Jak wiadomo, na karcie walk KSW 83 Colosseum 2 miejsce dziewiąte zajmuje starcie pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Arturem Szpilką. Był to oczywiście jeden z dwóch pojedynków, które były sygnowane tytułem CO-Main Eventu. Panowie zdecydowanie nie zawiedli swoimi silnymi ciosami i wymianami ciosów, choć całość zakończyła się zaledwie w 2 rundzie.

Artur Szpilka mierzy się z Mariuszem Pudzianowskim - KSW 83

Wielkiego wejścia nie można odmówić pierwszemu z wychodzących do walki zawodników. Artur Szpilka podczas swojego wejścia postanowił wjechać samochodem do pokładu muzycznego na żywo. W przypadku Mariusza Pudzianowskiego wystarczyło klasyczne wyjście. Pierwsza runda od niemal pierwszej rundy przeważyła na korzyść Pudziana.

https://twitter.com/ScottishProble/status/1665113588690812928?s=20

Wszystko za sprawą wykorzystania przez niego okazji, jaką dała próba kopnięcia przez Szpilkę. Sprowadził on przeciwnika do parteru i to w nim trzymał go w szachu przez następne 5 minut. Gdyby nie emocje byłby w stanie skończyć go w pierwszej rundzie. Drugi etap walki skończył się szybciej, niż zaczął. Artur Szpilka znokautował Mariusza Pudzianowskiego podczas drugiej rundy!

Walka mężczyzn zakończyła w 31 sekundzie drugiego etapu pojedynku! Po ogłoszeniu wyniku pojawiły się podziękowania i tłumaczenia ze strony Szpilki. Skończył on pojedynek z drugą zawodową wygraną w MMA. Zwrócił się on również do rywala, by teraz Pudzian dał rewanż Materli.

 

Sprawdź wszystkie wyniki KSW 83: Colosseum 2