Arkadiusz “AroY” Tańcula vs Mateusz “Adek” Murański, czyli pojedynek ze zdecydowanie największym konfliktem w tle na całej gali. Tańcula – Murański FAME MMA 10 – kto jest faworytem? Kto wygrał walkę Tańcula – Murański? Wynik walki Tańcula – Murański – w której rundzie się skończyła? Opis walki Tańcula – Murański – w jaki sposób przebiegała?

Tańcula – Murański FAME MMA 10

Tańcula – Murański FAME MMA 10, czyli niekończąca się historia. Panowie mieli skonfrontować się już na gali FAME MMA 9, jednak „Adek” wypadł z powodu kontuzji. Walka została przełożona więc na kolejną galę i... bardzo dobrze się stało. Konflikt obu panów tylko i wyłącznie się zwiększył, a do całego zamieszania włączył się ojciec Mateusza, Jacek Murański. Pojedynek wzbudzał na tyle duże zainteresowanie, że został przesunięty z dołu karty walk na jedno z czołowych miejsc na samej górze rozpiski.

Zobacz także: Kim jest Jacek Murański?

Kto wygrał walkę Tańcula – Murański?

O tym, kto wygrał walkę Tańcula – Murański, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Zakłady bukmacherskie Betclic zdecydowanego faworyta widziały w osobie Tańculi. Znacznie bardziej doświadczony zawodnik był największym faworytem całej gali – kurs na jego triumf wynosił... 1.05. Wygrana jego przeciwnika została z kolei oszacowana na kurs 6.50, co sprawiało, że nie tyle był największym underdogiem gali, co prawdopodobnie największym w historii organizacji. Przy postawieniu 50 zł bez ryzyka w Betclic po rejestracji konta, masz szansę wygrać ponad 300 złotych.

 

Wynik walki Tańcula – Murański

Wynik walki Tańcula – Murański poznaliśmy więc już w sobotę. Kibice i eksperci zgodnie przewidywali, że wygra Tańcula. Do ostatniej chwili wielu zadawało sobie pytania, czy do tego pojedynku faktycznie dojdzie, czy może w miejsce Mateusza nie wskoczy jego... ojciec. AroY zapewniał jednak, że nigdy nie wyjdzie do klatki z Jackiem Murańskim.

Zobacz także: Mateusz Murański wiek, wzrost

Opis walki Tańcula – Murański

Pojedynek rozpoczął się od potężnych ciosów z obu stron, jednak znacznie częściej trafiał Tańcula. Można było odnieść wrażenie, że Murański po kilkudziesięciu sekundach nie miał już sił. Stał jednak na nogach po kolejnych ciosach Tańculi i dotarł do końca pierwszej rundy.

Druga runda to kolejna wymiana w stójce coraz bardziej zmęczonych zawodników. Na ostatnią minutę znaleźli się w parterze, jednak bez konkretnych efektów. Oglądający tę galę z pewnością zastanawiali się, jakim cudem ten pojedynek doszedł do decydującego starcia.

Trzecia runda to seria niskich kopnięć ze strony Murańskiego, który niespodziewanie zachował więcej sił od Tańculi. Trafił też mocno w stójce ciosem. Murański również był jednak mocno zmęczony i nie zdołał wygrać przed czasem, a że przegrał pierwsze dwie rundy, sędziowie wskazali jednogłośny triumf Tańculi.

Arkadiusz “AroY” Tańcula pokonał Mateusza “Murana” Murańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów