Krwawy Sport to gala sportów walki, która łączy w sobie niezwykłą widowiskowość oraz brutalność. Walki toczone są przede wszystkim w formule K1 i odbywają się tylko i wyłączenie na gołe pięści. Premierowa Gala Krwawego Sportu miała miejsce 20 czerwca 2020.

Do tej pory na gali rywalizowało przeszło kilkudziesięciu zawodników, lecz włodarze federacji Krwawy Sport, Artur Smarzyński oraz Bartosz Chyrek dokładają wszelkich starań, alby karty walk zapełniać jak najciekawszymi fighterami. Historia Krwawego Sportu to cztery zorganizowane gale, przeplatane emocjonującymi pojedynkami, jak również tragicznymi wydarzeniami.

Krwawy Sport – historia

Historia gal Krwawy Sport jest krótka, ale niezwykle barwna. Od czasu zorganizowania pierwszej gali minął nieco ponad rok, jednak przez ten czas udało się zorganizować aż cztery wydarzenia.

Ostatnia, czwarta gala odbyła się 21 sierpnia 2021 w sopockiej hali 100-lecia, przyciągając na trybuny niemałą widownię. Spoglądając na zainteresowanie fanów, historia Krwawego Sportu powinna tworzyć się na naszych oczach jeszcze przez wiele długich lat.

Krwawy Sport – zawodnicy

Krwawy sport przyciągnął na swoje gale wielu rozpoznawalnych zawodników. Podczas gal mieliśmy okazję obserwować takich wojowników, jak Łukasz Jurkowski, Marcin Wrzosek, którzy, choć nie walczyli w oktagonie, to zaszczycili gale swoją obecnością, aby jak najszerzej promować markę Krwawy Sport.

Zobacz także - kim jest Marcin Wrzosek?

Wśród stałych uczestników walk na galach Krwawego Sportu możemy wymienić m.in. Vadima Shablevskyiego, Pawła Kopera, Kamila Janika, Oskara Herczyka oraz Pawła Szopę. Na gali Krwawy Sport 3 swój pojedynek miał mieć również Mariusz „Ryjek” Adam, osobistość telewizyjna znana z takich programów, jak Warsaw Shore oraz Hells Kitchen. Zawodnik jednak nie pojawił się na gali, a zaplanowana walka nie doszła do skutku. Kilka godzin później policja znalazła ciało „Ryjka” w namiocie na terenie jednego z gdyńskich parków. Prokuratura wykluczyła, że jego śmierć została spowodowana przez osoby trzecie.

Krwawy Sport – zasady

Zasady gal Krwawy Sport nie różnią się diametralnie od zasad K1. Dodatkowo na kilku wydarzeniach były toczone walki również w formule MMA. Zawodnicy rywalizują ze sobą bez rękawic i dodatkowych ochraniaczy, co sprzyja wystąpieniu groźnych kontuzji. W trakcie jednej z ostatnich gal potwornego złamania nogi doznał Adam Wiśniewski, podczas wyprowadzania jednego z kopnięć. Zasady Krwawego Sportu mają być jak najmniej skomplikowane i jak najlepiej zrozumiałe dla przeciętnego widza.

Krwawy Sport - włodarze

Włodarze gal Krwawy Sport to Artur Smarzyński i Bartosz Chyrek. Dla niedzielnego fana sportów walki nazwiska te nie są zbyt rozpoznawalne. Obaj od lat związani są ze sportem oraz sztukami walk. Chyrek w MMA stoczył osiem pojedynków, wygrywając pięć. Smarzyński ma za sobą tylko jedną oficjalną walkę w oktagonie i bardziej skupia się na promowaniu gal K1 i MMA. Włodarze Krwawego Sportu z powodzeniem mogliby spróbować rywalizacji na własnych wydarzeniach, lecz historia gal Krwawy Sport pokazuje, że doskonale radzą sobie z organizacją takich eventów.


Kto stoi za galami Krwawy Sport?
Włodarzami organizacji Krwawy Sport są Artur Smarzyński i Bartosz Chyrek
Czy Krwawy Sport to walki na gołe pięści?
Tak, pojedynki toczą się w formule bez rękawic.