W niedzielne popołudnie do Monzy na mecz 31. kolejki Serie A przyjechało Napoli. Drużyna w składzie z Piotrem Zielińskim pokonała gospodarzy 4:2, a Polak w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, strzelając jedną z bramek.

Przełamanie Piotra Zielińskiego

Dla Napoli mecz z Monzą był niezwykle ważny, ponieważ ewentualna porażka wykluczyłaby klub spod Wezuwiusza z walki o grę w europejskich pucharach. Mimo to, to Monza lepiej rozpoczęła spotkanie i już w 9. minucie za sprawą Djuricia objęła prowadzenie. Na odpowiedź Napoli trzeba było czekać do drugiej połowy. Zaledwie w 6 minut za sprawą goli Osimhena, Politano i właśnie Zielińskiego zawodnicy Francesco Calzony objęli prowadzenie 3:1. Wynik na 4:2 dla Napoli ustaliły bramki Colpaniego i Raspadoriego.

Bramka Piotra Zielińskiego to dopiero 4. bramka w tym sezonie dla Napoli, Polak w meczu z Monzą zagrał 68 minut i za swój występ zgarnął ocenę 7.4. Kolejny mecz Napoli rozegra w kolejną niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie Frosinone. Oto wideo z pięknej bramki Zielińskiego: