Tegoroczna edycja Turnieju Czterech Skoczni będzie 72. w historii. Tradycyjnie odbędzie się na czterech skoczniach - w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen. Przed rokiem zwycięstwo odniósł Norweg Halvor Egner Granerud, który pokonał naszego reprezentanta Dawida Kubackiego. Zbliżająca się rywalizacja z pewnością również przyniesie wiele emocji, dlatego też warto zapoznać się z terminarzem turnieju.

Turniej Czterech Skoczni - kiedy?

Turniej Czterech Skoczni odbędzie się w dniach 29 grudnia - 6 stycznia, rozpocznie drugi period sezonu PŚ.

Kiedy początek sezonu?

Sezon 2023/2024 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczął się 25 grudnia w fińskim Kuusamo. Następnie zawodnicy udają się do norweskiego Lillehammer. Przed rozpoczęcie Turnieju Czterech Skoczni rozegrane zostają jeszcze weekendy w niemieckim Klingenthal i szwajcarskim Engelbergu.

Turniej Czterech Skoczni jest nazywany 10-dniowym maratonem bądź Wielkim Szlemem. Natężenie startów a co za tym idzie dyspozycja dnia, sprawiają, że skoczek niezaliczany do grona faworytów zgarnia pełną pulę.

Turniej Czterech Skoczni - terminarz

Turniej Czterech Skoczni składa się z czterech konkursów. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który osiągnął najwyższą notę po ośmiu skokach. Poniżej prezentujemy dokładny harmonogram zawodów:

  • 29 grudnia 2023 (godz. 16:00): Oberstdorf (Niemcy)
  • 1 stycznia 2024 (godz. 14:00): Ga-Pa (Niemcy)
  • 3 stycznia 2024 (godz. 13:30): Innsbruck (Austria)
  • 6 stycznia 2024 (godz. 16:30): Bischofshofen (Austria)