Jak zarabiać na sporcie?

Ile zarabia sędzia

Ile zarabia sędzia piłkarski?

Jak zostać sędzią piłkarskim oraz na jakie zarobki można liczyć w tej branży? Kiedy o pracy sędziego mówimy jak o hobby, a od jakiego...
ile zarabia trener piłkarski

Ile zarabia początkujący trener piłkarski?

Oto kolejny materiał o zarobkach w sporcie. Tym razem zajmiemy się trenerem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z futbolem. Ile można zarobić, czy właściwie......

ILE ZARABIAJĄ ZAWODNICY FAME MMA?

Gale organizowane przez federację FAME MMA budzą skrajne emocje. Jedni ekscytują się walkami swoich ulubionych twórców, drudzy z kolei wyśmiewają pomysł i krytykują promowanie...
Zarobki dziennikarzy

Ile zarabia w Polsce Dziennikarz Sportowy?

Praca dziennikarza sportowego to marzenie tych, którzy od małego interesują się sportem, a w szkole zdecydowanie bardziej woleli pisać wypracowania niż liczyć ułamki. Nie...
Praca jako hobby

Jak zarabiać na oglądaniu meczów?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak działa popularny portal Flashscore czy SofaScore? Oto opis stanowiska, na którym zarabia się dzięki oglądaniu meczów... ale nie przy piwku...

JUŻ NIEBAWEM KOLEJNY MATERIAŁ Z TEJ SERII

 

Możliwość połączenia pasji z pracą zarobkową to marzenie większości, lecz niewiele jest zawodów, które to umożliwiają. Miłośnicy gór mogą być ratownikami GOPR-u, organizować kursy wspinaczkowe, podróżnicy mogą robić i sprzedawać zdjęcia oraz filmy. A jak mogą wykorzystać swoją pasję miłośnicy sportu?

Livescout – czyli jak zarabiać ?

Portale sportowe, serwisy informacyjne, a przede wszystkim zakłady bukmacherskie potrzebują aktualnych informacji na temat najważniejszych wydarzeń sportowych, często nawet w trakcie ich trwania.

To właśnie livescout zapewnia im te informacje za pośrednictwem wyspecjalizowanych portali. Jego obowiązkiem jest oglądanie wydarzeń sportowych i wysyłanie wszystkich istotnych informacji za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Nie jest to trudne, ale wymaga:

• samodyscypliny,
• koncentracji,
• znajomości regulaminów różnych dyscyplin,
• podstawowej znajomości języka angielskiego.

Trzeba też zdać egzamin, posiadać laptopa, smartfona, dostęp do szybkiego Internetu. Praca jest generalnie pracą dorywczą, wykonywaną w dogodnym czasie, ale podczas rozgrywek sportowych.

Jak zarabiać na oglądaniu meczów?

Obowiązkiem Livescouta jest odnotowywanie w aplikacji wszystkich najważniejszych wydarzeń, nie tylko goli, ale także fauli, autów, zmian w składzie, kar nakładanych przez sędziego.

Pasjonat piłki nożnej lub innej dyscypliny na bieżąco ogląda wszystkie transmisje, ale relacjonując ją w internecie może też dodatkowo zarobić. Ile? To zależy od jego zaangażowania. Może być to kilkaset złotych, ale także kilka tysięcy.

Obowiązkiem Livescouta jest wpisywanie wyników meczów oglądanych online i na żywo. Stawka wynagrodzenia jest bardzo zróżnicowana, w przypadku meczów na żywo można liczyć na zwrot kosztów delegacji.

Jak zarabiać na sporcie mogą mieszkańcy małych miejscowości? Oczywiście możliwości są mniejsze, ale relacjonowane są także mecze niższych lig. Alternatywą są mecze relacjonowane online, tańsze niż na żywo, ale jest ich znacznie więcej.

Praca Livescouta nie wymaga zrywania się skoro świt i spędzania w biurze 8 godzin dziennie, ale wymaga rzetelności. Pomyłki mogą kosztować nawet 50% wynagrodzenia.