się o tym już 20 maja, oglądając galę, która odbywa się w łódzkiej Atlas Arenie. Już dziś możecie kupić bilety na wydarzenie lub dostęp w formie PPV.