Gromda 12, czyli czas na kolejną galę z walkami na gołe pięści. Co wiadomo już o kolejnej i zarazem pierwszej gali organizowanej przez Mariusza i Marcela Grabowskich w 2023 roku?

 

Data gali3 marca 2023
Miejsce galiPionki, Gromda Fight Club
Transmisja galiPPV
Gwiazdy gali"Capo", "Reksio", "Scarface"
Bukmacher GromdaKod promocyjny LVBet

Kiedy Gromda 12?

Kiedy Gromda 12? Taką informację poznaliśmy na trzy miesiące przed pierwszą galą Gromda w 2023 roku. W połowie stycznia przekonaliśmy się bowiem, że jeśli chodzi o termin Gromda 12, gala zostanie zorganizowana 3 marca, czyli w piątek.

"Blokowiska, obskurne dzielnice, uliczne zaułki i mały ceglany świat. Szaro-bure, ale zajebiste. Solówki pod trzepakiem, awantury pod klubem i prawdziwe wariaty. Czas wrócić do reguł gry lat 90, gdzie czasem trzeba było dać w ryj, aby samemu nie wylądować na glebie. Lata gdzie były proste zasady i prawdziwe życie. Gdzie szacunek i charakter to były najmocniejsze karty... a nie wirtualne kozaczenie, którego czar szybko pryska. Nowy klimat. Znany świat. Tak samo twardzi uliczni wojownicy." - napisali organizatorzy w informacji na temat terminu Gromda 12.

Gdzie Gromda 12?

To, gdzie Gromda 12 się odbędzie, jest już wiadome. Zyskująca popularność gala walk na gołe pięści swoje kolejne wydarzenie zorganizuje w miejscowości Pionki w Gromda Fight Club.

Gromda 12 PPV

Gromda 12 PPV, czyli ruszyła sprzedaż dostępów do dwunastej edycji gali z walkami na gołe pięści. Cena PPV na galę Gromda 12 wynosi 34,99 zł. Dostęp do gali można kupić na oficjalnej stronie organizacji.

Gromda 12 transmisja gali - gdzie oglądać?

Transmisja Gromda 12 odbędzie się w systemie PPV i jest to jedyny legalny sposób na to, żeby obejrzeć w akcji brutalne pojedynki na gołe pięści. Dostęp do wydarzenia jest możliwy w trzech różnych pakietach.

  • Najtańszy z nich to wariant Basic. Jego cena to 34,99 i w ramach tej ceny otrzymujemy dostęp do transmisji gali w jakości 720p oraz dostęp do zapisu wideo z gali na 24 godziny.
  • Drugi, wariant Premium, kosztuje 39,99. Dodatkowe pięć złotych daje nam możliwość odtworzenia wydarzenia w jakości 1080p, a także dostęp do zapisu wideo z gali na 7 dni.
  • Jest również możliwość wykupienia pakietu VIP. Jego cena to 44,99. Otrzymam w jego ramach to samo co w wariancie Premium oraz dostęp do zapisu z gali GROMDA 11 na 7 dni od momentu zakupu.

Początek transmisji Gromda 12 o godzinie 19:00. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie Gromda TV.

Gromda 12 bilety

Bilety na Gromda 12 są już w sprzedaży. Niestety ich liczba jest ograniczona, a same bilety są dość drogie. Kupić je można na stronie ebilet.pl

Gromda 12 karta walk - walka wieczoru

Gromda 12 walka wieczoru, czyli kto zawalczy w najważniejszym pojedynku na nadchodzącej gali organizacji Gromda? Wszystko rozstrzygnie się w turnieju głównym. Najpierw ośmiu zawodników zmierzy się w ćwierćfinałach, a finał wyłonią dwa półfinały.

Gromda 12 - Karta Walk

Losowanie karty walk turnieju Gromda 12 odbyło się dzień przed głównym wydarzeniem. Na dwunastej edycji dojdzie do trzynastu pojedynków.

Walki turniejowe:

ĆWIERĆFINAŁY

Dominik „Suchy” Suchecki

Patryk „Rocker” Libuszewski
Dustin „Taeddy” Rabiega

Stephen „Problem” Weldon

Daniel „Bodzio” Pacyniak

Karol „Mnich” Franc
Christian „Popeye” Oheim

Jarosław „Dynamit” Kuśmierski

PÓŁFINAŁY

Zwycięzca walki 1

Zwycięzca walki 2
Zwycięzca walki 3

Zwycięzca walki 4

 

FINAŁ

Zwycięzca walki 5

Zwycięzca walki 6

Superfighty:

Arman „Arman” AmirjanMilanko „Kalashnikov” Puranović
Krzysztof „Żołnierz” RytaJurij „Jurij” Sinenkov
John „Bad John” FergusonSebastian „Scarface” Skiermański
Piotr „Capo” PółchłopekRob „Big Rob" Cunningham
Randy „Kofi King” RandaynPrzemysław „Reksio” Rekowski
Simon „Savage” HenriksenJakub „Kajfasz” Sorota

Finał Gromda 11

Jedenasta edycja gali Gromda dostarczyła kibicom wielu emocji. W walce wieczoru zobaczyliśmy długo wyczekiwany pojedynek pomiędzy Bartłomiejem "Balboa" Domalikiem a Łukaszem "Goat" Parobcem. Przed tym starciem "Balboa" miał na koncie pięć pojedynków i wszystkie wygrał. "Goat" to jeden z zawodników, którzy mają na koncie najwięcej walk w organizacji Gromda. Walka z Domalikiem była jego dziesiątym pojedynkiem. Jego rekord to siedem triumfów i trzy porażki.

W pierwszej rundzie środek ringu szybko zajął Parobiec. Pierwszy atak wyprowadził Balboa, który zaatakował dopiero po 30 sekundach. Od razu można było zauważyć, że Domalik przeważa szybkością nad swoim rywalem. Na 50 sekund przed końcem pierwszej rundy Goat został posłany na deski. Zdołał jednak się podnieść i kontynuować walkę.

W drugiej rundzie Balboa coraz odważniej punktował rywala. W połowie rundy Parobiec znalazł się w potrzasku, jednak udało mu się przetrwać grad ciosów ze strony Domalika.

Trzecia runda zaczęła się od mocnego trafienia ze strony Parobca. Zachwał się po nim Domalik, jednak Goat nie zdecydował się pójść za ciosem. Na 40 sekund przed końcem trzeciej odsłony Domalik ponownie powalił na deski Parobca. 43-latek to jednak mega twardziel i mowy nie było, aby się poddał.

W czwartą rundę dobrze wszedł Goata trafiając kilka razy Balboę. Niewiele mu to dało, bo Domalik ponownie posłał go na deski. Ten knockdown okazał się początkiem końca. W tej rundzie Goat trzykrotnie padał na ziemię, za każdym razem wstając.

Po czterech rundach nie wyłoniono zwycięzcy, dlatego doszło do dogrywki bez limitu czasowego. Balboa od początku wywierał dużą presję na przeciwniku. W końcu, po raz szósty w tej walce, posłał rywala na deski. Tym razem Goat odmówił kontynuowania pojedynku, bojąc się o swoje zdrowie.

Jeśli chodzi o pozostałe rezultaty Gromdy 11, to wyglądają one następująco:

Turniej główny:

Ćwierćfinały:

Maciej „Morela” Moralewski pokonał Daniela „Japę” Utkowskiego przez TKO, runda II
Michał „Ragnar” Chodaczek pokonał Bartłomieja „Kruszynę” Bielasa przez wycofanie się z powodu kontuzji, runda I
Elmin „Żyleta” Zivcic pokonał Denisa „Romusia” Romka przez TKO, runda I
Tony „Hiszpan” Oprea pokonał Mirona „Uzbeka” Aslonova przez KO, runda I

Półfinały:

Elmin „Żyleta” Zivcic pokonał Macieja „Morelę” Moralewskiego przez TKO, runda II
Tony „Hiszpan” Oprea pokonał Michała „Ragnara” Chodaczka przez TKO, runda III

Finał:

Tony „Hiszpan” Oprea vs Elmin „Żyleta” Zivcic odbędzie się na kolejnej edycji Gromdy z powodu kontuzji Tony’ego „Hiszpana” Oprey

Superfighty Gromda 11:

Marcin „Wasyl” Wasilewski pokonał Mariusza „Mario” Kruczka przez TKO, runda IV
Rafał „Łazar” Łazarek pokonał Mariusza „Siwego” Siwiaka przez KO, runda II
Paweł „Gorilla” Werszynin pokonał Sebastiana „Scarface’a” Skiermańskiego przez TKO, runda IV

 

Gromda 12 zawodnicy

Bojan "ZELVA" Kosednar to jedno z dwudziestu nazwisk, które znamy przed galą Gromda 12. Im bliżej gali, tym na oficjalnych social mediach pojawiało się coraz więcej informacji. Poniżej przedstawiamy najważniejszych zawodników z karty walk Gromda 12.

