Roberto Soldić to jednak z największych gwiazd KSW i czołowy zawodnik MMA w Europie. Co wiadomo o zawodniku, który jako pierwszy w historii znokautował Mameda Khalidova?

Kim jest Roberto Soldić?

Kim jest Soldić? Kto to Soldić? Gdy pod koniec 2017 roku „Robocop” wskoczył na zastępstwo do karty walk KSW 41, wielu kibiców MMA w Polsce zadawało sobie tego typu pytania. Jak się okazało, błyskawicznie poznaliśmy na nie odpowiedzi – Soldić to piekielnie zdolny i dobry zawodnik MMA, który przebojem wdarł się do federacji KSW i w efektownym stylu pokonał kolejne legendy tej organizacji.

Roberto Soldić pochodzenie

Jeśli chodzi o to, gdzie urodził się Soldić, miejscem urodzenia zawodnika jest miasto Vitez w Bośni i Hercegowinie. Soldić walczy jednak pod flagą Chorwacji, a na co dzień mieszka w Niemczech, trenując w klubie UFD GYM w Dusseldorfie.

Roberto Soldić wiek

Jeśli chodzi o wiek, Soldić urodził się 1995 roku. Kiedy Soldić ma urodziny? Dokładna data urodzenia chorwackiego gwiazdora to 25 stycznia.

Roberto Soldić waga

Roberto Soldić waga, czyli… z tym bywa różne. Soldić do KSW przyszedł jako zawodnik kategorii do 77 kilogramów, jednak swoje pojedynki toczył również w dywizji do 84 kilogramów. Coraz więcej wskazuje na to, że przed nim także walki w kategorii do 93 kilogramów…

Roberto Soldić wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, Soldić mierzy około 180 centymetrów.

Roberto Soldić MMA

Soldić w młodości trenował piłkę nożną, a następnie przerzucił się na sporty walki. Zaczynał od judo, a później zaczął treningi MMA. W 2015 roku przeniół się do Niemiec, co – jak się okazało – było doskonałą decyzją, jeśli chodzi o jego karierę MMA.

Soldić zawodowe starty rozpoczął w Bośni i Hercegowinie, a następnie walczył też w Chorwacji czy Czarnogórze. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale na początkowym etapie kariery przegrał dwa pojedynki. O tym jednak nieco później.

 

 

Roberto Soldić boks

Mało kto o tym wie, ale Soldić ma na swoim koncie cztery zawodowe pojedynki w boksie. W ciągu kilkunastu miesięcy w 2016 i 2017 roku stoczył cztery walki w Niemczech z niezbyt wymagającymi rywalami, wszystkie wygrywając przed czasem.

Roberto Soldić KSW

Soldić w KSW zadebiutował na gali KSW 41, wskakując na zastępstwo za kontuzjowanego Dricusa Du Plessisa w pojedynku z Borysem Mańkowskim. Anonimowy Chorwat był skreślany przez wszystkich w walce z Mańkowskim – bukmacherzy widzieli zdecydowanego faworyta w polskim zawodniku. Jak się okazało, brawurowo się pomylili.

Chorwat brutalnie rozbijał Mańkowskiego przez trzy rundy. Polak nie był w stanie wyjść do czwartej rundy i niespodziewanie stracił mistrzowski pas na rzecz debiutującego w KSW rywala.

Zobacz także – Ile zarabia Borys Mańkowski? – wiek, walki

Na gali KSW 43 spotkali się więc Soldić i niedoszły rywal Mańkowskiego, czyli Du Plessis. Górą niespodziewanie okazał się zawodnik z Republiki Południowej Afryki. Jak się okazało, Soldić miał problemy zdrowotne i stąd jego niedyspozycja tego dnia. Chorwat udanie zrewanżował się Dricusowi na KSW 43, rozbijając go przed czasem i odzyskując pas.

