Poker to jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Szczególnie jej popularność można dostrzec w kasynach, przez co ludzie chętnie szukają poker online bonus. Wiele osób uwielbia grać w pokera w towarzystwie swoich znajomych. Kluczem do sukcesu w tej grze jest znajomość układów pokerowych i ich hierarchii. W tym artykule przedstawimy bliżej pojęcie hierarchii i poszczególnych figur w pokerze.

Jakie są układy w pokerze?

Przed przystąpieniem do rozgrywki w pokera, niezbędna jest wiedza, jak wygląda układ kart w pokerze który prezentuje się następująco (w kolejności od najsilniejszej do najsłabszej)

  • Poker królewski - układ, w którym mamy pięć kart w tym samym kolorze (karo, kier, trefl, pik) od asa do dziesiątki. Poker kombinacje może mieć różne, jednak ta jest najsilniejsza. Zdobycie go jest naprawdę trudne i potrzeba do tego wiele szczęścia. Nie jest to jednak niemożliwe, zatem koniecznie trzeba pamiętać o tym układzie.
  • Poker - pięć kolejnych kart w tym samym kolorze. Trzeba jednak mieć na względzie, że nie zawsze zagwarantuje nam on zwycięstwo. Pomijając już kwestię pokera królewskiego, którego brak będziemy mogli rozpoznać, może okazać się, że inny gracz również ma pokera.
  • Kareta - cztery karty o tej samej wartości, np. cztery króle. Nie ma w tym układzie żadnej filozofii, trzeba mieć po prostu 4 identyczne karty. Bez znaczenia tutaj pozostają ich kolory, ponieważ możliwa jest tylko jedna kombinacja.
  • Full - trzy karty o jednej wartości i dwie karty o innej, np. trzy dziesiątki i dwie damy. Pamiętać należy o tym, że nasze trójki i parę nie musi nic łączyć - mogą być w zupełnie odmiennych kolorach.
  • Kolor - pięć kart w tym samym kolorze, ale niekoniecznie kolejnych. Na przykład trójka, piątka, siódemka, dziesiątka i dama karo. Numery, czy też wartość kart pozostaje bez znaczenia, liczy się sam ich kolor.
  • Strit - pięć kolejnych kart różnych kolorów. Przykładowym stritem będzie układ czwórki, piątki, szóstki, siódemki i ósemki.
  • Trójka - trzy karty o tej samej wartości, np. trzy walety. Podobnie jak w przypadku karety, kolory pozostają bez znaczenia, ponieważ niemożliwym jest, aby się powtórzyły.
  • Dwie pary - dwie karty o jednej wartości i dwie karty o innej wartości, np. dwie piątki i dwie damy. Pary nie muszą być ze sobą powiązane kolorem.
  • Jedna para - dwie karty o tej samej wartości, np. dwie siódemki.
  • Karta wysoka - jeśli nie mamy żadnego z powyższych układów, wygrywa najwyższa karta w naszej ręce. Warto pamiętać, że najwyższą kartą w grze jest AS.
fuksiarz.pl

Najlepsze kombinacje w pokerze

Układ kart w pokerze jako jedyny ma znaczenie, w kontekście ustalenie zwycięzcy. Pewne zwycięstwo możemy mieć tylko i wyłącznie, gdy mamy na ręce pokera królewskiego. Jeśli chodzi o hierarchie poker jest drugim najlepszym układem. Jest on jednak trudny do uzyskania. Najczęściej możemy się spodziewać zestawienia par lub trójki, jednak plasują się one nisko w zestawieniu. Jeśli ciekawi nas poker kombinacje jakie są stosunkowo częste, a dają nam całkiem duże szanse na wygraną, to mowa oczywiście o: stricie, fullu, karecie i kolorze.

Hierarchia w pokerze

Jeśli wiemy jak wygląda hierarchia poker nie będzie dla nas trudną grą. Bez niej nie będziemy w stanie oszacować swoich szans na zwycięstwo, czy też porażkę w danej rozgrywce. Z tego względu zaznajomienie się z nią jest tak ważne i istotne. Równie kluczowym, będzie myślenie do przodu, o tym jakie układy mogą się pojawić w rękach naszych przeciwników. Mając parę asów nie zawsze warto jest ryzykować dalszej gry, gdy np. układ kart na stole układa się pod strita czy fulla. Istnieje bowiem ryzyko, że któryś z przeciwników będzie posiadał wyższy układ. Warto zatem dużo trenować, aby móc w miarę możliwości kontrolować grę.