Krzysztof Ratajski i dart to znakomite połączenie. The Polish Eagle to najlepszy darter reprezentujący Polskę, który stale podnosi sobie poprzeczkę i prezentuje się coraz lepiej. Jakie są osiągnięcia Ratajskiego? Jak wygląda kariera Krzysztofa Ratajskiego? Jakie są zarobki Krzysztofa Ratajskiego?

Kim jest Krzysztof Ratajski - The Polish Eagle?

Krzysztof Ratajski zaczął grać w darta, kiedy miał ponad 20 lat. To stosunkowo późno, gdyż wielu zawodowych zawodników gra nawet od piątego czy szóstego roku życia. Nie przeszkodziło mu to w zostaniu najlepszym darterem w Polsce! Zainteresowanie dartem u Ratajskiego przyszło w barze. Spędzał tam sporo czasu, wzbogacając swój repertuar. W końcu postanowił spróbować sił w zawodach profesjonalnych. W 2002 roku wystąpił w mistrzostwach Europy rozgrywanych na tarczy elektronicznej.

Krzysztof Ratajski wiek

Ratajski urodził się 1 stycznia 1977 roku. To oznacza, że aktualnie ma 47 lat.

Krzysztof Ratajski wzrost

Wzrost Krzysztofa Ratajskiego oscyluje w okolicy 180 centymetrów.

Jak wygląda kariera Krzysztofa Ratajskiego?

Kariera Krzysztofa Ratajskiego to zdecydowanie piękny przykład tego jak konsekwencją i ciężkim treningiem można osiągnąć założony cel. Rzucenie potrójnej dwudziestki trzy razy z rzędu dla wielu jest nieosiągalne nawet w najskrytszych snach, dlaczego? Bo nie trenują tak długo i tak intensywnie jak zawodowcy, którzy poświęcili tej grze całe życie.

Początki kariery

Ratajski, gdy pierwszy raz złapał za lotkę, na pewno nie wiedział, że kiedyś będzie najbardziej rozpoznawalnym darterem w naszym kraju. Sam tak mówił o początkach swojej kariery:

To było klasyczne zauroczenie - podczas siedzenia w barze. Mieliśmy taki osiedlowy lokal u mnie w Skarżysku-Kamiennej. Z kolegami chodziliśmy tam na piwko. Któregoś dnia wstawili maszyny do darta. Dla nas - idealnie. W końcu można było się czymś zająć. Jedna gra kosztowała złotówkę. Ustawialiśmy mecze na osiem osób i jeden po drugim rzucał. Mecz trwał mniej więcej pół godziny. Trochę się ich rozegrało.

Członek British Darts Organisation

Krzysztof Ratajski w 2007 roku został członkiem organizacji BDO, czyli jednej z dwóch największych na świecie. W pierwszym turnieju Czech Open dotarł aż do finału. W 2008 roku Ratajski wygrał pierwszy zawodowy turniej. Następnie zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Został pierwszym Polakiem, który wziął udział w najbardziej prestiżowych zawodach. Co prawda przegrał z Edwinem Maxem w swoim pierwszym spotkaniu, ale zdobył niezbędne doświadczenie, które poskutkowało triumfami w Czech Open 2009 oraz Latvia Open w 2010 roku.

Kariera w Professional Dart Corporation

W 2010 roku wziął udział w turnieju dla federacji PDC, dla której występuje do dzisiaj. Na początku były to tylko gościnne występy w drużynowych turniejach World Cup of Darts. W singlu zagrał dopiero pięć lat później. Na pierwsze zwycięstwo czekał dwa lata. W tym samym czasie federacja BDO stawała się coraz słabsza, wobec czego Polak postanowił na stałe związać się z PDC.

W 2018 roku po raz pierwszy wziął udział w mistrzostwach świata z ramienia właśnie PDC. Zarówno wtedy, jak i rok później odpadał w pierwszej rundzie. Lepsi okazali się Anglik James Wilson oraz Seigo Asada. Przełom nastąpił w 2020 roku! Wtedy Ratajski pokonał Austriaka Lerchbachera 3:1. Zatrzymał go w kolejnym etapie Nathan Aspinall.

