Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk, czyli jedyny pojedynek kobiet podczas sobotniej gali. Linkiewicz – Kamiszka FAME MMA 10 – kto był faworytem? Kto wygrał walkę Linkiewicz - Kamiszka? Wynik walki Linkiewicz - Kamiszka – w której rundzie się skończyła? Opis walki Linkiewicz - Kamiszka – w jaki sposób przebiegała?

Linkiewicz - Kamiszka FAME MMA 10

Linkiewicz - Kamiszka FAME MMA 10, czyli jedyna walka kobiet na tej gali i pojedynek o pas. Przypomnijmy – po tym, jak włodarze FAME MMA popadli w konflikt z Anielą „Lil Masti” Bogusz i odebrali jej pas, ogłoszono, że pojedynek Zusje vs Kamiszka na gali z numerem 9 będzie eliminatorem do walki o pas z Linkiewicz. Zdecydowanie górą była narzeczona Artura Szpilki, więc to właśnie ona zmierzyła się z Linkiewicz w pojedynku o efektowne trofeum.

Zobacz także: Kim jest Kamiszka?

Kto wygrał walkę Linkiewicz - Kamiszka?

O tym, kto wygrał walkę Linkiewicz - Kamiszka, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Bukmacherzy faworyta widzieli w osobie Wybrańczyk, a zakłady na tę walkę można było obstawić na Betclic z kodem promocyjnym TYPERVIP, odbierając 50 PLN bez ryzyka. Kamiszka od wielu lat trenuje parter i poradziła sobie z Zusje znacznie łatwiej, niż miało to miejsce w przypadku walki Linkiewicz z Zusje. W związku z tym kurs na jej wygraną wynosił 1.25. Triumf kontrowersyjnej influencerki oszacowano z kolei na 3.30.

 

Wynik walki Linkiewicz - Kamiszka

Wynik walki Linkiewicz - Kamiszka poznaliśmy więc już w sobotę. Choć faworytką była narzeczona Szpilki, z pewnością Linkiewicz nie była bez szans. Kobieta przykłada się do treningów i zmieniła swój styl życia o 180 stopni. Poświęciła się w pełni treningom, co widać choćby po jej sylwetce. Eksperci i kibice przewidywali jednak, że doświadczenie i siła Wybrańczyk będzie w tym pojedynku kluczowa, dzięki czemu to właśnie Kamiszka sięgnie po mistrzowskie trofeum.

Zobacz także: Karta walk FAME MMA 10

Opis walki Linkiewicz - Kamiszka

Pierwsza runda była niezwykle ciekawa! Zarówno Linkiewicz, jak i Kamiszka częstowały się wzajemnie mocnymi ciosami w stójce. Wybrańczyk starała się wykorzystać przewagę siły, z kolei Linkiewicz - warunków fizycznych, takich jak wzrost czy zasięg.

Drugie starcie to nieco więcej klinczu i walki przy siatce. Trudno więc oszacować, która z zawodniczek miała w tej płaszczyźnie przewagę. Trzecia runda to ponownie walka przy siatce, gdzie mocnymi kolanami starała się trafić Linkiewicz. Trzeba przyznać, że wskazanie triumfatorki było naprawdę trudne. Sędziowie ostatecznie wskazali niejednogłośny triumf Linkimaster.

Marta “Linkimaster” Linkiewicz pokonała Kamilę “Kamiszkę” Wybrańczyk przez niejednogłośną decyzję sędziów