Michał Oleksiejczuk do klatki UFC powróci już 5 marca na gali UFC 272. Przeciwnikiem jednego z najlepszych polskich zawodników będzie niepokonany od siedmiu walk Dustin Jacoby. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Oleksiejczuk - Jacoby? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Oleksiejczuk - Jacoby na UFC 272

Zakłady bukmacherskie na walkę Oleksiejczuk - Jacoby zostały upublicznione przez nielicznych bukmacherów, między innymi przez Fortunę czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Oleksiejczuk - Jacoby takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Oleksiejczuk - Jacoby na UFC 272

Na ten moment legalni bukmacherzy uważają, że faworytem jest rywal Polaka. Obaj zawodnicy mają w tym momencie dobrą passę. Michał Oleksiejczuk w poprzednim pojedynku wygrał z niepokonanym wcześniej Shamilem Gamzatovem, zaś Amerykanin ostatni raz smak porażki zaznał aż siedem lat temu. Na zwycięstwo Oleksiejczuka kursy wynoszą 2,40, zaś na Dustina Jacoby 1,60. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Oleksiejczuk - Jacoby na UFC 272

Michał Oleksiejczuk w bardzo dobrym stylu powrócił do klatki UFC po dwóch porażkach z Ovincem Saint Preux oraz Jimmym Crute. Pierwszym rywalem Polaka po ponad rocznej przerwie był Modestas Bukauskas, a kolejnym niepokonany Shamil Gamzatov. Z obydwoma przeszkodami 26-latek poradził sobie wyśmienicie. Zwłaszcza walka z 31-letnim zawodnikiem z Dagestanu zasługuje na docenienie. Warto wspomnieć, że do następnej walki, po raz pierwszy od dawna, Michał Oleksiejczuk będzie przygotowywał się bez trenera Mirosława Oknińskiego.

Przeciwnikiem Polaka będzie 33-letni Dustin Jacoby. Amerykanin jest niepokonany od siedmiu walk, a od pięciu w UFC. W zeszłym roku zanotował aż cztery walki, z których trzy wygrał i jedną zremisował. Poprzedni rywale “The Hanyaka” nie powinni jednak na nikim robić wielkiego wrażenia. W swoich ostatnich dwóch starciach Jacoby wygrywał z Darrenem Stewartem oraz Johnem Allanem. Obaj przed walką z 33-latkiem byli po porażkach i bardzo możliwe, że w najbliższym czasie nie otrzymają kolejnej szansy walki w UFC.

Zobacz także: Typy na UFC

Zarówno Oleksiejczyk jak i Jacoby najlepiej radzą sobie w stójce. Amerykanin stoczył wiele walk w najlepszej kickbokserskiej organizacji świata, GLORY, co najlepiej świadczy o jego wysokim poziomie jeśli chodzi o umiejętności stójkowe. Oleksiejczuk z pewnością nie będzie bał się pójść na wymianę, ponieważ zwłaszcza po ostatniej walce, Polak mocno wierzy w siłę swoich pięści. Najrozsądniejszym sposobem na walkę z Jacobym wydaje się jednak obalanie go i skontrolowanie w parterze. Jak walczyć z Amerykaninem doskonale pokazał Ion Cutelaba w pierwszej rundzie ich walki. Mołdawianin zdołał obalić rywala aż osiem razy dzięki czemu jeden z sędziów wypunktował tę rundę aż 10-8 dla Cutelaby. Niewiadomo jednak jaką taktykę przyjmie Oleksiejczuk na ten pojedynek. Bardzo możliwe, że 26-latek zdecyduje się boksować z przeciwnikiem co może okazać się dla niego zgubne. My jednak uważamy, że Polak nie da się zaskoczyć i dodatkowo wywrze na rywalu na tyle dużą presję, że zdoła go przełamać. Stawiamy na wygraną Oleksiejczuka przed czasem. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: MICHAŁ OLEKSIEJCZUK PRZED CZASEM

Gdzie obejrzeć walkę Oleksiejczuk - Jacoby na UFC 272 – transmisje

Gala UFC 272 odbędzie się 5 marca 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie T-Mobile Arena w Las Vegas w Nevadzie. Start karty głównej został zaplanowany na godzinę 4:00 polskiego czasu. Karta wstępna, na której zobaczymy walkę Oleksiejczuk - Jacoby rozpocznie się o północy. Galę UFC 272 od samego początku wyemituje Polsat Sport. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Michał Oleksiejczuk - Dustin Jacoby?
Michał Oleksieczuk i Dustinn Jacoby zmierzą się ze sobą na gali UFC 272, która odbędzie się 5 marca 2022 roku.
2. Kto według bukmacherów jest faworytem w tym pojedynku?
Według bukmacherów faworytem pojedynku jest Dustin Jacoby, na którego kurs wynosi około 1,60.