Bojan "ZELVA" Kosednar

Do teamu Gromda dołączył zaprawiony w bojach chuligan Green Dragons Ultras Olimpija - doświadczony słoweński zawodnik MMA oraz uczestnik King of the Streets. "ZELVA", bo tak brzmi jego pseudonim, urodził się 21 lipca 1983 roku. Mierzy 172 centymetry wzrostu, a jego waga to około 70 kilogramów. W zawodowym MMA debiutował w 2007 roku na gali UC - Ultimate Conflict, pokonując Ivica Kriste przez TKO. Od tej pory stoczył jeszcze 25 walk, wygrywając 11 z nich. W 2008 roku na gali KSW 10 przegrał przed jednogłośną decyzję z Maciejem Górskim. Jego ostatnia walka miała miejsce na gali Megdan Fighting 7 - For Better Times w 2020 roku. Przegrał wówczas z Nikolą Joksoviciem przez trójkątne duszenie.

Jurij "JURIJ" Sinenkov

Nowym zawodnikiem Gromdy został Uzbecki okrutnik i krwawa bestia, jak możemy przeczytać w poście federacji na oficjalnym Instagramie. Jurij zasłynął z bardzo krwawej walki na gali NMF 4 w Dortmundzie, wygrywając z Gianlucą Dischem jednogłośną decyzją sędziów.

Przemysław "Reksio" Rekowski

Do Gromdy wraca "Reksio", czyli skromny facet, pracowity bijok i charakterny chłop z dużym respektem i szacunkiem do każdego przeciwnika. Nigdy nieodmawiający walki. Bez krzyku, bez tupania i bez gwiazdorzenia. Gotowy, żeby zrobić solidną, konkretną i krwawą robotę.

Fani potyczek na gołe pięści mieli okazję zobaczyć go w akcji na edycji z numerem 9. Rekowski przeszedł przez dwie pierwsze rundy turnieju jak burza, pokonując Wain "Rhino" Morgana i Piotra "Łapa" Łapucia i awansując do finału. W nim pokonał w czwartej rundzie Armeńczyka, Armana "Arman" Amirjana.

Dominik "Suchy" Suchecki

Na Gromda 12 zadebiutuje Dominik Suchy. Na oficjalnym Instagramie federacji możemy się dowiedzieć, że Suchy to góral z Zakopanego i hardy pięściarz TS Wisła Kraków, który ma na koncie 40 bokserskich starć.

Sebastian "Scarface" Skiermański

"Scarface" debiutował na gali Gromda 10. Zmierzył się w jednym z super-fightów z Miłoszem "Wąsu" Wąsikiem. Skiermański szybko zapędził rywala do narożnika i zasypał go gradem ciosów. Wąsik starał się unikać ciosów za podwójną gardą, ale po chwili leżał już na deskach.

Kolejny pojedynek Sebastiana również jako super fight odbył się na Gromdzie 11. Tym razem naprzeciwko ulicznego gladiatora z przeszłością stanął Paweł "Gorilla" Werszynin. Starcie potrwało cztery rundy, a zwycięsko wyszedł z niego "Gorilla".

Stephan "Problem" Weldon

Do gry na Gromda 12 wchodzi kolejny fighter zza granicy. Na profilu organizacji możemy o nim przeczytać: Zakapior z Belfastu i uliczny zbir. PROBLEM wchodzi do gry! Szalony i wybuchowy bombardier z Irlandii Północnej. Sprawny i niebezpieczny jak AK47. Idący na szalone i krwawe wymiany. Chaotyczny atak i zwierzęca furia. Czas sprawdzić irlandzką bitność na tle chłopaków z Polski.

