Magda Linette jest polską tenisistką, która zaczynała swoją karierę w 2012 roku. W ciągu swojej kariery osiągnęła kilka ważnych sukcesów, w tym dotarcie do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie w 2016 roku, a także występ w półfinale turnieju WTA w Seulu w 2018 roku.

Magda Linette - ile zarobiła w swojej karierze?

Rok 2023 był zdecydowanie świetny jeśli chodzi o zarobki tenisistki. Według oficjalnych danych na stronie internetowej WTA Magda Linette przez całą karierę zarobiła na kortach 4,3 mln dolarów, jest to około 18.5 mln zł. W najnowszym wywiadzie dla Canal+ Sport zawodniczka powiedziała wprost, ile zarobiła w ubiegłym sezonie 2023 za grę w debla. Zarobki Igi Świątek jednak przebijają tę kwotę wielokrotnie!

- Proszę mi powiedzieć, kto nie wyszedłby na kort za milion złotych? No, umówmy się, są to niesamowite pieniądze. - mówi Magda Linette

Ile zarabia Magda Linette za mecz?

Magda Linette za udany występ w turnieju Australian Open zarobiła ponad 925 tys. dolarów. Polka w ćwierćfinale pokonała faworyzowaną Karolinę Pliskovą (6:3, 7:5), wywalczyła sobie tym samym awans do półfinału. Nigdy wcześniej poznanianka nie zarobiła tak dużej sumy w trakcie jednego turnieju.

Magda Linette - wiek i ogólne informacje

Jeśli ktoś interesuje się sportem, a w szczególności tenisem, z pewnością doskonale zna odpowiedzi na te pytania. Jeśli jednak nie, należy przyznać, że Linette to czołowa polska tenisistka, o której wyjątkowo głośno zrobiło się w 2021 roku. Linette pochodzi z województwa wielkopolskiego, a konkretnie ze stolicy, czyli Poznania. Linette urodziła się w 1992 roku. Rocznikowo ma więc 31 lat. Z kolei biorąc pod uwagę wzrost, w przypadku Linette jest to około 171 centymetrów.

Magda Linette - trener

Aktualnie trenerem Linette jest Mark Gellard, zastępując Dawida Celta. W przeszłości współpracował już z Magdą. Pod jego opieką osiągała największe sukcesy: wygranie turnieju WTA w Bronksie i Hua Hin.

– Jestem trenerem 12-13 lat i mogę powiedzieć, że Magda jest najlepszą osobą, z którą pracowałem. Po pierwsze jest bardzo zdeterminowana, ma ogromną pasję i ciężko pracuje. Na korcie słucha rad i stara się to od razu wprowadzić do gry. – przyznał Gellard w rozmowie z TVP Sport.

Kim są rodzice Magdy Linette?

Rodzicami czołowej polskiej zawodniczki są Tomasz, trener tenisa i Beata Linette.

Magda Linette - Wimbledon

W turnieju głównym Wimbledon 2021 Polka sprawiła ogromną niespodziankę, eliminując z gry Jelinę Switolinę, reprezentantkę Ukrainy rozstawioną w Wimbledonie z numerem trzecim. Dla Linette było to bez wątpienia jedno z największych osiągnięć w zawodowej karierze. Przy okazji Wimbledonu warto wiedzieć, jak obstawiać mecze tenisa.

Magda Linette - partner

Partnerem tenisistki jest Chorwat Izo Zunić, który jest również menadżerem czołowej polskiej zawodniczki.

Czy Magda Linette i Karol Linetty to rodzina?

Magda Linette Karol Linetty czy to rodzina – w internecie można natknąć się na rozważania, czy tenisistka i pomocnik piłkarskiej reprezentacji Polski są spokrewnieni. Oczywiście – nie są.


Ile lat ma Magda Linette?
Tenisistka urodziła się w 1992 roku.
Skąd pochodzi Magda Linette?
Linette pochodzi z Poznania.