Team Tromba vs Team WK to jedno ze spotkań, które odbędzie się na gali Move Federation. Kto wygrał ten mecz?

Team Tromba vs Team WK Move Federation

Team Tromba vs Team WKO, czyli ćwierćfinałowy mecz na pierwszej edycji Move Federation. Drużyna skompletowana przez byłego członka Ekipy pod względem kursów była największym faworytem. Jak jednak wiadomo zarówno gracze Teamu Tromba, jak i Teamu WK to amatorzy, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z piłką nożną. Mateusz "Tromba" Trąbka do swojego zespołu zaprosił kolegę z Ekipy Friza, Jakuba Pateckiego, który zagrał na bramce, Krystiana "Maciasa" Maciaszczyka (obrona), Kamila Chwastka (pomoc), Jakuba Nowaczkiewicza (pomoc) i młodszego brata Marcysi - dziewczyny "Tromby", Borysa Ryskalę (atak). W ekipie Michała "Owca" Owczarzaka znaleźli się głównie fanatycy siłowni i podnoszenia ciężarów. Starcie Team Tromba vs Team WK z pewnością emocjonował wielu kibiców znajdujących się na Arenie Gliwice i przed ekranami monitorów.

Kto wygrał mecz Team Tromba vs Team WK?

O tym, kto wygrał mecz Team Tromba vs Team WK na Move Federation, przekonaliśmy się już w sobotę 19 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala Move Federation. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał spotkanie Team Tromba vs Team WK, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuna).

Wynik meczu Team Tromba vs Team WK

Wynik meczu Team Tromba vs Team WK z pewnością był istotny dla obu drużyn. W przedmeczowych zapowiedziach Tromba podkreślał, że jego zespół powinien na luzie poradzić sobie z drużyną "Owcy". Bukmacherzy mocno faworyzowali Team Tromba. Jednak wynik tego starcia nie był oczywisty. Poziom, jaki prezentują poszczególni zawodnicy, stał pod dużym znakiem zapytania. Zasady Move Federation sprawiają, że jedna akcja bramkowa może dać danej drużynie aż trzy punkty. Takie warunki gwarantowały duże emocje i nieprzewidywalność. Wynik tego spotkania poznaliśmy już w sobotni wieczór.

Opis meczu Team Tromba vs Team WK

Opis meczu Team Tromba vs Team WK, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Ciężko było przewidzieć, jak może potoczyć się to spotkanie. Z pewnością wiele mogło zależeć od tego, jak zawodnicy wykorzystają do gry specyficzną arenę. Jak wiadomo, boisko podczas gali Move Federation było pozbawione linii końcowych. Zamiast nich zobaczyliśmy bandy i ściany, od których można było odbić piłkę.

I połowa

Po losowaniu zaczyna Team WK. Od razu próbują strzału z dystansu premiowanego według zasad Move Federation za dwa punkty. Pod koniec pierwszej minuty mamy pierwszy strzał z daleka Teamu Tromby. Po chwili z dystansu próbuje zaskoczyć Pateckiego kapitan Teamu WK - "Owca". W drugiej minucie Tromba fauluje (pierwszy faul w historii gali Move). W 3 minucie Team Tromba strzela gola, ale w międzyczasie kibic wbiega na boisko i bramka jest nieuznana. Oba teamy cały czas próbują silnych strzałów z dystansu. W 7 minucie pada pierwszy gol - autorem "Poczciwy Krzychu". Pod koniec 8. minuty strzału z dystansu w prawy dolny róg próbuje Kuba Nowaczkiewicz. W 9. minucie Zakrzew uderza i po rykoszecie piłka wpada do bramki Pateckiego. Pierwszy gol z daleka za dwa punkty w historii gali Move Federation pod koniec pierwszej połowy notuje Nowaczkiewicz. Spadający liść podwyższa prowadzenie Teamu Tromby na 3-1.

II połowa

Zaczyna Team Tromby strzałem z połowy, ale broni "Ponczek". W drugiej minucie drugiej połowy bramkę na 4-1 dorzuca autor pierwszej bramki w tym meczu - "Poczciwy Krzychu". Po chwili "Robur" strzela z okolicy 10 metrów, ale nieznacznie pudłuje. W 14 minucie "Owca" korzysta z przycisku wzywającego Superbohatera, a Team Tromby bierze czas na przemyślenie taktyki przy chwilowej grze w osłabieniu. Po timeoucie Ciechan z drużyny Weszło dwukrotnie próbuje pokonać Pateckiego, ale bezskutecznie. Team Tromba cały czas groźnie atakuje, ale na bramce w fenomenalnej dyspozycji jest "Ponczek". Jego dobra passa kończy się jednak w 18 minucie, a bramkę na 5-1 strzela młodszy brat Marcysi z Ekipy Friza - Borys Ryskala. Na dwie minuty przed końcem Team WK bierze przerwę. Team Tromby umiejętnie utrzymuje posiadanie piłki. W końcówce w akcji 3 na 1 pudłuje jeden z zawodników Teamu Tromba.

Team Tromba pokonuje Team WK 5-1