Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Z tego względu pojawia się wiele pytań, jak na przykład - ile zarabia Robert Lewandowski? Są to dane, które trudno jest precyzyjnie określić, a same wartości najpewniej zmieniają się z roku na rok. Jako gwiazda i najlepszy zawodnik FC Barcelony, zarabia w klubie najwięcej. Na taki status musiał sobie jednak przez lata zapracować.

Zarobki Lewandowskiego w 2022

Rok 2022 był zdecydowanie mocno przełomowy w karierze Lewandowskiego. Po spędzeniu ośmiu lat w Bayernie Monachium, postanowił on postawić swój następny krok w piłce i przenieść się do Hiszpanii, a konkretnie do FC Barcelony. Transfer naturalnie odbił się szerokim echem w świecie piłkarskim. Wielką niewiadomą były też szczegóły kontraktu Polaka.

Jak dobrze wiadomo, nie był to najlepszy czas pod względem finansowym dla klubu z Katalonii. Wielu kibiców wręcz zastanawiało się, skąd FC Barcelona ma środki na zakontraktowanie napastnika. Okazuje się jednak, że było to możliwe, a Polak dostał jeden z najwyższych kontraktów w całej lidze hiszpańskiej. Według hiszpańskich mediów, za grę w pierwszym sezonie za grę w FC Barcelonie, Robert Lewandowski zarobił około 20 milionów euro brutto.

Zarobki Lewandowskiego w 2023

W 2023 roku Robert Lewandowski wraz z FC Barceloną zdobył mistrzostwo Hiszpanii. Naturalnie, Lewandowski był jedną z wiodących postaci zespołu Dumy Katalonii. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że kapitan reprezentacji Polski został królem strzelców La Liga, kończąc sezon z 23 bramkami, dokładając do tego 7 asyst. Jeżeli myślimy o La Liga najlepsi strzelcy, to naturalnie przychodzi nam do głowy Lewandowski.

Nie jest wiadomo, czy zawodnicy FC Barcelony mieli przewidziane premie za zdobycia mistrzostwa, co jest powszechnym zjawiskiem. Jednakże, hiszpańskie media w 2023 roku opublikowały zarobki poszczególnych zawodników. Okazuje się, że Robert Lewandowski posiada kontrakt, opiewający na 34 miliony euro za rok gry.

Ile zarabia Lewandowski dziennie?

Ciężko sobie w ogóle wyobrazić tego typu liczby, ale spróbujmy wyliczyć, jakie są zarobki Lewego dziennie, będąc najlepszym piłkarzem na świecie. Przeanalizujmy też, ile zarabia Lewandowski na godzinę, a ile zarabia Lewandowski na minutę. Trochę liczenia i wychodzi, że zarobki Lewego na minutę to mniej więcej 278 zł. Lewandowski zarobi w sekundę prawie 5 złotych.

Żeby jeszcze bardziej uświadomić sobie, jaką kwotę zarobi Lewandowski, to pomnóżmy jeszcze, jaka wychodzi dniówka. I tak wynik 278x1440 powie nam, ile zarabia Lewandowski dziennie: 400.320 zł. Prawie pół miliona złotych za jeden dzień pracy, mając status najlepszego piłkarza nożnego świata, który regularnie poprawia swoje statystyki La Liga.

Zarobki Lewandowskiego w Borussii Dortmund

Zarobki Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund na "dzień dobry" wynosiły rocznie 1,5 miliona euro. W BVB występował przez cztery lata i doszedł z tym klubem do finału Champions League w 2013 roku, gdzie w wewnątrzniemieckim finale przegrał z Bayernem.

Zarobki Roberta Lewandowskiego w Borussii przez lata uległy jednak podwyższeniu, jednak w 2013 roku doszło do konfliktu na linii klub-ówczesny agent. "Lewy" już wtedy chciał uciekać do Bawarii. Dogadał się jednak w taki sposób, że ostatecznie skończyło się na kwocie 5 milionów euro rocznie plus premie.

