Jednym z najpopularniejszych systemów bukmacherskich jest gra na spadki. Ta strategia wymaga jednak wiedzy i doświadczenia. Wyjaśnijmy zatem, na czym polega granie na spadki, dlaczego kursy ulegają gwałtownym zmianom, oraz jak grać na spadki, aby system ten mógł stanowić dla nas wartościowy mechanizm pomnażania potencjalnych zysków.

Na czym polega granie na spadki?

Gra na spadki polega na wykupieniu zakładu u bukmachera, który nie zdążył jeszcze dopasować swojej oferty do nagłych i niespodziewanych wydarzeń w świecie sportu. Jeśli bukmacher nie zareagował wystarczająco szybko, a my wykupiliśmy zakład po "starym" kursie, zagraliśmy właśnie na spadek.

Jak działają spadki kursów?

Czasem zdarza się, że z różnych przyczyn kursy na dane zdarzenie ulegają zmianie, co dzieje się zazwyczaj w gwałtowny sposób. Najczęstszą przyczyną jest np. kontuzja kluczowego dla danej drużyny zawodnika lub wystawienie rezerwowego składu.

Granie na spadki wykorzystuje tę lukę, jednak wymaga pełnego zaangażowania gracza i śledzenia momentu wejścia i wyjścia z zakładu. Jak każdy system bukmacherski gra na spadki kieruje się tą samą zasadą: im większe ryzyko, tym większy możliwy zysk. Im większy kapitał, tym większe wpływy z potencjalnej wygranej.

Jak grać na spadki kursów bukmacherskich?

Gra na spadki polega na cierpliwym analizowaniu oferty poszczególnych bukmacherów na dane wydarzenie. Jeśli część z nich zareaguje na nieoczekiwane zdarzenia i obniży kurs, wówczas pozostaje nam odnaleźć bukmachera oferującego poprzedni, wyższy kurs. Jeśli nam się uda i bukmacher nie zdąży zmienić swojej oferty, wtedy skorzystamy z systemu gry na spadki.

Gra na spadki nie jest metodą tak prostą, jak np. progresja. Z drugiej strony, cechuje się dużo mniejszym ryzykiem. Właściwie jedynym wymogiem, jaki granie na spadki stawia przed typerem, jest systematyczna analiza kursów. Gra na spadki nie jest jednak magicznym sposobem na bukmachera. Jest jedynie dodatkowym elementem typowania. W sprzyjających okolicznościach może przynosić miłe niespodzianki inwestycyjne.