Od filmiku, który Sylwester Wardęga wrzucił na swojego YouTuba 3 października 2023 roku, Internet szaleje. Nic dziwnego, gdyż w stronę najpopularniejszych twórców, takich jak Boxdel zostały wysunięte mocne oskarżenia. Organizacja Move Federation postanowiła odnieść się do sytuacji związanej z włodarzem Fame MMA i swoją postawą na ten temat.

Boxdel wykluczony natychmiastowo z Move Federation! - Jest oświadczenie

Po materiale wideo, jaki Sylwester Wardęga opublikował na swoim kanale, w sieci wrze. YouTuber w materiale wskazał dowody na to, że Stuu, jak i Boxdel w przeszłości korespondowali z dziewczynami poniżej 15. roku życia z podtekstem erotycznym, co oczywiście jest przestępstwem. Wardęga przyznał, że sprawą zajmują się organy ścigania. 4 października 2023 roku Move Federation wydało oświadczenie dot. wykluczenia mężczyzny ze wszystkich funkcji w federacji.

Oświadczenie oraz jego opis brzmią następująco:

"W związku z docierającymi do nas informacjami dotyczącymi niepokojących zachowań Michała Barona, który współpracuje z naszą organizacją, MOVE Federation oświadcza, że w trybie natychmiastowym wyklucza go ze wszystkich pełnionych przez niego funkcji."

Federacja jasno przyznała, że nie miała pojęcia o przeszłości mężczyzny oraz że takie postawy są niezgodne z jej wartościami. Jak wiadomo, Boxdel w brał udział w pierwszej edycji gali, jako kapitan jednej z drużyn. Podczas przygotowań do Move Federation 2 wcielił się Natomiast w rolę trenera drużyny Goats, której kapitanem jest Wojtek Gola. Oczywiście, można się domyślać, że nie są to jedyne konsekwencje Michała Barona po publikacji materiału Wardęgi.

Boxdel został wykluczony z Fame MMA, której był twarzą i włodarzem. Co ciekawe, wedle internetowych plotek, Boxdel ma być pierwszym twórcą z afery, który złoży publiczne wyjaśnienia. Internauci twierdzą, że ma on opublikować materiał wideo z dziewczyną, z którą miał wymieniać nieodpowiednie wiadomości. Na razie nie ma potwierdzenia, czy tak się stanie.