Luke Rockhold do klatki UFC powróci po ponad trzech latach. Rywalem Amerykanina będzie zajmujący czwarte miejsce w rankingu wagi średniej Paulo Costa. Do walki obu zawodników dojdzie na gali UFC 277. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Costa - Rockhold? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Costa - Rockhold na UFC 278

Zakłady bukmacherskie na walkę Usman - Edwards zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Betfan. Z racji tego, że do walki pozostało jeszcze trochę czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Usman - Edwards takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Costa - Rockhold na UFC 278

Kursy na Costa - Rockhold, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Faworytem według bukmacherów jest Costa. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1,33, zaś na wygraną Luke'a Rockholda 3,32. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Costa - Rockhold na UFC 278

Paulo Costa po osiągnięciu bilansu 13-0 otrzymał szansę na odebranie mistrzowskiego pasa Israelowi Adesanyi. Brazylijczyk przegrał jednak już w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. Po pierwszej porażce w karierze w kolejnej walce doznał kolejnej. Tym razem jego pogromcą, na dystansie pięciu rund, okazał się Marvin Vettori. Warto zaznaczyć, że pojedynek ten odbył się w kategorii półciężkiej, ponieważ Costa miał ogromne problemy z osiągnięciem limitu kategorii średniej.

Długo Luke Rockhold zbierał się na powrót do klatki UFC po ciężkim nokaucie jaki zafundował mu Jan Błachowicz. 37-latek zapowiada, że mimo swojego wieku jest w stanie jeszcze namieszać w dywizji średniej. Jeśli jednak spojrzymy na ostatnie pojedynki w wykonaniu Rockholda to z ostatnich czterech przegrał trzy. Co więcej, przy okazji każdej z tych porażek był ciężko nokautowany.

Zobacz także: Typy na UFC 

Forma Luke’a Rockholda to niewiadoma. Amerykanin ostatni raz w kategorii średniej walczył w lutym 2018 roku. Ostatni raz w oktagonie był natomiast widziany trzy lata temu. Intensywność występów Paulo Costy również nie jest imponująca, jednak nie da się ukryć, że w poprzednich latach był on bardziej aktywny. Obaj zawodnicy dysponują bardzo dużą siłą jak na tę kategorię wagową. Możemy się więc spodziewać mocnych uderzeń z obu stron. Rockhold prawdopodobnie będzie chciał przenieść walkę do parteru. Obalić Brazylijczyka może być jednak bardzo trudno. Wspólnym mianownikiem dla obu może być walka z Yoelem Romero. Costa wygrał z Kubańczykiem jednogłośnie na punkty, zaś Amerykanin przegrał w trzeciej rundzie przez nokaut. W tym starciu faworyzujemy młodszego Costę. Powinien on górować nad Rockholdem szybkością i siłą. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: PAULO COSTA 

Gdzie obejrzeć walkę Costa - Rockhold na UFC 278 – transmisje

Gala UFC 278 odbędzie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Vivint Arena w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Costa - Rockhold odbędzie się o godzinie 4:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna. 


Kiedy odbędzie się walka Costa - Rockhold?  
Paulo Costa i Luke Rockhold zmierzą się na gali UFC 278, która odbędzie się w nocy z 20 na 21 sierpnia 2022 roku.
Kiedy Luke Rockhold stoczył ostatnią walkę?  
Luke Rockhold swoją ostatnią walkę stoczył w lutym 2018 roku.