Błachowicz vs Ankalaev UFC 282

Błachowicz vs Ankalaev, czyli walka wieczoru na gali UFC 282. Pierwotnie pojedynek ten miał być eliminatorem do walki o pas. Jednak po tym, gdy z powodu poważnej kontuzji Jiri Prochazka zwakował pas, okazało się, że walka Błachowicz vs Ankalaev wyłoni nowego mistrza dywizji półciężkiej. Błachowicz był mistrzem tej kategorii w latach 2020-2021. Pas utracił w walce z Gloverem Teixeirą. Magomed Ankalaev jest na fali dziewięciu zwycięstw z rzędu. Wielu ekspertów twierdziło, że zdobycie pasa przez zawodnika z Machaczkały to tylko kwestia czasu.

Kto wygrał walkę Błachowicz vs Ankalaev?

O tym, kto wygrał walkę Błachowicz vs Ankalaev na UFC 282, przekonaliśmy się się w nocy z soboty na niedzielę 10 grudnia. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala UFC 282. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Błachowicz vs Ankalaev, mogliśmy wytypować ten pojedynek u legalnych bukmacherów, którzy w swojej ofercie mają walki odbywające się na galach UFC. Jednym z nich jest Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Błachowicz vs Ankalaev

Wynik walki Błachowicz vs Ankalaev stał pod znakiem zapytania. Według bukmacherów większe szanse na końcowy triumf miał Ankalaev. Błachowicz jednak już wielokrotnie udowadniał, że świetnie czuje się w roli underdoga. Trzeba jednak pamiętać, że pokonać reprezentanta Rosji jest niezwykle trudno. Ankalaev w ostatnich latach wydaje się być nie do zatrzymania. Ostatnio pokonywał Volkana Oezdemira, Thiago Santosa i Anthony'ego Smitha. Błachowicz natomiast utracił pas w fatalnym stylu przegrywając z Teixeirą, a potem zanotował zwycięstwo z Aleksandarem Rakicem. O wyniku tej walki dowiedzieliśmy się w nocy z soboty na niedzielę 10 grudnia.

Opis walki Błachowicz vs Ankalaev

Runda I

Pierwsza runda toczyła się w stójce. Błachowicz atakował swoją najmocniejszą bronią, czyli kopnięciami. Wiele z nich dochodziło do celu. Ankalaev natomiast odgryzał się celnymi ciosami. Runda ta była niezwykle wyrównana, jednak wszyscy sędziowie przyznali ją Polakowi.

 

Runda II

Druga odsłona w dużym stopniu przypominała pierwsze starcie. Polak dużo kopał, a reprezentant Rosji odgryzał się ciosami. Na 90 sekund przed końcem rundy Ankalaev mocno zachwiał się po kopnięciu Błachowicza. Widać było, że wykroczna noga 30-latka odczuwa już trudy pojedynku. Dagestańczyk instynktownie chciał pójść w parter, jednak Polak świetnie wybronił próbę obalenia.

 

Runda III

W trzeciej rundzie Błachowicz kontynuował okopywanie wykrocznej nogi Ankalaeva. Ten musiał zmienić pozycje, aby chronić prawą kończynę. Z czasem jednak było widać, że druga noga również odmawia mu posłuszeństwa przez mocne kopnięcia Polaka. Na dziesięć sekund przed końcem Rosjanin obalił rywala.

 

Runda IV

W czwartej odsłonie Ankalaev szybko wszedł w klincz i przycisnął Polaka do siatki. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem 30-latek przewrócił Błachowicza i z góry kontrolował pojedynek. Do końca rundy Rosjanin obijał naszego reprezentanta w parterze.

 

Runda V

Piąta runda była najgorszą w wykonaniu Jana Błachowicza. Walka błyskawicznie przeniosła się do parteru. Ankalaev będąc z góry kontrolował pojedynek i raz po raz obijał Polaka. 39-latek nie dał rady podnieść już pojedynku do góry.

 

Walka zakończyła się niejednogłośnym remisem