Od kilku dni w sieci ciągle pojawiają się nowe informacje dotyczące afery Pandora Gate. Jak wiadomo, sprawa opiera się na materiałach Wardęgi, które udowadniają, że niektórzy twórcy spotykali się lub wymieniali wiadomości o charakterze seksualnym z dziewczynami poniżej 15. roku życia. Po dwóch dniach ciszy w sprawie wypowiedział się Marcin Dubiel, który był oskarżany o pomaganie Stuu w kontaktach z małoletnimi.

Marcin Dubiel zabiera głos ws. Pandora Gate

Dnia 3 października 2023 roku na kanale YouTubowym Sylwestra Wardęgi pojawił się filmik dotyczący niepokojących zachowań znanych w sieci twórców. Ich udział w sprawie miał być różny, jednak wydźwięk tych działań, był dosyć podobny. W tym składzie zostali wymienieni Stuu, Boxdel, czy też Marcin Dubiel. Ten ostatni postanowił zabrać głos, publikując na swoim Instagramie Reelsa z oświadczeniem. Co miał do powiedzenia.

W materiale od razu na wstępie przyznaje, że nie ma nic wspólnego z podanymi oskarżeniami. Ponadto, przyznaje, że kompletnie odcina się od Stuarta i jego obrzydliwych zachowań. Dubiel podkreślił także, że pomimo przyjaźni z Burtonem, nie czytał jego wiadomości i nie zaglądał mu w telefon. Co więcej, Marcin przyznał, że wysunął prywatny akt oskarżenia w stronę Sylwestra Wardęgi. Jego prawnicy mają analizować wszelkie materiały publikowane na jego temat.

Sprawa została przyjęta przez internautów zapewne nieco inaczej, niż życzył sobie tego influencer. Okazuje się, że pod jego materiałem pojawiły się nieprzychylne komentarze do jego postawy. Brzmią one następująco:

"Teraz każdy się będzie wybielał aby ratować swoją własną dupe XD to już lepiej się przyznać do błędu odbębnić swoje a nie przeć w zaparte ludzie widzą białe a ty im wmawiasz że widzą zielone weź się ogarnij"

"A sobie pozywaj wardege ile chcesz. W oczach ludzi będziesz (szczególnie po tym filmie który właśnie wrzuciłeś) skonczony. Mówisz ze brzydzisz się zachowań i wiadomości stuarta a pisałeś prawie takie same rzeczy do dziewczynek które leciały na twój fejm i wykorzystałeś to, żałosny jesteś. Jeśli ktoś jeszcze chce go obserwowac w mediach i kogoś interesuje ten typ to współczuje"

Sam Wardęga dosyć prześmiewczo poszedł do oskarżenia. Być może wiąże się to z faktem, że ma mocne dowody. Bez wątpienia trzeba czekać na rozwój sytuacji, a z pewnością będzie nim filmik Konopskiego na temat Pandora Gate.