Kasjusz “Don Kasjo” Życiński vs Norman Parke, czyli walka wieczoru gali FAME MMA 10. Don Kasjo - Parke FAME MMA 10 – kto był faworytem? Kto wygrał walkę Don Kasjo - Parke? Wynik walki Don Kasjo - Parke – w której rundzie się skończyła? Opis walki Don Kasjo - Parke – w jaki sposób przebiegała?

Don Kasjo - Parke FAME MMA 10

Don Kasjo - Parke FAME MMA 10, czyli... jakim cudem faktycznie doszło do tej walki? Jeszcze niedawno nikt nie spodziewał się, że zawodnik z przeszłością w UFC, aktualnie związany kontraktem z KSW, faktycznie zawalczy na gali typu freakfight. Jak się okazało włodarze FAME MMA stanęli na wysokości zadania i doprowadzili do tego pojedynku, zestawiając Don Kasjo i Parke'a na zasadach boksu w walce wieczoru jubileuszowej gali.

Zobacz także: Norman Parke FAME MMA. Kariera, walki, wzrost

Kto wygrał walkę Don Kasjo – Parke?

O tym, kto wygrał walkę Don Kasjo - Parke, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Zakłady bukmacherskie Betclic sporego faworyta widziały w Parke, jednak im mniej czasu pozostawało do gali, tym bardziej kursy się wyrównywały. Zawodnicy do pojedynku przystąpili więc z równymi szansami, oceniając kursy bukmacherskie.

 

Wynik walki Don Kasjo - Parke

Wynik walki Don Kasjo - Parke poznaliśmy więc już w sobotę późnym wieczorem. Była to ostatnia walka gali, zaplanowana na pięć rund. Głosy ekspertów, jeśli chodzi o wskazanie faworyta, były podzielone. Jedni twierdzili, że Parke musi wygrać, gdyż jest zawodowym sportowcem. Inni z kolei uważali, że zasady bokserskie oraz walka w dużych rękawicach faworyzują Życińskiego. W większości typów FAME MMA czy przewidywań widać jednak było przewidywania, że pojedynek zakończy się na punkty, gdyż żaden z zawodników nie zdoła znokautować swojego przeciwnika.

Zobacz także: Don Kasjo zarobki. Ile Don Kasjo zarabia za walkę?

Opis walki Don Kasjo - Parke

Parke, zgodnie z zapowiedziami, walczył bardzo nieczysto. Skracał dystans, klinczował i wręcz wchodził głową między gardę Życińskiego, za co zresztą sędzia ringowy odjął mu punkt. Walczący z odwrotnej pozycji zawodnik MMA trafiał jednak celniej, co docenili sędziowie punktowi. Po pięciu rundach wskazali oni jednogłośny triumf Irlandczyka z północy, który wygrał walkę, zdobył pas króla i kilogramową sztabkę złota.

Po pojedynku włodarze FAME MMA - Michał Boxdel Baron i Wojtek Gola stwierdzili, że... złożą protest, gdyż nie zgadzają się z werdyktem. Ich zdaniem Parke nie powinien był wygrać tego pojedynku, gdyż walczył nieczysto.

Norman Parke pokonał Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów