Od 7 czerwca wiemy, że na rynku freak fightów pojawiła się nowa gala CLOUT MMA. Zdecydowanie jest to wykorzystanie szansy, gdyż po zawieszeniu High League pojawiło się miejsce do zapełnienia w federacjach. Z tego też skorzystała Lexy Chaplin wraz ze swoją wspólniczką. Co już wiemy o organizacji i kto zawalczy na CLOUT MMA?

CLOUT MMA - Ważne informacje o federacji

Wczoraj, podczas ogłoszenia gali pojawiło się wiele znaków zapytania jej dotyczących. Wiele wypowiedzi od potencjalnych zawodników, jak i właścicielki dało nam szerszy obraz sytuacji. Na swoim Tik Toku Lexy Chaplin postanowiła odpowiedzieć na kilka pytań, które dotyczą nowej organizacji. Przyznała przy okazji, że jest jej współwłaścicielką.

Pierwszym zadanym pytaniem było to, skąd wzięła się nazwa federacji. Influencerka stwierdziła, że sama ją wymyśliła.

"CLOUT ja wymyśliłam. Wydaje mi się, że to jest idealna nazwa do takiej federacji. Clout to po angielsku zasięgi, a tutaj wszystko się właśnie kręci wokół zasięgów."

Lexy Chaplin o CLOUD MMA
Lexy Chaplin / TIk Tok

Nie mogło obejść się bez pytań dotyczących tego, czy organizacja nie ma jakichś podejrzanych powiązań, jak wyglądało to w przypadku High League. Kobieta szybko ustosunkowała się do takich wątpliwości.

"Daję wam słowo, że w CLOUT-cie nie ma żadnych osób objętych sankcjami. Ja jestem współwłaścicielem tej federacji i mam realny wpływ na to co się dzieje, a moja wspólniczka wraz z mężem od 2018 roku biorą czynny udział we freak fightach."

Zawodniczka przyznała, że po zniknięciu HL pojawiło się miejsce dla nowej organizacji. Stwierdziła, że ze swoim doświadczeniem, dlaczego miałaby nie spróbować. Lexy potwierdziła, że zdaje sobie sprawę, iż wiele osób wątpi w to, że będzie jej się chciało mieć taką odpowiedzialność. Na zarzut odpowiedziała, że bardzo zaangażowała się w ten projekt i trzyma rękę na pulsie.

Kto zawalczy na CLOUT MMA? - Termin gali

Wedle dostępnych informacji, gala nie została jeszcze zaplanowana, jednak istnieją pogłoski, że ma się odbyć w drugiej połowie lipca. Jest to podobny termin, w którym zapowiada się powrót FAME MMA. Jeśli chodzi o zawodników, to sama Lexy przyznała, że nie wyobraża sobie teraz porzucić sportów walki. Na ten moment również Sławomir Peszko zakończył swoją karierę piłkarską.

Może to oznaczać, że dwójka ambasadorów federacji zdecyduje się na walki w niej. Okazuje się, że CLOUT MMA kontaktowało się z Marcinem Najmanem. Dostał propozycję walki do naprawdę ciekawego zestawienia. Choć nie zdradził, kto miałby się z nim zmierzyć, to stwierdził, że internauci wiedzą kogo lubi, a kogo niekoniecznie. Czy wyczekiwana walka Najmana z Jackiem Murańskim się odbędzie?

Tutaj pojawiają się wątpliwości, gdyż Muran podobno ma nie brać udziału w nowej federacji. Może chodzić jednak o starcie Najmana z Pudzianem, o którego możliwości ostatnio wspominaliśmy. Drugi ze scenariuszy jest bardziej prawdopodobny ze względu na ciągłe zaczepki ze strony mężczyzn wobec siebie. Więcej o CLOUT MMA dowiemy się już niebawem.