W ostatnich dniach w sieci wrzało, a to za sprawą nowego konta na platformie X (Twitter), które postowało, jako Michał "Boxdel" Baron. Nie był to jednak profil należący do byłego włodarza organizacji FAME MMA. Po tygodniu działalności, jego właściciel zadeklarował zmianę nazwy i przeprosił Barona za takie zachowanie.

Konto podszywające się pod Boxdela na X zmienia nazwę!

Od kilku dni na platformie X pojawiała się masa postów, za którą - jak sądzono - miał stać Boxdel. Zarówno zdjęcie profilowe, jak i nazwa profilu łudząco przypominały jego oficjalne konto. Okazało się jednak, że to nie on odpowiadał za udostępniane treści. Mimo to w ciągu tygodnia profil zdobył aż 7 tysięcy obserwacji. Jego właściciel postanowił przeprosić influencera.

- Z powodu dbałości o reputację Michała Barona (@boxdel_), kończę występować jako „Michał ‘Boxdel’ Baron”. Ostrzegam innych przed tworzeniem fałszywych wizerunków Michała. Nie warto krzywdzić innych, nic na tym nie zyskacie. - stwierdził we wpisie.

Nazwa profilu została zmieniona na "Baxton", a same przeprosiny wydają się nieco sarkastyczne. Tak przynajmniej wydaje się po kolejnym wpisie dodanym przez profil, w którym dostajemy informację, że jego właściciel został pozwany. W dalszej części wpisu możemy przeczytać, że dostał on mieszkanie w Warszawie, co nawiązuje do ostatniej afery prawdziwego Boxdela z rzekomym kupnem mieszkania Olciakk.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy ktoś podszywa się pod znanego twórcę internetowego na tej platformie. Nie każdy influencer reaguje jednak na takie próby podszywania się. Podobne konta prowadzą osoby, podszywające się pod Amadeusza Ferrariego, czy też Josefa Bratana.