Team Boxdel vs Team Gola to jedno z pierwszych spotkań, które odbyło się na gali Move Federation. Kto wygrał ten mecz?

Team Boxdel vs Team Gola Move Federation

Team Boxdel vs Team Gola, czyli ćwierćfinałowy pojedynek na gali Move Federation. Według wielu drużyna złożona przez Boxdela była faworytem do wygrania całego turnieju. Michał Baron do swojego zespołu zaprosił osoby, które w przeszłości grały już w piłkę. W ekipie Wojtka Goli natomiast znaleźli się głównie influencerzy znani przede wszystkim z występów w FAME MMA. Starcie Team Boxdel vs Team Gola z pewnością emocjonowało wielu kibiców, ponieważ mecz ten poniekąd zastąpił długo wyczekiwaną przez wielu walkę pomiędzy Boxdelem i Golą.

Kto wygrał mecz Team Boxdel vs Team Gola?

O tym, kto wygrał mecz Team Boxdel vs Team Gola na Move Federation, przekonaliśmy się już w sobotę 19 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala Move Federation. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał spotkanie Team Boxdel vs Team Gola, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuna).

Wynik meczu Team Boxdel vs Team Gola

Wynik meczu Team Boxdel vs Team Gola z pewnością był istotny dla obu drużyn. W przedmeczowych zapowiedziach Boxdel przekonywał, że jego zespół z łatwością pokona drużynę Wojtka Goli. Na jednym z programów promujących gale Move Federation zawodnicy założyli się nawet, że drużyna Boxdela zwycięży ten mecz różnicą co najmniej dziesięciu punktów. Stawką tego zakładu było po 10 tysięcy złotych od każdego zawodnika, czyli łącznie w puli jest 120 tysięcy. Bukmacherzy również uważali, że zdecydowanym faworytem w tym starciu jest Team Boxdel. Wynik tego spotkania poznaliśmy już w sobotni wieczór.

Opis meczu Team Boxdel vs Team Gola

Opis meczu Team Boxdel vs Team Gola, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Ciężko przewidywać, jak mogło potoczyć się to spotkanie. Z pewnością wiele mogło zależeć od tego, jak zawodnicy wykorzystają do gry arenę. Jak wiadomo, boisko podczas gali Move Federation było  pozbawione linii końcowych. Zamiast nich zobaczyliśmy bandy i ściany, od których będzie można odbić piłkę. To mogło być kluczowe dla przebiegu każdego spotkania.

I połowa

Przed meczem dowiedzieliśmy się, że w Teamie Gola za Pawła "Tybori" Tyburskiego musiał wejść jego brat bliźniak. Wszystko z powodu kontuzji. Pierwszą połowę zaczyna Team Boxdel. Ekipa Goli od pierwszych sekund stosuje wysoki presing. Udaje im się nawet odebrać piłkę pod polem karnym i oddać niegroźny strzał. W 3. minucie "Ostry" zabawił się z wszystkimi zawodnikami Teamu Gola, położył nawet Pasternaka i huknął z lewej nogi, strzelając pierwszego gola. Po faulu na "Ostrym" sam faulowany oddaje silny strzał na bramkę Pasternaka. Team Boxdela poczuł "wiatr w żaglach" nękając przeciwnika. Na początku piątej minuty jeden z zawodników Teamu Gola zostaje faulowany bardzo blisko pola karnego Teamu Boxdela. Wolnego wykonuje Tyburski, ale trafia w bandę przy słupku.

7 minut za nami, a cały Team Goli już ciężko oddycha. Co tu się stało. "Czajnik" kopie bez piłki lowkickiem w Tyburskiego i dostaje czerwoną kartkę. Team Boxdela do końca meczu gra o jednego zawodnika mniej. Oba teamy grają bardzo ostro. Pod koniec pierwszej połowy Medusa wyrzuca za bandę "Zwykłego Kibica". Na boisko wkracza ochrona, żeby uspokoić zawodników. I kolejny faul, "Kubańczyk" uderza łokciem "Justka". Pierwsza połowa wyrównana z dużą dozą walki i emocji, ale to Team Boxdela schodzi na przerwę, prowadząc 1-0.

II połowa

Zaczyna Team Goli. Mają przed sobą 10 minut gry w przewadze. Ciekawe jak to wykorzystają. Tyburski przechodzi trzech zawodników, ale jego akcję zatrzymuje "Zwykły Kibic". W drugiej minucie strzału z daleka próbuje "PKP Football", ale niecelnie. Chwilę później "Ostry" dostaje podanie i lewą nogą kończy strzela bramkę przy lewym słupku. Nie minęła nawet minuta od poprzedniej bramki, a "Ostry" notuje hat-tricka po błędzie defensywy Teamu Gola. I mamy kolejną groźną sytuację. Wojtek Gola fauluje "Ostrego". Sędzia zarządza rzut wolny. Za nim jednak zostanie wykonany, Wojtek Gola wciska przycisk, przywołując Superbohatera - Jakub Kosecki. Team Boxdela również wzywa pomocy Superbohatera. "Ostry" wykonuje rzut wolny, podając do Superbohatera i mamy gola na 4-0! Na dwie minuty przed końcem Ulfik broni dwa strzały z bliskiej odległości! Co za występ bramkarza Teamu Boxdel.

Team Boxdel pokonał Team Gola 4-0.