W ostatnich mistrzostwach świata jako pierwszy Polak w historii wygrał co najmniej dwa mecze (skończyło się na trzech zwycięstwach), wprawiając w zachwyt nie tylko nasz kraj, ale także fanów w Anglii.

Jakie są osiągnięcia Krzysztofa Ratajskiego?

„The Polish Eagle” ma na swoim koncie multum osiągnięć a jego zamknięcie lega w 9 lotkach na ten moment, na platformie YouTube obejrzało około 100 tysięcy widzów! Jest to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny polski darter.

  • W mistrzostwach Europy w 2002 roku Polak dotarł do finału.
  • W 2005 oraz 2008 roku został mistrzem Europy.
  • Dla "PDC" wygrał już siedem ważnych turniejów.
  • W 2017 wygrał bardzo ważny turniej w federacji BDO, czyli World Masters.
  • The Polish Eagle wygrał trzy spotkania i doszedł aż do ćwierćfinału w PDC 2021.

Piórka Krzysztofa Ratajskiego

Przy doborze lotek bardzo ważna jest kwestia indywidualnego wyczucia i przyzwyczajeń. Lotki, którymi rzuca Ratajski to Bulls Krzysztof Ratajski The Polish Eagle G2 90% steeltip. Nie zagwarantują Ci one kończenia w 9 każdego lega, jednak nikt nie zabroni spróbować...

Krzysztof Ratajski - Ile zarabia zawodnik darta?

Zarobki Krzysztofa Ratajskiego to temat, jaki zdecydowanie interesuje kibiców darta. Czy można wyżyć z tej gry? Ratajski za dotarcie do ćwierćfinału mistrzostw świata PDC zarobił 50 tysięcy funtów. W trakcie trzyletniej współpracy z federacją PDC zarobił już ponad 320 tysięcy funtów. To daje mu 14. miejsce na świecie. Dla porównania pierwszy na tej liście Gerwyn Price, czyli aktualny mistrz świata, zainkasował milion i 317 tysięcy funtów.

Zarobki w darcie są tyle istotne, iż zawodnicy muszą bardzo często się przemieszczać. Tym samym potrzebują pieniędzy do opłacania hoteli, przelotów oraz poruszania się po mieście, w którym rozgrywają dany turniej.

Gdzie mieszka Krzysztof Ratajski?

Krzysztof Ratajski urodził się 1 stycznia 1977 roku w Skarżysku-Kamiennej. Gdzie mieszka Krzysztof Ratajski? Od kilku lat mieszka w Warszawie. Ratajski przeprowadził się do stolicy w 2012 roku. Bardzo często musi jednak podróżować, gdyż najważniejsze turnieje są zwykle rozgrywane na Wyspach Brytyjskich.

W mieście, gdzie mieszkał Ratajski, czuć wielką dumę. The Polish Eagle uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 6 w Skarżysku-Kamiennej oraz Technikum Elektrycznego. Ukończył też Politechnikę Radomską na wydziale transportu. To właśnie w swoim rodzinnym mieście rozpoczął przygodę z rzucaniem lotkami do tarczy. Ratajski aktualnie mieszka w Warszawie i stara się zachęcać Polaków do gry w dart. Wielu Polaków również uwielbia oglądać ten sport, jeśli jesteś jednym z nich, powinieneś obejrzeć przykładowe typy dart.

Efekt Krzysztofa Ratajskiego a dart w Polsce

Po wielkim sukcesie Ratajskiego na mistrzostwach świata, w Polsce zapanowała moda na darta. W naszym kraju wiele osób wręcz rzuciło się do zakupu tarcz oraz lotek, przez co w wielu sklepach bardzo szybko wyczerpała się ich dostępność. Ratajski cieszy się, że jego dyspozycja przyczyniła się do rozwoju darta w Polsce i ma nadzieję, że ten sport już niedługo przyciągnie nie tylko fanów, ale i sponsorów. Wszystko poszło w tak dobrą stronę, że w Polsce w 2023 roku odbędzie się Poland Dart Masters!