Skandal związany z High League w ostatnich dniach ukazał swoje konsekwencje. Gala mająca odbyć się 17 czerwca tego roku nie odbędzie się, a my nie zobaczymy nowego oblicza freak fightów, Okazuje się jednak, że pod całym zamieszaniem trwają rozmowy na stworzenia temat nowej organizacji. Czy powstanie nowa federacja, która zastąpi HL?

Nowa federacja zastąpi High League? - Włodarzem ma być Lexy

Według dostępnych doniesień możemy się dowiedzieć, że w kwestii dokumentów powstała już nowa federacja. Co ciekawe, ma ona mieć ścisły związek z organizacją High League. Oczywiście nie są to potwierdzone przecieki, dlatego można je traktować przede wszystkim, jako spekulacje. Według nich Sławomir Bielski ma odpowiadać m.in. za całe nowe przedsięwzięcie. Jest ona udziałowcem HL.

Ta konkretna postać w tym momencie nie mierzy się z żadnymi prawnymi problemami, więc może zająć się tworzeniem nowej organizacji. Może zatem tworzyć rozmaite współprace bez obaw, że odpowiedzialność go dosięgnie, bo nie ma na koncie żadnych przewinień. W tej organizacji ma być dwóch włodarzy, a jednym z wymienionych jest Lexy Chaplin, czyli nazwisko powiązane z High League.

Co ciekawe, jednym z tych, którzy wspominali o takich działaniach i pogłoskach, był Kasjusz "Don Kasjo" Życiński podczas jednego z wywiadów.

Jeśli chodzi o drugą osobę z tego zestawu, to na razie o niej nie słyszeliśmy. Mówi się jednak o tym, że będzie to ktoś z równie wysokimi zasięgami w Internecie. Nadchodząca federacja ma przejąć wielu zawodników z HL, ale także wykorzystać formułę turnieju Grand Prix. Jeśli plotki są prawdziwe, to już niebawem poznamy pierwsze potwierdzone informacje w tym zakresie.

Murański nie weźmie udziału w nowej federacji

Wedle dostępnych przecieków i plotek zawodnikiem, który nie weźmie udziału w nowej federacji jest Jacek Murański. Może być to spowodowane jego aktualnym udziałem w gali Prime Show MMA 5, gdzie zmierzy się z Pawłem Jóźwiakiem, Prezesem FEN. Gala ta ma odbyć się już 1 lipca tego roku.

Podobno jednak wydarzenie organizacji, która zastąpi High League, ma również mieć miejsce w lipcu. Być może to brak możliwości przygotowania się do dwóch gal sprawia, że Muran nie weźmie w niej udziału. Czy tak bardzo rozwinięte plotki w zakresie nowej federacji mogą być dziełem przypadku? A może rzeczywiście szykuje się zmiana w świecie polskich freak fightów.