Sponsorzy FAME MMA to niezwykle ważna część każdej gali i okresu dzielącego kolejne wydarzenia spod szyldu FAME MMA. Kto sponsoruje FAME MMA? Jaki bukmacher jest sponsorem FAME MMA?

Kto sponsoruje FAME MMA?

sponsorzy fame mma

Pierwsza gala FAME MMA odbyła się w czerwcu 2018 roku w Koszalinie. Wszyscy bardzo sceptycznie podchodzili do pomysłu organizowania gal, wówczas jeszcze kojarzącymi się głównie z patostreamami i szeroko pojętą „patologią”. Sami organizatorzy nie do końca wiedzieli, czego się spodziewać, gdyż nie mieli porównania czy punktu odniesienia do innego tego typu wydarzenia.

Skoro organizatorzy nie wiedzieli, czego się spodziewać, również sponsorzy nie byli szczególnie chętni do angażowania się w coś tak kontrowersyjnego. Podczas pierwszej gali sponsorów reklamujących się w klatce było dwóch - bukmacher LV BET i HotPay, system płatności internetowych.

W związku z dobrym odbiorem i sukcesem sprzedażowym, z czasem na galach FAME MMA chciało angażować się coraz więcej firm. Zgodnie z artykułem na Wikipedii, w 2019 roku do grona sponsorów dołączyły następujące marki: Extreme Hobby, Tipeo, Preorder, SFD, High Life, Patriotic i Zoodoptuj.

Zmiana bukmachera

O tym, jak ważne dla FAME MMA są reklamy, najlepiej świadczy fakt, że regularnie, czy to przy galach, czy innych programach na żywo, przedstawiana jest lista sponsorów FAME MMA. W czerwcu 2020 roku doszło do ważnej zmiany z perspektywy rynku bukmacherskiego. FAME MMA zmieniło bowiem głównego bukmachera, który obsługuje na wyłączność gale FAME MMA. W miejsce LV BET wskoczył Betclic.

Zobacz także: Kod promocyjny Betclic

Bukmacher Fame MMA

Który bukmacher zalicza się do listy głównych sponsorów Fame MMA? Aktualnie jest to na pewno Betclic, który od 2020 roku oficjalnie współpracuje z federacją Fame.

Zobacz także: Bukmacher Fame MMA

Fame MMA Betclic

Marka Betclic słynie z bardzo dobrej i swobodnej komunikacji marketingowej w internecie oraz świetnie wpasowuje się w klimat gal freak fightowych, dlatego w czerwcu 2020 rozpoczęła się kolaboracja federacji Fame MMA z Betclic. Podczas siódmej edycji Fame po raz pierwszy zobaczyliśmy oktagon wypełniony logiem nowego bukmachera, co oznaczało, że współpraca oficjalnie się rozpoczęła.

Z momentem zaczęcia współpracy z Fame MMA bukmacher Betclic zaprezentował specjalną ofertę z kodem bonusowym TYPERVIP. Gracz może w ramach każdej gali skorzystać z oferty powitalnej, podczas której zyskuje cashback nawet do 200 złotych.

Zobacz także: Betclic Fame MMA

Współpraca LVBet i Fame MMA (krótka historia współpracy)

Współpraca między LVbet i Fame MMA rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy właśnie ten bukmacher został oficjalnym sponsorem pierwszej gali Fame. Firmy nawiązały kolaborację i kontynuowały ją do 2020 roku. Po tym czasie nastąpiło wiele aktualizacji w federacji, zmienili się także sponsorzy Fame MMA, a LVbet zastąpił Betclic.

Fame MMA Właściciele

Grupa właścicieli Fame MMA jest niezmienna od powstania federacji - jej skład to Wojciech Gola, Michał "Boxdel" Baron, Krzysztof Rozpara oraz Rafał Pasternak.

Wiadome jest to, że najbardziej medialnymi włodarzami są oczywiście Wojtek Gola oraz Boxdel, którzy posiadają bardzo bogatą karierę influencerską. Mają oni także podobne udziały w projekcie - około 20%. Krzysztofa Rozparę również co jakiś czas możemy zobaczyć w mediach, gdzie najczęściej wypowiada się o galach Fame. Natomiast prezesa zarządu, czyli Rafała Pasternaka, nie widzimy już tak często. Mężczyzna bowiem nie udziela się zbyt dużo w internecie, nawet w wywiadach. Posiada on jednak tyle samo udziałów ile Rozpara, czyli 30%.

