Jak wiadomo, na karcie walk KSW 83 Colosseum 2 miejsce dziewiąte zajmuje starcie pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Arturem Szpilką. Był to oczywiście jeden z dwóch pojedynków, które były sygnowane tytułem CO-Main Eventu. Panowie zdecydowanie nie zawiedli swoimi silnymi ciosami i wymianami ciosów, choć całość zakończyła się zaledwie w 2 rundzie.

Artur Szpilka mierzy się z Mariuszem Pudzianowskim - KSW 83

Wielkiego wejścia nie można odmówić pierwszemu z wychodzących do walki zawodników. Artur Szpilka podczas swojego wejścia postanowił wjechać samochodem do pokładu muzycznego na żywo. W przypadku Mariusza Pudzianowskiego wystarczyło klasyczne wyjście. Pierwsza runda od niemal pierwszej rundy przeważyła na korzyść Pudziana.

Wszystko za sprawą wykorzystania przez niego okazji, jaką dała próba kopnięcia przez Szpilkę. Sprowadził on przeciwnika do parteru i to w nim trzymał go w szachu przez następne 5 minut. Gdyby nie emocje byłby w stanie skończyć go w pierwszej rundzie. Drugi etap walki skończył się szybciej, niż zaczął. Artur Szpilka znokautował Mariusza Pudzianowskiego podczas drugiej rundy!

Walka mężczyzn zakończyła w 31 sekundzie drugiego etapu pojedynku! Po ogłoszeniu wyniku pojawiły się podziękowania i tłumaczenia ze strony Szpilki. Skończył on pojedynek z drugą zawodową wygraną w MMA. Zwrócił się on również do rywala, by teraz Pudzian dał rewanż Materli.

 

Sprawdź wszystkie wyniki KSW 83: Colosseum 2