Marcin Dubiel vs Cezary “Czaro” Nykiel, czyli pojedynek poprzedzający walkę wieczoru gali FAME MMA 10. Dubiel – Czaro FAME MMA 10 – kto był faworytem? Kto wygrał walkę Dubiel – Czaro? Wynik walki Dubiel – Czaro – w której rundzie się skończyła? Opis walki Dubiel – Czaro – w jaki sposób przebiegała?

Dubiel – Czaro FAME MMA 10

Dubiel – Czaro FAME MMA 10, czyli... stary Team X kontra nowy Team X. Dubiel to bowiem przedstawiciel pierwszej ekipy Teamu X, a Nykiel jest z kolei przedstawicielem drugiej edycji tego projektu. Panowie nie są jednak skonfliktowani i podchodzili do pojedynku czysto sportowo. Niektórzy twierdzili nawet, że wywiady czy konferencje z ich udziałem były zbyt nudne, jak na standardy tej organizacji.

Wyniki walki Malczyński Polak (FAME MMA 10)

Wyniki walki Don Kasjo vs Parke (FAME MMA 10)

Wyniki walki Linkiewicz vs Kamiszka

Wyniki walki Tańcula vs Murański

Kto wygrał walkę Dubiel – Czaro?

O tym, kto wygrał walkę Dubiel – Czaro, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Zakłady bukmacherskie Betclic nieznacznego faworyta widzieli w Nykielu, który w przeszłości trenował kickboxing. Dubiel z kolei w trakcie przygotowań zmagał się z kontuzją ręki i musiał nawet poddać się operacji. Tym samym kurs na wygraną Czara wynosił 1.55, z kolei wygraną Dubiela oszacowano na 2.55.

 

Wynik walki Dubiel – Czaro

Wynik walki Dubiel – Czaro poznaliśmy więc już w sobotę. Kibice i eksperci zastanawiali się, jak Nykiel poradzi sobie z presją. Jest to bowiem młody chłopak, który w tym roku miał podchodzić do matury. Postanowił jednak przełożyć plany zdawania egzaminu dojrzałości na przyszły rok i poświęcił się w pełni przygotowaniom do pojedynku. Dubiel już wiedział, z czym wiąże się presja występu na tego typu gali – podczas FAME MMA 8 w walce wieczoru przegrał z Kacprem Błońskim.

Zobacz także: Marcin Dubiel MMA

Opis walki Dubiel – Czaro

Pierwsza runda rozpoczęła się w stójce, jednak zawodnicy przenosili się również do parteru. Widać było szczególnie sporą przewagę siły po stronie Dubiela, który potrafił skontrolować rywala w parterze czy przetoczyć go, jeśli zdołał się wydostać. Próbował także zakończenia walki przed czasem przez duszenie gilotynowe.

Co nie udało się w pierwszej rundzie, wyszło w drugiej. Dubiel złapał Czara w gilotynę i po tym, jak młodszy z zawodników odklepał, sędzia przerwał pojedynek.

Marcin Dubiel pokonał Cezarego "Czara" Nykiela przez poddanie (gilotyna), runda 2