Chociaż świat zakładów wzajemnych rządzi się swoimi prawami, to wiele mechanizmów i strategii przybiera kształty doskonale znane w środowisku inwestycji kapitałowych. Jednym z takich pojęć jest z pewnością gra na spadki, którą wielu graczy traktuje jako wytrych do bramy szybkich i wysokich zysków. Granie na spadki wymaga jednak wiedzy i doświadczenia, dlatego osoby początkujące powinny najpierw zająć się szlifowaniem podstawowych umiejętności typerskich, a dopiero później decydować się na wyszukane strategie.

Wraz z nabieraniem doświadczenia, przychodzi płynność w wykorzystywaniu ofert różnych zakładów bukmacherskich, a także skuteczna analiza kursów. Często widać, że w ciągu kilku godzin kurs jednego spotkania ulega gwałtownym wahaniom, które na pierwszy rzut oka nie mają żadnego uzasadnienia. Osoby znajdujące się w tym czasie po właściwej stronie transakcji, mogą liczyć na duży przypływ gotówki z wygranej.

Sytuacje takie zdarzają się na tyle często, aby tworzenie wokół nich gry strategicznej okazało się jak najbardziej możliwe. Gra na spadki kursów bukmacherskich staje się popularna dzięki obietnicy satysfakcjonujących zysków z jednoczesnym ograniczeniem ryzyka do praktycznego minimum. Wyjaśnijmy zatem, na czym polega granie na spadki, dlaczego kursy ulegają gwałtownym zmianom, oraz jak grać na spadki, aby system ten mógł stanowić komplementarny mechanizm pomnażania zysków.

Jak działają spadki kursów bukmacherskich?

Kursy bukmacherskie to nic innego jak pieniężne odzwierciedlenie predykcji bukmachera co do wygranej/przegranej danego zespołu/zawodnika. Prognozy te są dokonywane przez sztab analityków, którzy na wylot znają daną dyscyplinę sportową i potrafią wykorzystać w praktyce parametry wpływające na wynik meczu. Zdarza się jednak, że z różnych przyczyn kurs zakładów musi ulec zmianie, co dzieje się zazwyczaj w gwałtowny sposób, a amplituda wychylenia od normy staje się wysoka. Przepaść między kursem początkowym a kursem zmienionym stanowi dla graczy możliwość wysokiego zarobku.

spadki kursów bukmacher

Granie na spadki wykorzystuje tę lukę, jednak wymaga pełnego zaangażowania gracza i śledzenia momentu wejścia i wyjścia z zakładu. Finansowa układanka wszystkich gier czy inwestycji pieniężnych kieruje się tą samą zasadą: im większe ryzyko, tym większy możliwy zysk. Im większy kapitał, tym większe wpływy z wygranej. Jednak im większe ryzyko, tym również boleśniejsza strata.

Gra na spadki kursów bukmacherskich daje możliwość na ograniczenie ryzyka do minimum. Natomiast w zamian oczekuje zaangażowania dużego kapitału, aby zyski były warte całego wysiłku. Dlatego zalecana jest przede wszystkim osobom zaawansowanym. Takim, które mają dobrze opracowane inne składniki strategii, jak np. zarządzanie bankrollem.

Jakie są przyczyny spadku kursów?

Istnieją trzy główne przyczyny, które powodują spadające kursy bukmacherskie. Pierwszą z nich jest zmiana sytuacji danego zespołu/zawodnika. Jest związana z pojawieniem się nieoczekiwanych informacji, które mają kluczowy wpływ na wynik spotkania. Informacje mogą dotyczyć m.in. kontuzji najważniejszego zawodnika, zmiany terminu rozgrywek czy chociażby załamania warunków pogodowych. Takie informacje nie zawsze są dostępne publicznie. W momencie, gdy niespodziewane aktualności ujrzą światło dzienne, na działanie jest już stanowczo za późno.

Masowe dokonywanie zakładów przez typerów na tę samą ewentualność również może być przyczyną gwałtownego spadku kursu. Bukmacher wszelkie dane analizuje na bieżąco. Rosnący wolumen zaangażowania graczy będzie dla niego informacją, że nie oszacował lub przewartościował dany typ zakładu.

Wreszcie, spadki kursów mogą być celowym działaniem samego bukmachera. Tego, który tym samym chce stymulować wpływy finansowe w obrębie danego rynku zakładowego.

Gra na spadki, na czym polega?

Gra na spadki polega na wykupieniu zakładu po wysokim kursie, a następnie na jego wcześniejszym zrealizowaniu po kursie niskim, lub odsprzedaży na giełdzie zakładów bukmacherskich. Dzięki temu różnica między kursem początkowym a kursem odsprzedaży staje się zyskiem typera. Spadające kursy są poszukiwane przez wielu graczy. Jednym ze sposobów na ich odnalezienie jest przeglądanie aktualności na kilku serwisach bukmacherskich jednocześnie. Wymaga to sporego nakładu wysiłku i zmysłu analitycznego, jednak może zaowocować znacznym zwiększeniem depozytu.

granie na spadki bukamcher

Jak grać na spadki kursów bukmacherskich?

Dwie główne metody gry wykorzystujące spadające kursy to kupno po kursie wyższym i sprzedaż po niższym oraz sprzedaż z nadwyżką na giełdzie zakładów. W pierwszym przypadku należy odpowiednio wcześnie obstawić daną rozgrywkę po wysokim kursie. Następnie zakończyć zakład jako valuebet w chwili określonego spadku kursowego.

Można także dokonać odsprzedaży kuponu innym graczom. Przykładowo, w ramach wymiany na giełdzie zakładów wzajemnych. Mniejszy kurs oznaczał będzie większą pewność danego wyniku, a co za tym idzie, większą atrakcyjność kuponu, który opiewa na wyższy kurs uzyskany na podstawie wcześniejszego zakupu.

Gra na spadki nie jest metodą tak prostą, jak np. progresja. Z drugiej strony, cechuje się dużo mniejszym ryzykiem. Właściwie jedynym wymogiem, jaki granie na spadki stawia przed typerem, jest systematyczna analiza kursów.

Wymaga to poświęcenia czasu o różnych porach dnia, dlatego nigdy nie jest jedyną strategią inwestycyjną. Stanowi jednak skuteczne uzupełnienie pełnego pakietu technik gry u doświadczonych typerów, którzy i tak śledzą na bieżąco najlepsze oferty. Mają oni szansę na odpowiednio szybkie wyłapanie pojawiających się spadków i dokonanie zakupu po wysokim kursie, zanim zrobią to inni.

Gra na spadki nie jest jednak magicznym sposobem na bukmachera. Jest jedynie dodatkowym elementem typowania. W sprzyjających okolicznościach może przynosić miłe niespodzianki inwestycyjne.


Na czym polega gra na spadki?
Gra na spadki polega na wykupieniu zakładu po wysokim kursie, a następnie jego wcześniejszym zrealizowaniu po kursie niskim, lub odsprzedaży na giełdzie zakładów bukmacherskich.
Jak grać na spadki?
Są 2 metody grania na spadki. Pierwsza to kupno po kursie wyższym i sprzedaż po niższym, natomiast druga polega na sprzedaży z nadwyżką na giełdzie zakładów.