To, że piłkarze w najpopularniejszych ligach zarabiają kosmiczne pieniądze, wiemy nie od dziś. Jednak to ile zarabia najlepszy polski piłkarz - Robert Lewandowski przechodzi wszelkie oczekiwania i domysły kibiców!

Lewandowski - zarobki

34 miliony euro za roczny kontrakt w La Liga, ręce same składają się do oklasków. Pamiętajmy, że jest to podstawowa kwota, którą Polak dostaje za grę w katalońskim klubie FC Barcelona. Do tej kwoty musimy doliczyć jednak wiele, na przykład współpracę z markami oraz swoje własne biznesy, premie za puchary mistrzostw czy nawet zarobki z popularnych aplikacji takich jak TikTok, Instagram i YouTube. W 2023 roku Robert Lewandowski wraz z FC Barceloną zdobył mistrzostwo Hiszpanii. Dla nas, kibiców jest to powód do dumy prawie tak duży jak to, że na liście La Liga strzelcy w sezonie 2023/24 Lewandowski zajmuje wysokie miejsce!

Ile zarabia Lewandowski na minutę?

Ciężko sobie w ogóle wyobrazić tego typu liczby, ale spróbujmy wyliczyć, jakie są zarobki Lewego dziennie, będąc najlepszym piłkarzem na świecie. Przeanalizujmy też, ile zarabia Lewandowski na godzinę, a ile zarabia Lewandowski na minutę. Trochę liczenia i wychodzi, że zarobki Lewego na minutę to mniej więcej 278 zł. Lewandowski zarobi w sekundę prawie 5 złotych.

Żeby jeszcze bardziej uświadomić sobie, jaką kwotę zarobi Lewandowski, to pomnóżmy jeszcze, jaka wychodzi dniówka. Wynik działania 278x1440 powie nam, ile zarabia Lewandowski dziennie. Dniówka Roberta Lewandowskiego to około 400 tysięcy złotych! Ten wynik stawia go na czwartym miejscu pod względem najlepiej zarabiających piłkarzy w FC Barcelonie.

Zarobki Roberta Lewandowskiego - kontrakty i reklamy

"Wprost" opublikował latem 2020 roku coroczną listę najbogatszych Polaków i na 80. miejscu znalazło się małżeństwo Lewandowskich. Anna i Robert zaliczyli awans o osiem miejsc, biorąc pod uwagę wynik z 2019 roku. Majątek Roberta Lewandowskiego został wyceniony przez gazetę na około pół miliarda złotych.

Inwestuje on w nieruchomości, napoje izotoniczne,  czy kawę. Zainwestował także w aplikację do sprzedawania i kupowania używanej odzieży. Jest też właścicielem RL Media oraz agencji marketingowej Stor9_. Kupił też udziały w sklepie piłkarskim Zgoda FC. Do tego dochodzi promowanie takich marek, jak:

  • 4F
  • Huawei
  • T-Mobile
  • Head&Shoulders
  • Gillette
  • Coca-Cola

  • Totalizator sportowy

Ile Lewandowski zarabia za reklamy?

Sam Robert, nie zdradza kwot, które podpisuje w kontraktach reklamowych. Jednak specjaliści od marketingu sportowego szacowali, że "Lewy" za udział w jednej kampanii reklamowej otrzymuje wynagrodzenie zaczynające się od miliona złotych, a górne granice umów znają tylko reklamodawcy oraz sam zainteresowany. U nas poznacie też odpowiedź na pytanie, jak wygląda terminarz La Liga.

Ile zarabia Lewandowski w Barcelonie?

Robert Lewandowski za rok gry w FC Barcelonie zarobił 18 750 000 euro brutto. W przeliczeniu na złotówki po aktualnym kursie daje to astronomiczną kwotę 81 200 343 PLN. Niesamowite wynagrodzenie oczywiście ma szansę wzrosnąć, jako iż w kontrakty zawodników często trafiają również zapisy o bonusach za różne działania.

Zarobki Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund

Zarobki Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund na "dzień dobry" wynosiły rocznie 1,5 miliona euro. W BVB występował przez cztery lata i doszedł z tym klubem do finału Champions League w 2013 roku, gdzie w finale przegrał z Bayernem.

Zarobki Roberta Lewandowskiego w Borussii przez lata uległy jednak podwyższeniu, jednak w 2013 roku doszło do konfliktu na linii klub - ówczesny agent. "Lewy" już wtedy chciał uciekać do Bawarii. Dogadał się jednak w taki sposób, że ostatecznie skończyło się na kwocie 5 milionów euro rocznie plus premie.

Robert Lewandowski - majątek

Zgodnie z danymi tygodnika Wprost, majątek Roberta i Anny Lewandowskich wynosi ok. 679 mln zł. Daje im to 94. miejsce na liście najbogatszych Polaków. Wymieniona kwota wzrosła o prawie 9% w porównaniu do poprzedniego roku, jednak państwo Lewandowscy znaleźli się wtedy pięć pozycji wyżej. Na ich fortunę, poza wynagrodzeniem uzyskanym za grę Lewego m.in. w Bayernie i Barcelonie, składają się np. udziały w agencji kreatywnej, której klientami są m.in. HBO, Sephora i Totalizator Sportowy i dochody z działalności spółki Levann. Zerknijcie też u nas na wyniki La Liga.