Minionej nocy FC Barcelona rozegrała przedostatni mecz towarzyski przed startem nowego sezonu La Liga. Blaugrana przegrała po rzutach karnych z AC Milanem. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2, a obie bramki dla FC Barcelony zdobył Robert Lewandowski.

Wybitna forma Roberta Lewandowskiego

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna z Włoch. AC Milan już w 15. minucie za sprawą Jovicia i Pulisicia prowadził 2:0. Wtedy sprawy w swoje nogi postanowił wziąć Robert Lewandowski, który w 22. minucie pięknym strzałem z linii pola karnego zdobył bramkę kontaktową.

W drugiej połowie do siatki ponownie trafił kapitan reprezentacji Polski, który wykorzystał świetne zagranie Pau Victora i z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Wynik meczu rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepszy okazał się AC Milan, wygrywając 4:3.