Iga Świątek to jedna z najlepszych tenisistek młodego pokolenia w stawce. Wielkie sukcesy idą w parze z wielkimi zarobkami, które w przypadku Polki sięgają milionów dolarów. Jakie były zarobki Igi Świątek w 2020 roku? Ile Świątek zarobiła na French Open? Ile wygrała pieniędzy?

Iga Świątek to wielka nadzieja polskiego tenisa. Mimo młodego wieku już teraz odnosi wielkie sukcesy. W 2018 roku wygrała juniorski Wimbledon i chyba nikt nie spodziewał się, że za dwa lata powtórzy taki sukces, tyle że na poziomie seniorskim we French Open. Świątek stała się jedną z czołowych zawodniczek na świecie. Wiele rywalek zwraca uwagę na jej nieustanny rozwój.

Iga Świątek zarobki 2020

Jak wyglądają zarobki Igi Świątek w 2020 roku? To był zdecydowanie najlepszy czas w karierze polskiej tenisistki, chociaż trzeba oczywiście pamiętać, że w kwietniu skończy dopiero 20 lat. Wszystko najlepsze jeszcze przed nią, lecz już teraz ma się czym pochwalić. Zarobki Igi Świątek w 2020 roku wyniosły 2 261 213 dolarów. To są zarobki Świątek na korcie. Oczywiście dużą rolę odegrał historyczny triumf we French Open.

Ile Świątek zarobiła na French Open?

zarobki Świątek french open

To pytanie, na które kibice szukają odpowiedzi. Ile Świątek zarobiła na French Open? Przypomnijmy, że polska tenisiska wygrała francuską imprezę bez straty seta, co nie udało się żadnej zawodniczce od czasów występów Belgijki Justine Henin w 2006 i 2007 roku. To szósta taka zawodniczka w historii całego Wielkiego Szlema.

Świątek szła jak burza przez kolejne rundy. Za udział w ćwierćfinale zgarnęła około 335 000 dolarów. Po pokonaniu Martiny Trevisan zarobki Świątek w Roland Garros wzrosły do pół miliona dolarów. Następnie Polka ograła w półfinale Nadię Podoroską, dzięki czemu mogła pochwalić się już sumą 947 000 dolarów. Najlepsze czekało oczywiście w finale. Po pokonaniu Sofii Kenin zarobki Świątek na French Open wzrosły do 1 894 332 dolarów!

To jednak nie koniec jej znakomitej serii. W tym samym turnieju zawodniczka z Raszyna świetnie radziła sobie również w grze deblowej. Jej partnerką była Amerykanka Nicole Melichar, z którą doszły aż do półfinału. Zarobiły za to 133 430 dolarów, czyli na konto Polki trafi połowa tej kwoty. Zarobki Świątek na French Open wyniosły więc ponad 2 000 000 dolarów!

Zarobki Świątek w Roland Garros robią więc spore wrażenie. Mówimy jednak tylko o grze w tenisa. Wielkie sukcesy sprawiły, że Świątek podpisała kontrakty reklamowe z PZU, Tecnifibre czy Rolexem. Szczególnie ten ostatni kontrakt odbił się szerokim echem. To przecież pierwsza Polka w historii, która związała się z tą potężną firmą. Według spekulacji umowa została parafowana jeszcze w ubiegłym roku, lecz dopiero teraz nasza zawodniczka postanowiła się tym pochwalić. Kontrakt ma potrwać do 2024 roku. Rolex od dawna jest związany z promocją tenisa oraz najważniejszych imprez z tej dyscypliny.

Wcześniej współpracowała również z Red Bullem oraz Lexusem. Ile wyniosły zarobki Świątek za działania pozatenisowe? W internecie próżno szukać takich informacji, lecz na pewno było to sowite wynagrodzenie.

Sprawdź: Ile zarabia Hurkacz

Iga Świątek - zarobki w karierze

Jakie są zarobki Igi Świątek w karierze? Wiadomo, że sukces we French Open znacznie przyczynił się do rozgłosu zawodniczki z Raszyna oraz wzrostu jej zarobków, jednak już wcześniej potrafiła o siebie zadbać. Przed historycznym turniejem French Open zarobki w karierze Świątek wynosiły około 1 100 000 dolarów.

Trzeba też do nich dopisać też zarobki Igi Świątek z Australian Open 2021. Polka przystąpiła do tego turnieju jako jedna z faworytek i od początku potwierdzała te prognozy. Pokonała kolejno Holenderkę Arantxę Rus, Włoszkę Camilę Giorgi oraz Francuzkę Fionę Ferro. Wszystkie bez straty seta. W czwartej rundzie zmierzyła się z Rumunką Simoną Halep, którą wyeliminowała podczas turnieju French Open. Tym razem po trzysetowej batalii lepsza okazała się rywalka. Zarobki Świątek musiały więc zostać podliczone. Ile wygrała pieniędzy? Około 326 000 dolarów.

Sprawdź: Zarobki Roberta Lewandowskiego