Raków Częstochowa pokonał Sturm Graz 1:0 w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Mistrz Polski po 4 meczach miał na koncie zaledwie 1 punkt, lecz dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Raków zrównał się punktami z Austriakami i zachował szansę na zajęcie 3. miejsca w grupie, które gwarantuje grę w fazie pucharowej LKE.

Pierwsze zwycięstwo Rakowa w europejskich pucharach

Raków od początku spotkania narzucił swój styl gry i stwarzał sobie dogodne sytuacje na zdobycie bramki. W 21. minucie blisko zdobycia bramki był Konrad Piasecki, który wykorzystał błąd defensywy Austriaków i wpadł w pole karne, lecz z dogodnej pozycji uderzył obok lewego słupka.

Po przerwie Raków miał mniej dogodnych sytuacji, lecz w 81. minucie meczu wyprowadził decydujący cios. Dobre podanie Silvy wykorzystał Yeboah, który precyzyjnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce i wyprowadził mistrza Polski na prowadzenie. Raków dowiózł jednobramkową zaliczkę do końca i zrównał się punktami ze Sturmem Graz.

Raków po dzisiejszym zwycięstwie wciąż może zająć trzecie w grupie, które gwarantuje grę w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Scenariusze, które dadzą awans mistrzom Polski znajdziesz tutaj.