Magda Linette to jedna z najlepszych polskich tenisistek. Kim jest Magda Linette? Magda Linette wiek – ile ma lat? Magda Linette WTA – jaki jest jej ranking w światowym zestawieniu? Magda Linette Wimbledon 2021 - jaką czołową tenisistkę świata wyeliminowała? Magda Linette trener – jak się nazywa? Magda Linette zarobki – ile zarobiła w tenisowej karierze? Magda Linette i Karol Linetty – czy to rodzina? Magda Linette partner – jak się nazywa?

Kim jest Magda Linette?

Kim jest Magda Linette? Kto to Magda Linette? Jeśli ktoś interesuje się sportem, a w szczególności tenisem, z pewnością doskonale zna odpowiedzi na te pytania. Jeśli jednak nie, należy przyznać, że Linette to czołowa polska tenisistka, o której wyjątkowo głośno zrobiło się w 2021 roku. Dlaczego? O tym nieco niżej!

Magda Linette pochodzenie

Magda Linette pochodzenie, czyli gdzie urodziła się polska tenisistka? Linette pochodzi z województwa wielkopolskiego, a konkretnie ze stolicy, czyli Poznania.

Magda Linette rodzice

Rodzicami czołowej polskiej zawodniczki są Tomasz, trener tenisa i Beata Linette.

Magda Linette wiek, wzrost

Magda Linette wiek, czyli ile lat ma tenisistka pochodząca z Poznania? Jeśli chodzi o wiek, Linette urodziła się w 1992 roku. Rocznikowo ma więc 29 lat. Z kolei biorąc pod uwagę wzrost, w przypadku Linette jest to około 171 centymetrów.

Magda Linette kariera

Kariera Linette rozpoczęła się w wieku pięciu lat, gdy jej trenerem został jej ojciec. W 2006 roku sięgnęła po złoty medal mistrzostw Europy do lat 14. Z kolei w 2009 roku uzyskała status profesjonalny, wkraczając na dobre do grona zawodowców, jeśli chodzi o zmagania tenisowe.

Magda Linette WTA

Magda Linette WTA, czyli jak wyglądają jej zmagania w gronie zawodowców? Po raz pierwszy w czołowej setce rankingu Linette znalazła się na koniec 2015 roku, kiedy to była na 89. miejscu w rankingu WTA. Przełom i konkretny awans przyszedł w 2019 roku, kiedy po raz pierwszy awansowała do TOP 50. W 2020 roku zwyciężyła w plebiscycie na zagranie roku.

Jeśli chodzi o sukcesy w grze pojedynczej, Linette wygrała turniej w Nowym Jorku w 2019 roku i w Hua Hin rok później.

Magda Linette ranking

Magda Linette ranking, czyli na jakim miejscu w rankingu WTA była najwyżej? W lutym 2020 roku Linette znajdowała się na 33. miejscu w rankingu i jest to jej rekordowy wynik. Dobre wyniki w dużych turniejach z pewnością mogą sprawić, że poprawi ten rezultat.

Magda Linette trener

Aktualnie trenerem Linette jest Mark Gellard, zastępując Dawida Celta. W przeszłości współpracował już z Magdą. Pod jego opieką osiągała największe sukcesy: wygranie turnieju WTA w Bronksie i Hua Hin.

– Jestem trenerem 12-13 lat i mogę powiedzieć, że Magda jest najlepszą osobą, z którą pracowałem. Po pierwsze jest bardzo zdeterminowana, ma ogromną pasję i ciężko pracuje. Na korcie słucha rad i stara się to od razu wprowadzić do gry – przyznał Gellard w rozmowie z TVP Sport.

Magda Linette zarobki

Magda Linette zarobki to z pewnością coś, co szczególnie ciekawi kibiców tenisa i polskiej zawodniczki. Z jej oficjalnego profilu na Wikipedii możemy dowiedzieć się, że jeśli chodzi o zarobki, Magda Linette w całej karierze tenisowej zarobiła blisko trzy miliony dolarów. Nie ulega jednak wątpliwości, że dobra gra sprawi, że stan jej konta będzie rósł i stanie się jeszcze bardziej imponujący.

Magda Linette Wimbledon

A dobre wyniki to między innymi Magda Linette Wimbledon 2021. W turnieju głównym Polka sprawiła ogromną niespodziankę, eliminując z gry Jelinę Switolinę, reprezentantkę Ukrainy rozstawioną w Wimdledonie z numerem trzecim. Dość powiedzieć, że kurs na wygraną Linette w tym meczu w zakładach bukmacherskich Fortuna wynosił około 3.40 (sprawdź kod promocyjny Fortuna). Dla Linette było to bez wątpienia jedno z największych osiągnięć w zawodowej karierze.

Zobacz także - jak obstawiać mecze tenisa?

Magda Linette partner

Magda Linette partner, czyli czy tenisistka ma chłopaka? Tak, jest nim Chorwat Izo Zunić, który jest również menadżerem czołowej polskiej zawodniczki.

Magda Linette a Karol Linetty

Magda Linette Karol Linetty czy to rodzina – w internecie można natknąć się na rozważania, czy tenisistka i pomocnik piłkarskiej reprezentacji Polski są spokrewnieni. Oczywiście – nie są.

Magda Linette Instagram

Magda Linette jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych, w tym na Instagramie czy Twitterze. Jej konto na Instagramie o nazwie „magdalinette” śledzi blisko 105 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Magda Linette?
Tenisistka urodziła się w 1992 roku.
Skąd pochodzi Magda Linette?
Linette pochodzi z Poznania.