Alexander Volkanovski początkowo w swojej kolejnej obronie miał zmierzyć się z Maxem Hollowayem. Jednak przez problemy zdrowotne “Blessed” wypadł ze starcie. Zamiast niego mistrzowską szansę otrzymał czwarty w rankingu dywizji piórkowej Chan Sung Jung. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Volkanovski – Jung? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Volkanovski – Jung na UFC 273

Zakłady bukmacherskie na walkę Volkanovski – Jung zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Volkanovski – Jung takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Volkanovski – Jung na UFC 273

Kursy na Volkanovski - Jung, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Na ten moment polscy bukmacherzy uważają, że zdecydowanie większe szanse na triumf w tym starciu ma obecny mistrz. Kurs na wygraną Volkanovskiego wynosi 1,12, zaś na zwycięstwo Chan Sung Junga 6,26. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Volkanovski – Jung na UFC 273

Alexander Volkanovski przez wielu jest uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii wagi piórkowej. Australijczyk legitymuje się rekordem 23-1. W UFC jest niepokonany i na ten moment w amerykańskiej organizacji posiada bilans 10-0. W trzech ostatnich walkach dwukrotnie pokonał Maxa Hollowaya i raz Briana Ortegę. Na gali UFC 273 miało dojść do trzeciego starcia z Hawajczykiem, jednak przez problemy zdrowotne Hollowaya Volkanovski zmierzy się z Chan Sung Jungiem.

“Korean Zombie” wygrał trzy z ostatnich czterech pojedynków. Lepszy okazał się od niego Brian Ortega, który zwyciężył z 34-latkiem jednogłośnie na punkty. W swojej ostatniej walce, w czerwcu zeszłego roku, Jung pokonał dziewiątego w rankingu wagi piórkowej Dana Ige’a.

Zobacz także: Typy na UFC

Nikt nie ma wątpliwości, że w tej walce ogromnym faworytem będzie Alexander Volkanovski. Australijczyk pokonał już najlepszych w swojej dywizji. Wygrane z Aldo, Hollowayem i Ortegą udowodniły, że 33-latek jest w tej chwili najlepszym piórkowym na świecie. Ciężko doszukać się płaszczyzny, w której Jung będzie mógł zagrozić obecnemu mistrzowi. Volkanovski powinien być silniejszy i szybszy. Umiejętności zapaśnicze również będą po stronie Australijczyka, a po walkach z Maxem Hollowayem, z którym 33-latek był w stanie jak równy z równym bić się w stójce wydaje się, że także w tej płaszczyźnie Volkanovski powinien przeważać. Biorąc to wszystko pod uwagę zdecydowanie stawiamy w tej walce na obecnego mistrza. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: ALEXANDER VOLKANOVSKI

Gdzie obejrzeć walkę Volkanovski – Jung na UFC 273 – transmisje

Gala UFC 273 odbędzie się 9 kwietnia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie VyStar Veterans Memorial Arena w Jacksonville na Florydzie. Start karty głównej, którą zwieńczy pojedynek Volkanovski – Jung został zaplanowany na godzinę 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Galę UFC 273 wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Volkanovski – Jung? 
Volkanovski i Jung zmierzą się na gali UFC 273, która rozpocznie się 9 kwietnia 2022 roku.
2. Jaki bilans w UFC posiada Alexander Volkanovski? 
Volkanovski w organizacji UFC posiada nieskazitelny bilans 10-0.