Jakub "Kajfasz" Sorota

Kolejnym debiutantem na Gromdzie 12 będzie zawodnik o pseudonimie "Kajfasz".

- Szacunek ludzi ulicy. KAJFASZ wchodzi do gry! Chuligan, zawsze blisko ulicy i często w tarapatach. Z blokowej szkoły kroczy według niepisanych zasad. Waleczny, młody i gniewny cieśla szalunkowy. Wychowany na zasadach brutalnej gry. Gotowy upuścić sporo krwi - czytamy na oficjalnym Instagramie Gromdy.

Piotr "Capo" Półchłopek

Piotr Półchłopek to mieszkający i pracujący na co dzień jako ochroniarz w Niemczech przy uchodźcach. Do projektu GROMDA zgłosili go koledzy i dość niespodziewanie dostał telefon na 10 dni przed premierową galą, czy podejmuje się wyzwania i wskakuje w miejsce kontuzjowanego rywala. Popularny „Capo” przyjął wyzwanie i związał się z organizacją GROMDA na dłużej. „Capo” wziął udział już w pięciu edycjach walk na gołe pięści. Ostatni raz wziął udział w turnieju GROMDA 8, gdzie po świetnej walce pokonał Dawida „Stolarę” Stolarskiego awansując do półfinału, z którego przez kontuzję był zmuszony do wycofania się. Jego miejsce zajął wówczas Daniel „Hunter” Więcławski.

  • 18.03.2022 (GROMDA 8) zwycięstwo z Dawidem „Stolarą” Stolarskim.
  • 10.12.2021 (GROMDA 7) zwycięstwo z Krzysztof „Żołnierz” Ryta.
  • 26.02.2021 (GROMDA 4) zwycięstwo z Kacper Miklasz.
  • 11.12.2020 (GROMDA 3) zwycięstwo z Norbert Rozenbajger.
  • 06.06.2020 (GROMDA 1) porażka z Krystian Kuźma.

Karol "Mnich" Franc

Kolejnym debiutantem na Gromdzie 12 będzie zawodnik o pseudonimie "Mnich".

- Twardziel z ulicznym dorobkiem. Duży, łysy i konkretnie przygrzany. Spokojny wariat z krótkim lontem. Mistrz Judo, tytanowy futbolista i smakosz ciężarów. Czas otworzyć księgę bólu i pogruchotać niewierne szczęki.

Randy "Kofi King" Randayn

Od pewnego czasu, federacja GROMDA sięga po coraz to ciekawszych "bijoków", którzy mają zasilać jej szeregi. Idealnym przykładem na to jest "Kofi King", czyli pierwszy czarnoskóry zawodnik, który wstępuje w szeregi elitarnego klubu GROMDA.

KOFI KING zapowiadany jest jako czarnoskóry zawodnik, który przyleci do naszego kraju po to, aby sprawdzić chłopaków z klubu GROMDA. Nie jest to byle jaka postać, ponieważ jest to zawodnik, który potrafi brutalnie nokautować swoich przeciwników. Jest to również profesjonalny bokser na gołe pięści, były mistrz Wielkiej Brytanii w trójboju siłowym i były sztangista reprezentacji Anglii. Jest to więc postać, która ma szansę namieszać na gali GROMDA, a na pewno zwiększyć jej atrakcyjność i różnorodność.

- Mamucia maszyna do brutalnego nokautowania. Krzepki jak goryl i agresywny jak amerykański pit bull. Mistrz w trójboju siłowym, uliczny postrach angielskich dzielnic. Anaboliczny łamacz kości i szczęk. Gotowy na solidnych chłopaków z Polski i bardzo, ale to bardzo chętny, aby ich przetestować i pokazać kto jest najtwardszym sk*rwielem w tej grze.

Daniel "Bodzio" Pacyniak

- Chuligan na pełnej, klubowy bramkarz oraz niemiecki dresiarz na cyklu. Bez kalkulacji. Odpalamy wiatraki. Ile sił w łapach i ile fabryka dała. Czas zobaczyć, co w nich siedzi i na co ich stać. Odcedzić twarde jaja od rozgotowanych kartofelków. Czas zobaczyć kto jest najtwardszym bydlakiem w tej grze i rasowym ulicznym wojownikiem zasługującym na miano GROMDZIARZA.

