Starcie Mateusza "Don Diego" Kubiszyna z Bartłomiejem "Balboa" Domalikiem z pewnością przejdzie do historii organizacji Gromda. Kiedy walka Don Diego vs Balboa? O której godzinie walka Don Diego vs Balboa?

Don Diego vs Balboa Gromda 13 - data

Na gali Gromda 13 będziemy świadkami turnieju głównego z udziałem ośmiu zawodników, czterech superfightów oraz walki wieczoru. Bez wątpienia kibice czekają właśnie na długo wyczekiwane starcie wieczoru. Kiedy pojedynek Don Diego vs Balboa dojdzie do skutku? Szybko odpowiadamy - Transmisja PPV Gromda 13 z walki Don Diego vs Balboa rozpocznie się w piątek 26 maja.

O której godzinie walka Don Diego vs Balboa

Organizacja walk na gołe pięści Gromda ustaliła kolejność pojedynków na długo przed wydarzeniem w Pionkach. Gala rozpocznie się o godzinie 20:00. Z racji tego, że w karcie walk Gromda 13 mamy 7 walk turniejowych i 4 superfighty, walka Don Diego vs Balboa powinna rozpocząć się dość późno. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy starcia potrwają pełen dystans, czy będziemy świadkami szybkich nokautów. Tych w Gromdzie nie brakuje. Szacujemy, że gwiazdy wieczoru do ringu wejdą około godziny 24:00.

Don Diego vs Balboa

Jaką drogę przeszli obaj zawodnicy, aby dostać historyczną walkę o najlepszego gromdziarza? Można powiedzieć, że dość długą.

Don Diego

Kubiszyn zadebiutował w największej organizacji walk na gołe pięści 28 sierpnia 2020 roku na drugiej edycji. Od początku stawiano go w roli faworyta turnieju. Nic dziwnego. Zawodowy strażak i ratownik medyczny ma bogatą przeszłość, jeśli chodzi o sporty walk. W wieku 7 lat zapisał się na karate shotokan i trenował ten sport do 17 roku życia. Następnie uprawiał karate i gimnastykę sportową. Od 2011 roku trenuje kickboxing. W tej formule ma liczne sukcesy, w tym m.in. trzy mistrzostwa świata w K-1 full contact. Wracając jednak do walk na gołe pięści, Don Diego ma na koncie wygrany turniej Gromda 2 oraz trzy super fighty, w których pokonał Krystiana Kuźmę, Pawła Strzelczyka i Vasyla Halycha.

Balboa

Domalik to polski kickbokser, który od 2021 toczy pojedynki w Gromdzie. Umiejętności Bartka w przeszłości można było podziwiać m.in. w takich federacjach jak DSF czy HFO. W federacji Mariusza Grabowskiego zadebiutował na piątej edycji. W ćwierćfinale turnieju pokonał w pierwszej rundzie Michała Walczaka. Następnie w półfinale z łatwością rozprawił się z Mariuszem Kruczkiem, aby ostatecznie w finale w drugiej rundzie triumfować nad Patrykiem Tołkaczewskim. Podczas 7 edycji Gromdy wygrał wielki finał trzeciego turnieju, pokonując w drugiej rundzie Dawida "Maximus" Żółtaszka. Następnie na dziewiątej odsłonie gali zdobył międzynarodowy pas mistrzowski Gromdy, pokonując angielskiego boksera - Marka "The Hand of" Godbeera. W ostatniej walce na gali Gromda 11 w eliminatorze do walki o pas mistrzowski Gromdy pokonał w piątej rundzie Łukasza "Goat" Parobca.


O której godzinie walka Don Diego vs Balboa?
Pojedynek wieczoru na Gromda 13 powinien rozpocząć się około godziny 24:00.