Zbigniew Bartman to kolejny sportowiec, który zdecydował się na zmianę dyscypliny. Polski siatkarz dołączył do nowopowstałej organizacji freak fightowej - Clout MMA. Sprawdź kim jest Zbigniew Bartman?

Kim jest Zbigniew Bartman?

Kim jest Zbigniew Bartman? Kto to Zbigniew Bartman? Zbigniew Bartman to polski siatkarz. Zaliczył 136 występów dla reprezentacji Polski. Na początku lipca 2023 roku ogłosił zakończenie siatkarskiej kariery i dołączenie do organizacji Clout MMA, w której zadebiutuje 5 sierpnia w formule MMA.

Zbigniew Bartman wiek

Ile lat ma Zbigniew Bartman? Bartman urodził się 4 maja 1987 roku. Oznacza to, że obecnie ma 36 lat.

Zbigniew Bartman wzrost

Bartman ma 198 centymetrów wzrostu.

Zbigniew Bartman waga

Ile waży Zbigniew Bartman? Dokładną wagę polskiego siatkarza poznamy przy okazji jego debiutu w Clout MMA. Wiadomo jednak, że Bartman waży około 100 kilogramów.

Zbigniew Bartman walki

Zbigniew Bartman walki będzie toczył w organizacji Clout MMA. To właśnie z tą federacją polski siatkarz zdecydował się podpisać kontrakt.

Zbigniew Bartman rekord

Jaki jest rekord Zbigniewa Bartmana? Były reprezentant Polski jest przed swoim debiutem w MMA. Zatem jego rekord to 0-0.

Rekord MMA: 0-0-0

Zbigniew Bartman Clout MMA

Zbigniew Bartman był piątym zawodnikiem, który został ogłoszony przez federację Clout MMA. Informację o podpisaniu kontraktu przekazał również sam zawodnik podczas jednego z programów w TVP Sport.

Po 20 latach zawodowego grania w siatkówkę podjąłem decyzję, że to czas najwyższy poszukać nowych wyzwań (...) ale zmieniam dyscyplinę i dołączam do Sławka Peszki i do federacji Clout MMA, także spróbuję sportów walki.

Aktualnie nie wiadomo kim będzie rywal Bartmana podczas jego debiutu na Clout MMA 1.

Zbigniew Bartman siatkówka

Zbigniew Bartman w seniorskiej siatkówce zadebiutował w 2004 roku w wieku 17 lat. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był Polska Energia Sosnowiec (aktualnie Płomień Sosnowiec). Największe sukcesy w swojej karierze odnosił z reprezentacją Polski. Z kadrą zdobył między innymi mistrzostwo Europy w 2009 roku oraz złoto w Lidze Światowej w 2012. Zbigniew Bartman występował na pozycji atakującego.

Zbigniew Bartman kluby

W jakich klubach grał Zbigniew Bartman? 36-latek podczas swojej kariery występował w aż 20 klubach. W Polsce grał dla takich klubów jak Polska Energia Sosnowiec, Domex Tytan AZS Częstochowa, AZS Politechnika Warszawska, Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów i Stal Nysa. Występował również w takich krajach jak Włochy, Rosja, Turcja, Chiny, Argentyna czy Arabia Saudyjska.

Jego ostatnim klubem był włoski Emma Villas Aubay Siena.

Zbigniew Bartman zarobki

Ile zarobił Zbigniew Bartman? Swego czasu Bartman był jednym z czołowych polskich siatkarzy. Oznacza to, że podczas swojej kariery nie mógł narzekać na zarobki. Według nieoficjalnych informacji Zbigniew Bartman w 2014 roku zarobił 950 tysięcy złotych.

Patrząc na kluby w jakich występował, również można dojść do wniosku, że Zbigniew Bartman zarobki miał bardzo wysokie. Polak grał bowiem między innymi w Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskim czy w Arabii Saudyjskiej. Jak wiadomo, kluby z tych krajów przyciągają sportowców wyłącznie zarobkami.

Zbigniew Bartman hymn

W czerwcu 2023 roku głośnym echem odbiła się krytyka Zbigniewa Bartmana w kierunku Wilfredo Leona. Polak skrytykował 29-latka za to, że ten nie śpiewał hymnu przed meczem reprezentacji Polski z Niemcami, który Polska przegrała 2:3.

Nie wiem, czy wszyscy zwróciliśmy uwagę na to, że jako jedyny nie śpiewał naszego hymnu. Na pewno hymn kubański by zaśpiewał, a polskiego nie śpiewa. To tak podsumowując, dlaczego nie akceptuję tego, że Leon gra w reprezentacji Polski

Wypowiedź ta według wielu była dość kontrowersyjna, a niektórzy wprost skrytykowali Bartmana za takie podejście do sprawy. Po fali krytyki jaką otrzymał, 36-latek zdecydował się wydać oświadczenie. Wyjaśnił w nim, że jego wypowiedź miała szerszy wymiar i kluczowym aspektem, przez który nie akceptuje występów Leona w reprezentacji Polski jest fakt, że ten w przeszłości grał dla Kuby.

Wielokrotnie stawał w szranki przeciwko Polsce, grał w koszulce z flagą Kuby na piersi przeciwko swoim aktualnym i byłym kolegom z Reprezentacji Polski (...) W mojej opinii kłóci się to z ideą rywalizacji na poziomie reprezentacyjnym, żeby zawodnicy zmieniali barwy narodowe, niezależnie od sytuacji panującej w rodzimym kraju.

Zbigniew Bartman Wilfredo Leon

Na linii Zbigniew Bartman Wilfredo Leon iskrzyło już przed wypowiedzią 36-latka po meczu Polski z Niemcami. Bartman co jakiś czas krytykował Leona. Jedna z mocniejszych wypowiedzi byłego reprezentanta Polski na temat Leona padła w maju 2022 roku.

Odkąd Wilfredo Leon, czyli "najlepszy zawodnik na świecie", gra w reprezentacji Polski, to ta reprezentacja niczego nie wygrała. Niczego nie zyskała. Bo jeżeli mi mówimy o brązowym medalu mistrzostw Europy, że to jest zwycięstwo, to żeśmy się chyba czegoś naćpali.

Zbigniew Bartman żona

Żoną Zbigniewa Bartmana w latach 2015-2020 była Joanna Michalska. Aktualnie Bartman spotyka się z 23-letnią siatkarką Zuzanną Górecką.

Zbigniew Bartman dziecko

Zbigniew Bartman ma dziecko. W 2019 roku, wraz z jego ówczesną partnerką, Joanna Michalską, doczekał się syna.

Zbigniew Bartman Instagram

Zbigniew Bartman, podobnie jak większość sportowców, prowadzi konto na Instagramie. Nowego zawodnika Clout MMA można znaleźć na tej platformie pod nickiem @zbigniew_bartman. Jego konto aktualnie śledzi 28 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Zbigniew Bartman? 
Zbigniew Bartman ma 36 lat.
Kiedy Zbigniew Bartman zadebiutuje w MMA? 
Zbigniew Bartman w MMA zadebiutuje 5 sierpnia na gali Clout MMA 1.