Pojedynek Piotr Pająk vs Alan „Alanik” Kwieciński to rewanżowe starcie na gali FAME MMA 10. Pająk - Alan FAME MMA 10 – kto był faworytem? Kto wygrał walkę Pająk – Alan? Wynik walki Pająk – Alan – w której rundzie się skończyła? Opis walki Pająk – Alan – czy przypominała ich pierwszy pojedynek?

Pająk - Alan FAME MMA 10

Pająk - Alan FAME MMA 10 – to pojedynek rewanżowy za ich walkę na gali FAME MMA 8. Wówczas górą, po kontrowersyjnej decyzji sędziów, okazał się Kwieciński. Trzeba jednak pamiętać, że pierwszy pojedynek Pająk – Alan odbywał się na zasadach K-1. Tym razem rewanż zaplanowano w płaszczyźnie Pająka, czyli w MMA. Pająk posiada między innymi purpurowy pas w BJJ.

Zobacz także: Alan "Alanik" Kwieciński Fame MMA

Kto wygrał walkę Pająk – Alan?

O tym, kto wygrał walkę Pająk – Alan, przekonaliśmy się późnym wieczorem w sobotę. Jeśli sugerować się kursami, które zaproponowały na tę walkę zakłady bukmacherskie Betclic, Kwieciński nie miał większych szans w starciu z Pająkiem na zasadach MMA. Starcie można obstawiać, odbierając bonus Betclic na start - 50 PLN bez ryzyka, bez konieczności obrotu.

 

Kurs na wygraną Pająka wynosił bowiem 1.18. Kwieciński tym samym był jednym z największych underdogów gali, gdyż jego wygraną oszacowano na kurs 3.85.

Zobacz także: Karta walk gali FAME MMA 10 

Wynik walki Pająk – Alan

Wynik walki Pająk – Alan poznaliśmy więc już w sobotę. Pierwotnie przeciwnikiem Pająka miał być Gamou Fall. Zawodnik klubu Ankos MMA nabawił się jednak kontuzji na kilka tygodni przed galą i w jego miejsce na zastępstwo wskoczył Kwieciński. Pająk i Alan pozostają ze sobą w dobrych stosunkach, jednak nie ulega wątpliwości, że w klatce nie było sentymentów. Pająk postarał się zrewanżować za – jego zdaniem niesłuszną – porażkę, a Kwieciński chciał udowodnić, że również w dyscyplinie Pająka jest w stanie go pokonać.

Opis walki Pająk – Alan

Walka zaczęła się od mocnych wymian w stójce z obu stron. Z czasem przy siatce znalazł się Pająk, dociskając przeciwnika. Na minutę przed końcem rundy Pająk znalazł się z góry w parterze. Starcie dla popularnego podróżnika.

Początek drugiej rundy to świetne akcje w stójce Kwiecińskiego. Pająk ponownie przejął jednak inicjatywę, przyciskając rywala do siatki. Po chwili próba sprowadzenia Alana została obroniona przez Pająka gilotyną, którą poddał Kwiecińskiego, skutecznie mu się rewanżując.

Piotr Pająk pokonał Alana Kwiecińskiego przez poddanie (gilotyna), runda 2