Piąty pojedynek na karcie walk KSW 83 Colosseum 2 należał do zawodników takich jak Valeriu Mircea oraz Roman Szymański. Ich walka miała miejsce tuż po spektakularnej wygranej Daniela Rutkowskiego z Adamem Soldaevem. Jak rozwinęło się starcie dwóch mocnych nazwisk w oktagonie?

Mircea wygrywa w starciu z Szymańskim - KSW 83 Colosseum

Po raz pierwszy panowie stoczyli walkę na KSW 71, dlatego też starcie na KSW 83 Colosseum 2 miało być rewanżem. W poprzednim pojedynku zwycięzcom okazał się Roman Szymański, więc Valeriu Mircea chciał tym razem odmienić los przegranej. Początek pojedynku kategorii lekkiej był tego idealnym przykładem, kiedy zasypał swojego przeciwnika falą silnych i szybkich ciosów pod siatką.

Zwroty akcji to idealne opisanie całego starcia pomiędzy mężczyznami. W drugiej rundzie to Szymański zdecydowanie należał do tych rządzących pojedynkiem. Całość była właściwie maratonem ciosów, co sprawiło, że końcówka drugiego odcinka była raczej wymianą pojedynczych urywanych ciosów. To trzeci etap miał zadecydować o werdykcie, jaki ostatecznie zapanuje.

Sami komentatorzy podkreślali, że choć ciosy Szymańskiego są mocne, to Mircea ma świetne kontry. W piątej walce KSW 83 Colosseum 2 zwyciężył Valeriu Mircea! Jest to jego trzecie zwycięstwo z rzędu! Wyrównana walka pełna ambicji i determinacji pokazała umiejętności obu panów.

 

Sprawdź wszystkie wyniki KSW 83: Colosseum 2