Już na gali UFC 270 Francis Ngannou stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w kategorii ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie Ciryl Gane, który w październiku tego roku pokonał Derricka Lewisa i wywalczył tymczasowe mistrzostwo. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Ngannou - Gane? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Ngannou - Gane na UFC 270

Zakłady bukmacherskie na walkę Ngannou - Gane znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w Betclic, Fortunie czy STS. Z racji tego, że do pojedynku pozostało już niewiele czasu możemy skorzystać też z dodatkowych zakładów bukmacherskich na Ngannou - Gane takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Obecnie można jedynie skupić się na końcowym wyniku walki. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Ngannou - Gane na UFC 270

Na ten moment legalni bukmacherzy nie mają wątpliwości, że w starciu pomiędzy Francisem Ngannou a Cirylem Gane faworytem będzie Gane. Obaj zawodnicy w swoich ostatnich walkach zdeklasowali swoich rywali. Każdy z nich ma atuty, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na ten moment tymczasowy mistrz wagi ciężkiej jest faworytem w stosunku 1,70 do 2,15. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Ngannou - Gane na UFC 270

Francis Ngannou mistrzostwo UFC zdobył w marcu 2021 roku pokonując przez nokaut w drugiej rundzie Stipe Miocicia. Dla Kameruńczyka był to udany rewanż. W pierwszym starciu lepszy okazał się Amerykanin wygrywając na punkty. Po tamtej walce Ngannou przyznał, że bardzo dużo dała mu ta pięciorundowa potyczka i stał się po niej znacznie lepszym zawodnikiem. Co prawda przegrał on też następną walkę z Derrickiem Lewisem, jednak odzwierciedlenie tych słów można było zobaczyć w kolejnych starciach Ngannou. Kameruńczyk nokautował pięciu kolejnych rywali. To właśnie siła ciosu jest najgroźniejszą bronią 35-latka. Reszta atutów wydaje się być jednak po stronie Ciryla Gane.

Francuz jest znacznie bardziej poukładany technicznie. Nie wdaje się on w tak chaotyczne wymiany, w których dobrze czuje się Ngannou. Gane posiada doskonałą pracę nóg i świetnie czuje dystans. Biorąc pod uwagę te dwa aspekty wydaje się, że obecny mistrz będzie miał niebywałe problemy z upolowaniem reprezentanta Francji. Następnym ogromnym atutem, którym dysponuje 31-latek jest wybitne jak na wagę ciężką przygotowanie kondycyjne. Gane ma za sobą dwa pięciorundowe pojedynki. Zarówno w walce z Jairzinho Rozenstruikiem jak i Alexandrem Volkovem Francuz wyglądał bardzo dobrze do samego końca starcia. Wyprzedzał swoich rywali i był mobilny na nogach.

Zobacz także: Typy na UFC

W walce z Francisem Ngannou 31-latek będzie musiał być uważny przez każdą sekundę pojedynku. “Predator” dysponuje bowiem najbardziej dewastującym uderzeniem na świecie. Trzeba mieć też na uwadze, że z każdą minutą szansę na zwycięstwo walki przez obecnego mistrza będą spadać. Gane najprawdopodobniej postara się wydłużyć starcie i wypunktować Ngannou. Biorąc pod uwagę mobilność, przygotowanie kondycyjne i doskonałą pracę na nogach stawiamy w tej walce na wygraną Ciryla Gane na punkty, jednak wygrana Kameruńczyka nie będzie zaskoczeniem. Nigdy nie wolno lekceważyć zawodnika dysponującego tak potężnym uderzeniem jak Ngannou, nawet w ostatnich minutach walki. Kurs na wygraną Francuza w STS wynosi 1,90. Przy okazji warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: CIRYL GANE NA PUNKTY 

Gdzie obejrzeć walkę Ngannou - Gane na UFC 270 – transmisje

Gala UFC 270 odbędzie się 22 stycznia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Honda Arena w Anaheim w Kalifornii. Start karty głównej, której zwieńczeniem będzie pojedynek Ngannou - Gane zaplanowany został na godzinę 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Francis Ngannou – Ciryl Gane?
Francis Ngannou i Ciryl Gane zmierzą się na gali UFC 270, która rozpocznie się 22 stycznia 2022 roku. Karta główna, na której odbędzie się ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 4:00.
2. Od kiedy Francis Ngannou jest mistrzem UFC?
Francis Ngannou mistrzostwo UFC zdobył w marcu 2021 roku.