Sobotni konkurs indywidualny mężczyzn w Sapporo wygrał Stefan Kraft. Kibice śledzący na bieżąco skoki narciarskie mogą zachwycać się próbami zawodnika z klubu SV Schwarzach. W styczniu austriacki skoczek wyrównał rekord osiągniętych podiów w konkursach FIS Pucharu Świata Fina Janne Ahonena.

Skoki sobota 17.02 - Konkurs indywidualny Pucharu Świata

Austriak Stefan Kraft wygrał zawody w Sapporo. Na drugim miejscu uplasował się Ryoyu Kobayashi. Japończyk uchodzi za specjalistę od zajmowania drugich miejsc. W tym sezonie Japończyk z klubu Tsuchiya Home Ski Team zwyciężył jedynie w Wiśle, mimo tego jest 2. w klasyfikacji Pucharu Świata i wygrał Turniej Czterech Skoczni. Dziś udany konkurs braci Kobayashi, Ryoyu wyprzedził Andreasa Wellingera w klasyfikacji Pucharu Świata, jego brat Junshiro wszedł do dziesiątki. Podium zamknął Andreas Wellinger z klubu SC Ruhpolding.

Skoki dzisiaj dla Biało-Czerwonych ułożyły się średnio. Piotr Żyła i Klemens Murańka nie wywalczyli awansu do finałowej serii. Członkowie funclubu Aleksandra Zniszczoła mogą czuć spory zawód, skoczek w finałowej serii skoczył tak źle, że spadł z TOP10 do trzeciej dziesiątki. Dawid Kubacki po raz pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata ukończył zawody w czołowej dziesiątce. Reasumując, najlepszy z Biało-Czerwonych 8. był Dawid Kubacki, dalej 12. Kamil Stoch, 25. Aleksander Zniszczoł, 41. Klemens Murańka, 45. Piotr Żyła.

Skoki narciarskie wyniki - Puchar Świata - 17.02

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu indywidualnego, w tym pozycje Biało-Czerwonych:

Puchar Świata konkurs indywidualny w Sapporo 17.02 - Klasyfikacja

Wszyscy japońscy i bezstronni kibice, którzy oglądali skoki dzisiaj pod skocznią Ōkurayama, szczególnie trzymali kciuki za 51-letniego Noriakiego Kasai. Zawodnik, który debiutował w zawodach rangi Pucharu Świata w grudniu 1988 roku, tworzył wraz z Takanobu Okabe, Hideharu Miyahirą, Kazuyoshim Funakim i Masashiko Haradą niezwykle utalentowaną generację zawodników. Dla Japończyka był to 570. występ w zawodach rangi FIS Pucharu Świata. Wielka była radość tych kibiców po tym, jak Johann Andre Forfang popsuł swoją próbę i zawodnik klubu Tsuchiya Home wszedł do TOP30. Ostatecznie, 51. letni Noriaki Kasai ukończył zawody na 30. miejscu. Słoweńscy kibice oglądający dzisiaj skoki narciarskie przeżyli przykre chwile, kiedy notujący dobre wyniki w tym sezonie Pucharu Świata zawalił swoją próbę, nie awansował tym samym do TOP30.

• Sprawdź także: Skoki narciarskie - Wyniki - Klasyfikacja generalna 2023/24

Kristoffer Eriksen Sundal ma zapewne po sobotnim konkursie ambiwalentne uczucia. Fani śledzący wyniki norweskiego podopiecznego Alexandra Stoeckla nigdy nie wiedzą, czy zawodnik odda słabą, czy genialną próbę, dzisiaj pierwszy skok był mierny, drugi zaświadczał o geniuszu reprezentanta klubu IL Koll. Sundall powinien popracować nad sferą mentalną i w końcu ustabilizować formę.

I seria konkursu indywidualnego w Sapporo rozpocznie się w niedzielę, 18 lutego, od godz. 3.00. Transmisje skoków narciarskich w TVN, Eurosport 1, Eurosport Extra i na Player.pl.