Pierwszym Polakiem, który pojawi się w klatce organizacji w nowym roku będzie Mateusz Rębecki. Będzie to zarazem debiut "Chińczyka" w najlepszej organizacji MMA na świecie. Jego rywalem będzie również debiutant - Nick Fiore. Który z zawodników ma większe szanse na wygraną w tym starciu?

Zakłady bukmacherskie Rębecki vs Fiore UFC Fight Night 217

Zakłady bukmacherskie na walkę Rębecki vs Fiore dostępne są już u większości legalnych bukmacherów, między innymi w firmie STS (sprawdź kod promocyjny STS), legalnym bukmacherze, u którego można znaleźć zakłady bukmacherskie na wszystkie walki w organizacji UFC. Nie inaczej jest tym razem.

 

Zakłady na walkę Rębecki vs Fiore znajdziemy na oficjalnej stronie STS lub w aplikacji mobilnej w zakładce Sporty walki -> MMA -> UFC/UFC Fight Night.

Kursy Rębecki vs Fiore

Kursy na Rębecki vs Fiore, czyli który z zawodników ma większe szanse na wygranie tego pojedynku? Bukmacherzy uważają, że w tym pojedynku dość zdecydowanym faworytem jest reprezentant Polski. Kurs na wygraną Mateusza Rębeckiego wynosi 1,30, a z kolei triumf niepokonanego Amerykanina został oszacowany na 3,50.

Typy Rębecki vs Fiore

Typy na Rębecki vs Fiore, czyli który z zawodników wygra ten pojedynek? Początkowo Mateusz Rębecki miał zmierzyć się z Omarem Moralesem, jednak ten wypadł z tego starcia z powodu kontuzji. Nie da się ukryć, że Wenezuelczyk byłby groźniejszym rywalem niż Fiore. Moralsem w UFC stoczył już sześć walk, z których wygrał trzy. Nick Fiore na przygotowanie się do tej walki otrzymał zaledwie kilka tygodni. Amerykanin swoją karierę zawodową rozpoczął w styczniu 2020 roku. Od tamtej pory stoczył sześć wygranych walk, wszystkie w organizacji Combat Zone. Warto zaznaczyć, że wszystkie swoje pojedynki zwyciężał przed czasem.

Zobacz także - typy na UFC

Mateusz Rębecki natomiast do organizacji UFC dostał się dzięki efektownemu i szybkiemu zwycięstwu na gali Dana White's Contender Series, na której już w pierwszej rundzie pokonał Rodrigo Lidio. Polak jest niepokonany od września 2014 roku. Od tamtej pory zanotował aż trzynaście wygranych. W naszym typowaniu stawiamy zdecydowanie na zwycięstwo Rębeckiego. 30-latek jest bardziej doświadczony od swojego rywala, a także miał znacznie więcej czasu na przygotowanie się do tego starcia.

Gdzie obejrzeć walkę Rębecki vs Fiore – transmisje

Gala, na której dojdzie do walki pomiędzy Mateuszem Rębeckim a Nickiem Fiore odbędzie się w nocy z 14 na 15 stycznia 2023 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie UFC Apex w Las Vegas. Start karty głównej został zaplanowany na 1:00, a karta wstępna na której zobaczymy pojedynek Rębecki vs Fiore rozpocznie się o 22:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.