Iga Świątek to jedna z najlepszych tenisistek młodego pokolenia w stawce. Wielkie sukcesy idą w parze z wielkimi zarobkami, które w przypadku Polki sięgają milionów dolarów. Zarobki Igi Świątek w 2023 roku robią wielkie wrażenie!

Iga Świątek - zarobki

Iga Świątek w sezonie 2023 zarobiła blisko 10 mln dolarów, czyli równowartość ok. 41 mln zł. To niemal połowa kwoty, którą zarobiła na kortach tenisowych od początku kariery. Iga z roku na rok zalicza niemały progres i wspina się na coraz wyższe miejsca rankingu. Można powiedzieć, że osiągnęła już wszystko, co mogła, jednak zatrzymywanie się nie jest w jej stylu.

Ile rocznie zarabia Iga Świątek?

W tym roku Iga wyprzedziła w rocznych zarobkach nawet Sabalenkę. Kwota, którą w 2023 roku zarobiła polska tenisistka, jest zatrważająca. Wygrywając 8 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe zebrała blisko 10 milionów dolarów, jak wyliczył magazyn Forbes. To astronomiczna kwota, ale licząc wszystkie wpływy, Polka ustępuje trzem innym tenisistkom. To Naomi Osaka, Serena Williams i Emma Raducanu. Pierwsza z nich, jako liderka rankingu, osiągnęła ok. 50 mln dol.

Ile zarobiła Iga Świątek w karierze?

Wiedząc, że rok 2023 przyniósł polskiej sportsmence tyle samo wynagrodzenia co jej cała kariera do tej pory, możemy wywnioskować, że Iga Świątek w swojej karierze zarobiła około 100 milionów złotych! Świetny wynik finansowy jest zdecydowanie poparty wyśmienitą grą.

Ile wygrała Iga Świątek w ostatnim sezonie?

W sezonie 2023 WTA Iga Świątek zarobiła blisko 10 milionów dolarów. Polska tenisistka jest sensacją na całym świecie! Już teraz możesz porównać ten wynik i zarobki Roberta Lewandowskiego.