Walka Sylwester Wardęga – Kacper „Blonsky” Błoński na FAME MMA 9 była co main eventem sobotniej gali. Kto wygrał walkę Sylwester Wardęga – Kacper „Blonsky” Błoński? Opis walki Sylwester Wardęga – Kacper „Blonsky” Błoński – jak przebiegała?

Wardęga - Błoński FAME MMA 9

Sylwester Wardęga i Kacper „Blonsky” Błoński na FAME MMA 9 stoczyli walkę, która poprzedzała najważniejszy pojedynek wieczoru. Walka Wardęga – Błoński była więc dziewiątym starciem gali FAME MMA 9. Na debiut Wardęgi, legendarnego polskiego YouTubera, wielu kibiców czekało tak naprawdę od pierwszej gali. I w końcu mieli okazję zobaczyć w klatce idola, który rozpoczyna swoje starty w FAME MMA.

Kto wygrał walkę Wardęga – Błoński?

 

Na pytanie, kto wygrał walkę Wardęga – Błoński, odpowiedź poznaliśmy pod koniec sobotniej gali FAME MMA. Na papierze wskazanie faworyta było niemal niemożliwe i podobnie wiedzieli to bukmacherzy. Kursy na obu zawodników były bardzo podobne – triumf Wardęgi wyceniono na kurs 1.75, a Błońskiego – 1.85.

Wynik Wardęga - Błoński

Wynik walki Wardęga – Błoński na pewno był zaskakujący. Nie dało się bowiem oszacować, kto był faworytem tego starcia. Wardęga rozpoczynał walki w MMA, a trenuje dopiero od trzech miesięcy. Dłuższy staż miał z kolei Błoński, który miał już za sobą walkę – na gali FAME MMA 8 pokonał Marcina Dubiela. Trenerem Błońskiego jest były zawodnik KSW, Anzor Anzhiev. Z kolei Wardęga umiejętności MMA szlifował pod okiem byłego mistrza KSW w wadze ciężkiej, Marcina „Różala” Różalskiego.

Opis walki Wardęga - Błoński

Walka rozpoczęła się od celnych ciosów Błońskiego, który bronił się próbą obalenia przeciwnika. Dociskał rywala do siatki, ale pojedynek wrócił do stójki, gdzie przewagę zasięgu miał "Blonsky" i trafiał kolejnymi ciosami. Zdecydowana przewaga młodszego z zawodników w pierwszym starciu zakończyła się skutecznym duszeniem ze strony Błońskiego, który zdewastował Wardęgę w klatce.

Kacper Błoński pokonał Sylwestra Wardęgę przez poddanie, runda 1

Zobacz również podsumowanie gali FAME MMA 9