Wojciech Gola

Oprócz pełnienia funkcji włodarza, Gola jest również zawodnikiem startującym w Fame MMA. Do tej pory stoczył trzy walki, z których dwie odbyły się podczas polskich edycji, a jedna na Fame MMA UK.

Na Fame MMA 6, Gola zwyciężył przed czasem w walce z Marcinem „Rafonixem” Krasuckim. Na następnej, siódmej edycji gali zawalczył on z Dawidem Malczyńskim, przegrywając w 2 rundziie przez TKO. Natomiast na wersji UK, Gola również przegrał przed czasem z Joelem Morrisem, który był znacznie większy od niego.

Michał “Boxdel” Baron

Michał Baron jest drugim z najbardziej rozpoznawalnych właścicieli Fame MMA. To popularny polski influencer i YouTuber, którego kanał na tej platformie subskrybuje ponad 1,5 miliona widzów. Boxdel, podobnie jak Wojtek Gola również ma na swoim koncie występy w Fame MMA jako zawodnik.

W oktagonie federacji widzieliśmy go aż 4 razy - w debiucie podczas pierwszej gali Fame MMA, w wygranym starciu z Guzikiem. Następnie kilka edycji później, na czwartej gali z Kubańczykiem, gdzie przegrał w pierwszej rundzie przez nokaut. Poza tym ma na koncie jeszcze 2 pojedynki - "bonusowy" z Don Kasjo oraz w klatce rzymskiej z Pawłem Jóźwiakiem.

Krzysztof Rozpara

W ostatnim czasie Krzysztof Rozpara coraz częściej pokazuje się publicznie, udzielając wywiadów i komentując kolejne gale Fame MMA. Wiemy, że jeden z szefów federacji z zawodu jest informatykiem. Jednak na dzień dzisiejszy, gdy zapytamy, kim jest Krzysztof Rozpara, bez wątpienia można odpowiedzieć, że jest on jednym ze współwłaścicieli największej polskiej organizacji freak fightowej. Kariera Rozpary zyskała na znaczeniu wraz z kolejnymi edycjami gali, a prowadzenie tak dużego przedsięwzięcia z pewnością jest dla niego projektem życia.

Rafał Pasternak

Podobnie, jak w przypadku Krzysztofa Rozpary, niektórzy widzowie Fame MMA mogą nie wiedzieć, kim jest Rafał Pasternak. Świadczy o tym dość niska medialność tych dwóch właścicieli.  Jeśli chodzi o to, kim jest Rafał w kontekście federacji, to pewne jest to, że jest jednym z większych udziałowców oraz prezesem zarządu. Jednak Rafał Pasternak przed Fame MMA to spora niewiadoma, ponieważ mężczyzna nie udziela się publicznie.

Sponsorzy FAME MMA

Fame MMA sponsoring

Rok 2020 to nie tylko zmiana bukmachera FAME MMA, ale również poszerzenie listy sponsorów, których reklamy pojawiają się na galach FAME MMA. Do wymienionych wcześniej sponsorów dołączyli w 2020 roku: Golden Bow Solutions, Premium Cars, 5 posiłków dziennie, Nexx Developer, Denley oraz KRUK's Different. Patronem medialnym gal FAME MMA został Super Express, a partnerem technicznym firma StormCloud. Z kolei patronem medycznym - MML Centrum Medyczne.

Jak widać, lista sponsorów FAME MMA jest naprawdę imponująca. Chętnie na galach FAME MMA reklamują się firmy z różnych branży – od odżywek dla sportowców, przez katering, aż po wypożyczalnię luksusowych samochodów. Nic dziwnego – kolejne gale FAME MMA okazują się ogromnym sukcesem, a organizatorom udało się pozbyć łatki tych, którzy „promują patologię”.

Obecnie Fame MMA wciąż ma wiele współprac i od 2018 roku z listy sponsorów odeszło jedynie pare firm. Aktualnie najwięksi sponsorzy FAME MMA to na pewno Polsat Box/Polsat Box Go i Betclic.


Kto jest głównym sponsorem FAME MMA?
Głównym sponsorem FAME MMA jest bukmacher Betclic.
Ile FAME MMA sprzedaje PPV na każdą galę?
Dokładnych informacji nie mamy, lecz mówi się, że organizatorzy sprzedają na każdą galę nawet kilkaset tysięcy PPV.