Roberto Soldić walka

W kolejnych latach każda walka Roberto Soldicia dostarczała sporo emocji, ale zazwyczaj były to jednostronne pojedynki. Chorwat pokonywał zarówno zawodników z Ameryki Południowej, jak i Polaków, w tym między innymi Krystiana Kaszubowskiego czy Michała Pietrzaka. Na KSW 56 brutalnie rozbił Michała Materlę, wygrywając już w pierwszej rundzie.

Roberto Soldić vs Mamed Khalidov

Na KSW 65 doszło do „największej walki w historii polskiego MMA”, czyli starcia Soldić vs Khalidov. Na papierze faworytem był Soldić, jednak trzeba było pamiętać, że przeszedł do wyższej kategorii – z 77 do 84. W klatce inicjatywę miał jednak Soldić, konsekwentnie trafiając legendę KSW. Koniec nadszedł w drugiej rundzie, kiedy zafundował Mamedowi brutalne KO. Soldić został tym samym pierwszym zawodnikiem w historii, który znokautował Khalidova.


Zobacz także – Ile zarabia Mamed Khalidov?

Roberto Soldić rekord

Jeśli chodzi o rekord, Soldić w MMA stoczył 23 pojedynki – 20 z nich wygrał, a trzy przegrał. 17-krotnie kończył swoich rywali przed czasem.

Roberto Soldić porażki

Porażki Soldicia, czyli kiedy zanotował przegrane w swojej karierze? Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dwie z nich miały miejsce na początku jego kariery w MMA – w 2015 roku przegrał z Marko Radakoviciem jednogłośną decyzją sędziów, z kolei rok później musiał uznać wyższość Yaroslava Amosova, przegrywając niejednogłośną decyzją.

Trzecia – i jak do tej pory ostatnia – porażka miała miejsce na KSW 43, kiedy przegrał ze wspomnianym wyżej Du Plessisem. Była to jedyna przegrana Soldicia w karierze przed czasem.

Roberto Soldić UFC

Czy Soldić zawalczy w UFC? To pytanie z pewnością zadają sobie fani talentu Chorwata, którzy chcieliby zobaczyć go w najlepszej organizacji MMA na świecie. Pod względem czysto sportowym z pewnością Soldić posiada atrybuty ku temu, żeby przenieść się do UFC i rywalizować z tamtejszymi zawodnikami. Jest jednak małe „ale” – jak nie wiadomo, o co chodzi…

Przenosiny do UFC wiążą się bowiem z koniecznością budowania swojego nazwiska od podstaw, a co za tym idzie – od mniejszych zarobków. Dość powiedzieć, że w przeszłości kilkukrotnie oferty UFC odrzucał między innymi Mamed Khalidov właśnie ze względu na zarobki, które na początku przygody z amerykańską federacją byłyby mniejsze, niż w KSW. Z kolei Jan Błachowicz zaryzykował i w jego przypadku się opłaciło…

Roberto Soldić zarobki

Zarobki Soldicia mogą być więc kluczowe, jeśli chodzi o jego ewentualny angaż w UFC. Aktualnie Chorwat jest jedną z największych gwiazd KSW, pod względem sportowym prawdopodobnie największą. Jego walka z Khalidovem była najdroższą walką w historii KSW, co pokazuje, że zarobki Soldicia są naprawdę solidne i z pewnością na początku w UFC nie mógłby liczyć na takie pieniądze, jakie zarabia aktualnie w KSW.

Roberto Soldić dziewczyna

Czy Soldić ma dziewczynę, partnerkę, żonę? Patrząc na social media chorwackiego zawodnika, wygląda na to, że aktualnie w pełni skupia się na karierze sportowej i że jest singlem.

Roberto Soldić Instagram

Soldić szczególnie aktywny jest na Instagramie. Jego konto w tym serwisie o nazwie „soldicmma” obserwuje ponad 400 tysięcy użytkowników Instagrama.


Soldić znany jest jako Robocop.
Mężczyzna urodził się w 1995 roku.