Udział Tomasz Hajto we freak fightach zaskoczył wielu fanów. Były reprezentant Polski w piłce nożnej zdecydował się na podpisanie kontraktu z federacją Clout MMA. Sprawdź kim jest Ninja Jarek?

Kim jest Tomasz Hajto?

Kim jest Tomasz Hajto? Kto to Tomasz Hajto? Tomasz Hajto to postać, która dla większości kibiców jest doskonale znana. Hajto to były piłkarz, reprezentant Polski, a w ostatnich latach trener, komentator i ekspert telewizyjny. Dużą część kariery spędził grając w niemieckiej Bundeslidze, w której zanotował łącznie 201 występów i 14 goli. Dwukrotnie zdobył Puchar Niemiec grając w Schalke 04 Galsenkirchen.

W 2023 roku zdecydował się rozpocząć karierę jako zawodnik MMA. Podpisał on bowiem kontrakt z federacją Clout MMA. Jego pierwszym przeciwnikiem będzie były reprezentant Polski w siatkówkę - Zbigniew Bartman.

Tomasz Hajto wiek

Tomasz Hajto urodził się 16 października 1972 roku. Wiek Tomasza Hajto to na ten moment 50 lat.

Tomasz Hajto wzrost

Jaki jest wzrost Tomasza Hajto? Zawodnik Clout MMA ma 189 centymetrów wzrostu.

Tomasz Hajto waga

Ile waży Tomasz Hajto? Kiedy był on czynnym piłkarzem, waga Hajto oscylowała w okolicy 85 kilogramów. Jednak od momentu zakończenia kariery minęło już wiele lat, dlatego Tomasz Hajto z pewnością waży powyżej 90 kilogramów. Dokładna waga tego zawodnika zostanie ujawniona przy okazji oficjalnego ważenia przed Clout MMA.

Tomasz Hajto walka

Tomasz Hajto walka to temat, w który wiele osób wątpiło. Jednak już od dłuższego czasu kibice domagali się udziału Tomasza Hajto we freak fightach. Ten zdecydował się na udział w walkach dopiero po namowach Sławomira Peszki, który promuje federację Clout MMA.

Tomasz Hajto MMA

Tomasz Hajto MMA to nowe połączenie. Do tej pory 50-latek był kojarzony głównie z piłką nożną. Swój debiut w MMA Tomasz Hajto zanotuje już 5 sierpnia podczas gali Clout MMA 1, która odbędzie się na warszawskim Torwarze.

Tomasz Hajto rekord

Rekord Tomasza Hajto to aktualnie 0-0. Zawodnik ten nie stoczył bowiem jeszcze żadnej walki.

Rekord MMA: 0-0-0

Tomasz Hajto Clout MMA

12 lipca 2023 Clout MMA ogłosiło, że Tomasz Hajto został ich nowym zawodnikiem. Aktualnie nie wiadomo na ile walk został podpisany kontrakt przez byłego reprezentanta Polski. Wiadomo natomiast, że do jego debiutu dojdzie już 5 sierpnia.

Tomasz Hajto Zbigniew Bartman

Tomasz Hajto vs Zbigniew Bartman to walka, która będzie co-main eventem gali Clout MMA 1. Będzie to pojedynek piłkarza z siatkarzem. Obaj zawodnicy mają podobne warunki fizyczne, jednak należy pamiętać, że Hajto jest aż o 14 lat starszy. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Bartman, na którego kurs wynosi zaledwie 1.10.

Tomasz Hajto wypadek

W 2007 roku doszło do bardzo głośnej sprawy z Tomaszem Hajto w roli głównej. Zawodnik śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Został za to skazany na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na cztery lata, a także 7 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia samochodu na rok. Według wielu ta kara była zaskakująco niska jak na powagę czynu popełnionego przez byłego reprezentanta Polski.

Tomasz Hajto statystyki

Statystyki Tomasza Hajto są naprawdę imponujące. 50-latek ma w swoim dorobku 62 występy w reprezentacji Polski. Zdobył w nich 6 bramek, co jak na obrońcę jest niezłym wynikiem. Jeśli chodzi natomiast o rozgrywki klubowe, to biorąc pod uwagę całą karierę, Tomasz Hajto rozegrał łącznie 462 ligowe spotkania, w których strzelił 29 bramek.

Tomasz Hajto majątek

Jaki jest majątek Tomasza Hajto? Podczas swojej kariery piłkarskiej Tomasz Hajto prawdopodobnie zarobił miliony złotych. 50-latek grał bowiem na wysokim poziomie nie tylko w reprezentacji Polski, ale także w Bundeslidze przez wiele lat. Kiedy Hajto był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego prowadzący zapytał go ile przebalował. Odpowiedź potwierdziła, że Hajto grając w piłkę zarobił ogromne pieniądze.

Tak szczerze? 20 milionów złotych. Wiesz, w piłkę się grało 20 lat, ale szliśmy oporowo, to były inne czasy, inne realia, dużo pieniędzy. Ja pochodzę z biednej rodziny, do wszystkiego sam dochodziłem. Grając w Górniku osiem, dziewięć miesięcy nie płacili pensji, więc jak wyjechałem do Niemiec i tam zobaczyłem, że płacą regularnie albo nawet dzień wcześniej to w ogóle patrzyłem jak na kosmitów, że to jakiś dziwny kraj.

W ostatnich latach zaczęło się jednak coraz częściej mówić o problemach finansowych byłego piłkarza. Według niektórych to właśnie te kłopoty sprawiły, że 50-letni Hajto zdecydował się na udział w gali Clout MMA.

Tomasz Hajto żona

Czy Tomasz Hajto jest w związku? Tak, Tomasz Hajto jest żonaty z Renatą Sosin, która jest byłą lekkoatletką.

Tomasz Hajto Instagram

Tomasza Hajto na Instagramie można znaleźć pod nickiem @tomaszhajto7. Aktualnie jego konto obserwuje blisko 70 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Tomasz Hajto? 
Tomasz Hajto urodził się 16 października 1972 roku, a więc aktualnie ma 50 lat.
Jaką karę Tomasz Hajto dostał za śmiertelne potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych? 
Tomasz Hajto został za to skazany na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na cztery lata, a także 7 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia samochodu na rok.