Gala UFC 270, na której dojdzie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa przez Francisa Ngannou  się już 22 stycznia. Kiedy UFC 270? Gdzie UFC 270? Jakie walki zobaczymy na UFC 270? Typy UFC 270– jak wyglądają kursy UFC 270? UFC 270 karta walk – czy znamy już pełną rozpiskę walk?

Data gali22 stycznia
Miejsce galiHonda Center, Anaheim
Transmisja galiUFC Fight Pass, Polsat Sport
Gwiazda galiFrancis Ngannou, Ciryl Gane

Kiedy UFC 270?

Kiedy UFC 270, czyli jaki jest termin gali największej organizacji MMA na świecie, na której zobaczymy aż dwa pojedynki mistrzowskie? Gala UFC 270 została zaplanowana na 22 stycznia 2022 roku. Na razie nie została ogłoszona dokładna godzina rozpoczęcia karty wstępnej.

Gdzie UFC 270?

Gdzie odbędzie się UFC 270? Gala, która została zaplanowana na 22 stycznia 2022 roku odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w Honda Center w Anaheim w Kalifornii.

UFC 270 transmisja

Obejrzenie transmisji z UFC 270 będzie możliwe na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wykupienie dostępu do oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Transmisje walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna. Aby skorzystać z tej opcji załóż konto i skorzystaj z bonusu powitalnego w Fortunie. Kartę główną wydarzenia, na którym zawalczą między innymi Francis Ngannou, Ciryl Gane czy Brandon Moreno pokaże również Polsat Sport.

Zobacz także: Gdzie oglądać UFC?

UFC 270 ważenie

Ważenie UFC 270, jak zawsze w przypadku gal Ultimate Fighting Championship, odbędzie się dzień przed galą, czyli w tym wypadku 21 stycznia 2022 roku.

UFC 270 zawodnicy

Na UFC 270 będziemy mogli zobaczyć wielu wybitnych zawodników, którzy należą do grona najlepszych fighterów na świecie. W klatce zobaczymy między innymi mistrza kategorii ciężkiej, Francisa Ngannou, a także czempiona dywizji muszej, Brandona Moreno. Naprzeciwko nim staną odpowiednio Ciryl Gane i Deiveson Figueiredo. Do pozostałych fighterów, o których warto wspomnieć należą na pewno efektownie walczący Michel Pereira czy niepokonany Ilia Topuria.

Zobacz także: Typy na UFC

Walki UFC 270

Na gali UFC 270 zobaczymy dwie walki o tytuł mistrzowski amerykańskiej organizacji. W pierwszej z nich o pas wagi muszej powalczy Brandon Moreno i Deiveson Figueiredo. Dla Meksykanina będzie to pierwsza obrona mistrzowskiego trofeum. W main evencie zobaczymy starcie o tytuł czempiona kategorii ciężkiej. Broniący pasa Francis Ngannou podejmie Ciryla Gane. Będzie to walka mistrza z tymczasowym mistrzem.

Kursy UFC 270

Kursy na UFC 270 znajdziemy u niektórych dostępnych na rynku bukmacherów takich jak na przykład Betclic, Fortuna czy STS. Z racji tego, że do gali pozostało jeszcze trochę czasu nie znajdziemy dodatkowych zakładów i kursów na takie zdarzenia jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut.

Typy UFC 270

Francis Ngannou (C) – Ciryl Gane (IC)

Francis Ngannou w swojej pierwszej obronie pasa wagi ciężkiej zmierzy się z tymczasowym mistrzem Cirylem Gane. Będzie to pojedynek byłych kolegów klubowych. Obaj zawodnicy trenowali kiedy w MMA Factory w Paryżu. Zarówno Ngannou jak i Gane mają atuty, dzięki którym mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po stronie Kameruńczyka z pewnością będzie siła, natomiast na korzyść reprezentanta Francji będzie działać technika i kondycja.

Typowanie tej walki znajdziesz tutaj: Typy na Ngannou - Gane

Brandon Moreno (C) – Deiveson Figueiredo (#1)

Na gali UFC 270 dojdzie do długo wyczekiwanego trzeciego starcia pomiędzy Brandonem Moreno a Deivesonem Figueiredo. Przez długi czas wydawało się, że w najbliższych latach nikt nie będzie w stanie odebrać Brazylijczykowi mistrzostwa w wadze muszej. Moreno sprawił jednak niespodziankę w rewanżowym starciu i całkowicie zdetronizował Figueiredo poddając go w trzeciej rundzie. Trzecie starcie powinno rozwiać wątpliwości kto jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie w dywizji muszej.

Więcej o walce tutaj: Typy na Moreno - Figueiredo

Karta walk UFC 270

Karta walk UFC 270 jest już w pełni zapełniona. Jakie pojedynki zobaczymy na gali UFC, na której w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Francis Ngannou i Ciryl Gane?

Karta główna 

Francis Ngannou (16-3) - Ciryl Gane (10-0) – walka o pas mistrzowski 
Brandon Moreno (19-5-2) - Deiveson Figueiredo (20-2-1) – walka o pas mistrzowski 
Michel Pereira (26-11) - Andre Fialho (14-3)
Cody Stamann (19-4-1) - Said Nurmagomedov (14-2)

Karta wstępna

Rodolfo Vieira (8-1) - Wellington Turman (17-5)
Raoni Barcelos (16-2) - Victor Henry (21-5)
Jack Della Maddalena (10-2) - Pete Rodriguez (4-0)
Tony Gravely (21-7) - Saimon Oliveira (18-3)
Michael Morales (12-0) - Trevin Giles (14-3)
Silvana Gomez Juarez (10-3) - Vanessa Demopoulos (6-4)
Matt Frevola (8-3-1) - Genaro Valdez (10-0) 
Kay Hansen (7-4) - Jasmine Jasudavicius (6-1)

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się gala UFC 270?
Gala UFC 270 została zaplanowana na 22 stycznia 2022 roku.
2. Kto zawalczy w walce wieczoru na UFC 269?
W walce wieczoru UFC 270 zmierzą się Francis Ngannou i Ciryl Gane. Stawką pojedynku będzie pas mistrza wagi ciężkiej.