Hubert Hurkacz w Niedzielę Wielkanocną 2021 roku osiągnął swój największy sukces w karierze, wygrywając prestiżowy turniej ATP w Miami. A jak prestiżowy turniej, to i solidne zarobki. Hubert Hurkacz zarobki – ile wynoszą? Ile zarabia Hurkacz? Ile Hurkacz zarobił w ATP Miami? Sprawdziliśmy, policzyliśmy – zapraszamy!

Ile zarabia Hurkacz?

Ile zarabia Hurkacz – to z pewnością ciekawi wielu kibiców tenisa i polskiego sportu. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku tenisistów jest to mocno złożona sprawa. Przede wszystkim zacząć należy od tego, że tenis to niezwykle drogi sport i w zawodnika od dziecka trzeba sporo inwestować. Zanim zacznie zarabiać, trzeba poczynić ogromne inwestycje – w trenerów, dojazdy na turnieje czy sprzęt. A przecież w wielu przypadkach inwestycja się nie zwraca, a wielki talent nie zawsze zostaje klasowym zawodnikiem, jeśli chodzi o seniorski poziom.

To, ile zarabia Hurkacz i każdy inny tenisista, zależy więc od poziomu, na jaki uda mu się dojść w seniorskiej karierze. Następnie kluczowe jest to, jakie nagrody przewidziano za dany turniej, co zawsze jest jawną informacją. Im bardziej prestiżowy i trudny do wygrania turniej, tym większe nagrody. Im dalej zajdzie się w tym turnieju, tym więcej się zarabia. Do tego, ile zarabia Hurkacz, trzeba oczywiście doliczyć pieniądze od sponsorów i różnego rodzaju współprac.

Hubert Hurkacz zarobki

zarobki hurkacza

Hubert Hurkacz zarobki zaczęły być imponujące wówczas, gdy tenisista z Wrocławia dotarł do czołówki tenisowego rankingu. Wzięło się to z faktu, że zaczął grać coraz lepiej, w związku z czym Hubert Hurkacz zarobki rosły z roku na rok. Zawodowym tenisistą Hurkacz został w 2015 roku, dzięki czemu mógł na dobre zacząć zarabiać z gry w tenisa.

Zobacz również: Tenisowe typy – jak obstawiać mecze tenisa

Jeśli chodzi o pieniądze tylko i wyłącznie za grę w turniejach, tuż po turnieju ATP Miami kwota, jaką Hubert Hurkacz zarobił, wynosiła niewiele ponad trzy miliony dolarów, czyli blisko 12 milionów złotych. Trzeba pamiętać, że są to jednak tylko i wyłącznie Hubert Hurkacz zarobki, jeśli chodzi o nagrody za turnieje. Pieniądze od sponsorów czy współprac nie są w to wliczane, a z pewnością nie należą do małych, skoro Polak jest czołowym tenisistą świata. A im lepiej i skuteczniej gra, tym z pewnością chętniej zgłaszają się do niego kolejne, coraz bogatsze marki, które chciałyby reklamować firmę czy produkt właśnie przy pomocy wizerunku tenisisty z Wrocławia.

Ile Hurkacz zarobił w ATP Miami?

Największym sukcesem Hurkacza w karierze jest wygrana w turnieju ATP Miamia w kwietniu 2021 roku. Ile Hurkacz zarobił w ATP Miami? 300 tysięcy dolarów, czyli około 1,4 miliona złotych. Z pewnością Polak niezwykle cieszył się z tego triumfu, ale na swój sposób pod względem finansowym może żałować, że nie udało mu się wygrać tego turnieju we wcześniejszych latach. W 2021 roku nagrody, w związku z pandemią koronawirusa, zostały bowiem zmniejszone o kilkadziesiąt procent, porównując to do wcześniejszych lat. Dla porównania – gdyby Hurkacz wygrał turniej ATP Miami w 2019 roku, na jego konto wpłynęłaby suma wynosząca około 1,3 miliona dolarów.

Sprawdź: Gdzie oglądać Wimbledon

Hurkacz zarobki 2020

zarobki atp miami hurkacz

Hurkacz zarobki w 2020 roku były imponujące, ale polski tenisista jest na dobrej drodze, żeby z roku na rok zarabiać coraz więcej. Potrzeba do tego tylko... coraz lepszych wyników. Jeśli wrocławianin potwierdzi świetną dyspozycję w wielkoszlemowych turniejach, jak Australian Open, Wimbledon czy French Open, stan jego konta będzie rósł w niesamowitym tempie. Jak pokazała Iga Świątek, w 2020 roku wygrywając Roland Garros, reprezentanta Polski stać na to, żeby rywalizować z najlepszymi nawet w tak prestiżowych turniejach, jak te wielkoszlemowe.

Biorąc pod uwagę fakt, że Hurkacz wciąż jest stosunkowo młodym zawodnikiem, można zaryzykować stwierdzenie, że to, co najlepsze, dopiero przed nim. Czyli najlepsze zarobki Hurkacza w karierze również. Przeczytaj również o zarobkach Magdy Linette