Dustin "Taeddy" Rabiega

"Taeddy" to 25-letni niemiecki fighter mierzący 180 cm wzrostu znany głównie z walk na gali No Mercy Fights. Jego bilans w tej organizacji to trzy wygrane i zero porażek.

Jarosław "Dynamit" Kuśmierski

Simon "Savage" Henriksen

Duński fighter, który toczy swoje walki na najbrutalniejszych zasadach, wraca do Polski, by rozprawić się ze swoimi oponentami.

Simon Henriksen znany jako „The Savage” to gwiazda skandynawskiej organizacji King Of The Streets, gdzie zawodnicy biją się bez żadnych zasad. Fighterzy KOTS coraz częściej toczą swoje walki w Polsce. Widzieliśmy już w starciach na gołe pięści „Tony’ego”, „El Greco”, czy Raula Joshuę Stira.

„Savage”, który reprezentuje ekipę Brøndby New Gen Hooligan, w KOTS jest niepokonany, a jego rekord to 5-0. Duńczyk ma na swoim koncie spektakularne nokauty, a także jest autorem najszybszego KO w historii federacji.

W Polsce zadebiutował na gali WOTORE 4. Stanął jednak przed dużym wyzwaniem i zmierzył się z Michałem Pasternakiem o międzynarodowy pas mistrzowski. Bardziej doświadczony „Wampir” dzięki swoim umiejętnościom parterowym szybko poddał Henriksena, przerywając jego serię zwycięstw.

Duńczyk to jednak zawodnik, który zdecydowanie woli wymieniać ciosy w stójce i swoje umiejętności będzie mógł w pełni zaprezentować na Gromdzie 12, gdzie walki odbywają się w formule bokserskiej na gołe pięści.

Milanko "Kalashnikov" Puranovic

Kolejnym nowym nabytkiem Gromdy spoza granic naszego kraju jest Milanko Puranovic. Szwajcarski fighter ma stoczony 11 zawodowych walk w formule MMA i bilans 4-7. Debiutował w 2012 roku, a ostatni raz bił się na gali Megdan Fighting 10 w grudniu 2021 roku, wygrywając z Molnarem Andrasem.

Christian "Popeye" Oheim

Fighter niemieckiego pochodzenia, który swoją ostatnią walkę stoczył na gali TBL Germany, przegrywając z 25 kilogramowo lżejszym francuskim zawodnikiem.

Patryk "Rocker" Libuszewski

O tym zawodniku nie wiadomo zbyt wiele, ale z pewnością im bliżej gali, tym więcej dowiemy się o tym gromdziarzu.

Gromda 12 walki

Jeśli chodzi o walki Gromda 12, z pewnością będą krwawe i emocjonujące. Pojedynki dostarczają bowiem ogromnych emocji i bardzo często kończą się brutalnymi nokautami. Jeśli ktoś lubi tego typu rozrywkę, z pewnością walki Gromda 12 go nie rozczarują. Co do konkretów, na gali Gromda 12 dojdzie do walk turniejowych i superfightów.

Gromda 12 bukmacher

Bukmacher Gromda 12, czyli gdzie można obstawiać pojedynki? Kursy na Gromda 12 wystawia bukmacher LVBet (odbierz kod promocyjny LVBet). Jeśli tylko Gromda ogłasza jakąś walkę, lada chwila kursy pojawiają się u bukmachera LVBet, więc można szybko zainwestować pieniądze w swojego faworyta.

Zobacz także - jak działa aplikacja mobilna LVBet?

Gromda 12 typy

Typy na Gromda 12, czyli kto wygra walki na najbliższej gali? Pojedynki na gołe pięści kojarzą się z emocjami i krwią, ale też sporą nieprzewidywalnością. Jeśli chodzi o walki, na ten moment nie znamy szczegółów, więc zakłady bukmacherskie LVBet ciężko stwierdzić kto będzie faworytem, a kto underdogiem.

Zobacz także - typy na galę Gromda


Jaki jest termin gali Gromda 12?
Gromda 12 odbędzie się 3 marca 2023 roku.
Kto zawalczy na Gromda 12?
Na Gromda 12 w akcji zobaczymy między innymi Bojana Kosednara.