Zarobki Lewandowskiego w FC Barcelonie

Przychodząc do zespołu Dumy Katalonii, Robert Lewandowski był traktowany jako gwiazda. Pomimo, iż klub w tamtym czasie zmagał się z problemami finansowymi, to nie przeszkodziło to w sprowadzeniu do swojego zespołu reprezentanta Polski. Co więcej, wbrew pozorom, Polakowi udało się wynegocjować kontrakt na bardzo wysoką kwotę.

Według hiszpańskich mediów kontrakt Lewandowskiego opiewa na 34 miliony euro brutto rocznie. Oznacza to, że napastnik inkasuje dużo ponad 150 milionów złotych za rok gry w hiszpańskim zespole. Pomimo swojego wieku, Robert Lewandowski dalej jest fundamentem jednego z najlepszych zespołów na całym świecie. Warto zatem wiedzieć, gdzie oglądać mecze FC Barcelony.

Kontrakty Lewandowskiego

Jak już wspomnieliśmy, jego obecny kontrakt opiewa na 34 miliony euro brutto rocznie, co jest niesamowitym przychodem. Należy mieć jeszcze na względzie, że napastnik nie utrzymuje się tylko i wyłącznie z grania w piłkę. Polaka bardzo często możemy zobaczyć w reklamach. Równie często usłyszymy o prowadzonych przez niego biznesach. Najgłośniejszym echem odbiło się najprawdopodobniej otworzenie restauracji w Warszawie o nazwie NINE'S.

Realnie nie jesteśmy w stanie ocenić na ile są wycenione wszystkie kontrakty i biznesy Lewandowskiego. Możemy jednak zakładać, że są to co najmniej setki milionów złotych rocznie.

Majątek Ani i Roberta

"Wprost" opublikował latem 2020 roku coroczną listę najbogatszych Polaków i na 80. miejscu znalazło się małżeństwo Lewandowskich. Anna i Robert zaliczyli awans o osiem miejsc, biorąc pod uwagę wynik z 2019 roku. Majątek Roberta Lewandowskiego został wyceniony przez gazetę na około pół miliarda złotych.

Inwestuje on w nieruchomości, napoje izotoniczne,  czy kawę. Zainwestował także choćby w aplikację do sprzedawania i kupowania używanej odzieży. Jest też właścicielem RL Media oraz agencji marketingowej Stor9_. Kupił też udziały w sklepie piłkarskim Zgoda FC. Do tego dochodzi promowanie takich marek, jak:

  • 4F
  • Huawei
  • T-Mobile
  • Head&Shoulders
  • Gillette,
  • Coca-Cola

Zarobki Lewandowskiego w internecie

Ile Robert Lewandowski zarabia w Internecie to trudno jednoznacznie określić, bowiem jest właścicielem agencji marketingowej RL Media. Ale już można ocenić, ile Robert Lewandowski zarobił na TikToku! Zarobki Lewego na "TikToku" za jeden króciutki filmik to nawet 84 tysiące euro, czyli w przeliczeniu na nasze 370 tysięcy złotych.

Swoje konto ma tam Giannis Antetokounmpo, Tom Brady, Anthony Joshua, Serena Williams, to i Lewandowski podążył za tym trendem. Zarobki Roberta Lewandowskiego na TikToku przebiły we wrześniowym rankingu te, które osiągnął Neymar. Zatem ile zarabia Robert Lewandowski? Tyle, że pewnie on sam już się w tym gubi!


Ile Lewandowski zarabia na TikToku?
Szacuje się, że za jeden filmik Lewandowski potrafi zarobić do 84 tysięcy euro.
Ile zarabia Lewandowski?
Obecnie z samego kontraktu z FC Barceloną, Lewandowski inkasuje 34 miliony euro brutto rocznie.