Fist Universe to kolejna gala typu freak fight na polskim rynku sportów walki. Kim są włodarze Fist Universe i kto stoi za tym projektem?

Co to jest Fist Universe?

Co to jest Fist Universe? Czym jest Fist Universe? Gdy w sieci pojawiły się pierwsze informacje na ten temat, z pewnością wielu internautów zadało sobie tego typu pytania. Początkowo o projekcie nie było wiadomo zbyt wiele, a na mediach społecznościowych organizacji pojawiały się niewiele mówiące podpowiedzi i różnego rodzaju zagadki.

Jak się okazało, Fist Universe to kolejny projekt oferujący walki celebrytów. Wygląda na to, że włodarze Fist Universe chcą połączyć świat freak fightów ze światem e-sportu.

Zobacz także - karta walk pierwszej gali Fist Universe

Fist Universe włodarze

Kim są włodarze Fist Universe? Kto stoi za Fist Universe? Pod koniec lutego 2022 roku na swoich mediach społecznościowych startem projektu pochwalił się Paweł "Trybson" Trybała, były uczestnik Warsaw Shore i zawodnik sportów walki. Jak się okazało, właśnie Trybson jest jednym z włodarzy Fist Universe.

"Śmiało mogę powiedzieć, że jest to projekt mojego życia, włożyliśmy wszyscy kupę pracy i emocji w produkt, który będzie inny niż wszystkie projekty związane ze sportami walk" - napisał na swoim instagramowym profilu.

Zobacz także - kim jest Trybson?

Fist Universe historia

Historia Fist Universe rozpoczęła się w 2022 roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że tego typu projekt startuje. Trybson przyznał, że prace nad Fist Universe trwały od połowy 2021 roku. Historia Fist Universe jest więc jeszcze bardzo świeża, a produkt budowany jest od podstaw.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy, według których tego typu projekt nie ma prawa wypalić w związku z dużą liczbą organizacji typu freak fight w naszym kraju. Jak będzie? O tym, jak będzie wyglądała historia i rozwój Fist Universe, przekonamy się w... przyszłości.

Fist Universe zasady

Zasady Fist Universe, czyli czym organizacja różni się od innych? Federacja na starcie ogłosiła, że pojedynki w Fist Universe będą toczyć się w specjalnie spersonalizowanym sprzęcie - fistówkach. Zasady Fist Universe będą także obejmować nietypowe walki kobiet, ale o tym nieco później.

Jeśli chodzi o zasady walk Fist Universe, wygląda na to, że będą one takie, jak w innych organizacjach typu freak fight. Z oceną musimy jednak poczekać do pierwszej gali Fist Universe, kiedy przekonamy się, jak faktycznie wyglądają walki w federacji Trybsona i spółki.

Fist Universe turniej

Podczas Fist Universe mają odbywać się turnieje celebrytów. Szczegóły na ten temat poznaliśmy przy okazji ogłoszenia pierwszej gali. Jak się okazało, na premierowej gali Fist Universe ośmiu celebrytów stanie do walki o okrągły milion złotych.

Fist Universe turniej to walki na pięści - sama stójka w specjalnie spersonalizowanym sprzęcie, bez parteru.

Slap Ass

Slap Ass, czyli wspomniane wcześniej nietypowe pojedynki kobiet na Fist Universe. Jakie są zasady Slap Ass? Będą to walki zawodniczek polegające na... klapsach w pupę.

Jakie będą zasady punktacji i oceniania tego, która z zawodniczek jest lepsza? Jak stwierdziła organizacja, zasady Slap Ass polegają na tym, że "panie rywalizują w uderzeniach o pośladki - zwycięża ta, której uderzenia dadzą większą wartość na mierniku hałasu".

Fist Universe zawodnicy

Zawodnicy Fist Universe, czyli kto walczy w tej federacji? Organizacja rozpoczęła ogłaszanie transferów od trzech nazwisk - pierwszym z nich był Daniel "Arnold" Jabłoński, znany z uczestnictwa w programie Warsaw Shore. Drugim ze śmiałków biorących udział w turnieju o milion złotych okazał się Artur Sargsyan, triumfator drugiego sezonu Hotelu Paradise.

Z kolei pierwszą zawodniczką Slap Ass okazała się Dagmara Szewczyk, która w przeszłości walczyła w FAME MMA.

Fist Universe Instagram

Fist Universe prowadzi oficjalny profil na Instagramie o nazwie fistuniverse_official. Właśnie na tym portalu społecznościowym federacja ogłasza angaże nowych zawodników czy szczegóły dotyczące danej gali.


Co to jest Fist Universe?
Fist Universe to polska organizacja typu freak fight.
Kim są włodarze Fist Universe?
Za federacją Fist Universe stoi między innymi Trybson.