Nate Diaz największą popularność uzyskał po dwóch fenomenalnych starciach z Conorem McGregorem. Kim jest Nate Diaz? Wiek, wzrost, waga – jakie są parametry amerykańskiego zawodnika? Ile zarabia Nate Diaz?

Kim jest Nate Diaz?

Nate Diaz to zawodnik mieszanych sztuk walki. Od 2007 roku związany z Ultimate Fighting Championship. Przed podpisaniem kontraktu z najlepszą organizacją MMA na świecie toczył pojedynki między innymi w WEC, Strikeforce czy Pancrase. Zwyciężył piątą edycję amerykańskiego reality show “The Ultimate Fighter”. Piętnastokrotnie nagradzany bonusami za swoje walki w UFC. Mieszane sztuki walki zaczął trenować w wieku 11 lat. Na co dzień podnosi swoje umiejętności w klubie Cesar Gracie Jiu-Jitsu. Nate Diaz jest również posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu.

Nate Diaz pochodzenie

Diaz jest Amerykaninem. Pochodzi jednak z rodziny z meksykańskimi korzeniami.

Nate Diaz wiek, waga, wzrost

Nate Diaz wiek, waga, wzrost, czyli jakie są parametry zawodnika? Amerykanin urodził się 16 kwietnia 1985 w Stockton w Kalifornii. Na ten moment ma 36 lat. Podczas swojej kariery walczył w kategoriach półśredniej oraz lekkiej. Obecnie swoje pojedynki toczy w wadze półśredniej, której limit ustalony jest na 77 kilogramów. Amerykański zawodnik posiada 183 centymetrów wzrostu, a jego zasięg ramion wynosi 193 cm.

Nate Diaz walki

Nate Diaz walki, czyli kiedy możemy liczyć na kolejny występ amerykańskiego zawodnika? Na ten moment nie wiadomo kiedy Diaz powróci do klatki. Według medialnych doniesień, zgodnie z obecnym kontraktem, Amerykaninowi została jedna walka w UFC.

Nate Diaz MMA

Nate Diaz MMA zaczął trenować w wieku 11 lat. Pierwszą zawodową walkę stoczył 21 października 2004 roku na gali WEC 12. Jego przeciwnikiem był Alejandro Garcia. Diaz pokonał swojego rywala w trzeciej rundzie przez duszenie trójkątne. Pierwszej porażki w karierze doznał już w swoim kolejnym pojedynku. Na gali Pancrase: 2005 Neo-Blood Tournament Finals Amerykanin, przez jednogłośną decyzję sędziów został pokonany przez Koji Oishiego.

W następnych walkach odniósł cztery zwycięstwa z rzędu. Wszystkie z tych starć wygrał przed czasem. 12 października 2006 roku na gali WEC 24 zmierzył się z Hermesem Francą. Stawka pojedynku był pas mistrzowski w wadze lekkiej organizacji WEC. Diaz przegrał tę walkę przez poddanie w drugiej rundzie. Po tym pojedynku zdecydował się wziąć udział w piątej edycji reality show “The Ultimate Fighter”.

Nate Diaz UFC

W 2007 roku Nate Diaz wziął udział w piątej edycji popularnego w Stanach Zjednoczonych reality show “The Ultimate Fighter”. Zwyciężył w nim trzy walki, wszystkie przez poddania, dochodząc do finału. Stawką ostatniego starcia był lukratywny kontrakt z organizacją UFC. Finał odbył się 23 czerwca 2007 roku, a przeciwnikiem Diaza był Manvel Gamburyan. Pochodzący z Kalifornii zawodnik wygrał w drugiej rundzie.

W UFC Nate Diaz wygrał cztery kolejne walki z rzędu. Pierwszej porażki w amerykańskiej organizacji doznał na gali UFC 94 w walce z Clayem Guidą. W kolejnych starciach przeplatał wygrane z porażkami. 8 grudnia 2012 roku na gali UFC on Fox 5, po trzech wygranych z rzędu, otrzymał szansę walki o pas mistrzowski UFC w wadze lekkiej. Jego przeciwnikiem był Benson Henderson. Po pięciorundowym pojedynku Diaz przegrał jednomyślną decyzją sędziów, którzy punktowali 50-43, 50-45 i 50-45 dla Hendersona.

Zobacz także: Typy na UFC

Po dwóch wygranych i dwóch porażkach doszło do walki Diaza z Conorem McGregorem. Walkę wygrał Amerykanin. Późniejszy rewanż tych zawodników był dla Diaza najbardziej kasowym starciem w jego karierze. Po nim fighter z Kalifornii nie pojawił się w oktagonie przez prawie trzy lata. Do klatki UFC powrócił 17 sierpnia 2019 roku na gali UFC 241 starciem z Anthonym Pettisem. Diaz wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Po tym zwycięstwie doszło do walki Diaz vs Masvidal o symboliczny pas “BMF”, którego rozwinięcie oznacza “Baddest Motherf***er”. Do starcia doszło 2 listopada 2019 roku na gali UFC 244 w Nowym Jorku w Madison Square Garden. Po trzech rundach sędzia zadecydował, że Diaz nie jest zdolny do dalszego kontynuowania pojedynku. Tym samym Masvidal zwyciężył przez TKO.

Zobacz także: Gdzie oglądać UFC?

Nate Diaz vs Conor McGregor

5 marca 2016 roku po raz pierwszy zawalczył z Conorem McGregorem. Do starcia doszło na gali UFC 196, na której pierwotnie McGregor miał zmierzyć się z Rafaelem dos Anjosem. Brazylijczyk musiał zrezygnować jednak z pojedynku z powodu kontuzji. Zdecydowanym faworytem walki McGregor vs Diaz był Irlandczyk. Kursy wynosiły 1,20 do 4,30 na korzyść McGregora. Ku zdziwieniu wielu kibiców pojedynke wygrał Amerykanin. Diaz poddał rywala w trzeciej rundzie.

20 sierpnia, na gali UFC 202 w Las Vegas, doszło do rewanżu. Pojedynek odbył się na dystansie pięciu rund. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty. Starcie było bardzo krwawe i obfitowało w wiele efektownych wymian stójkowych. Ostatecznie zwyciężył Conor McGregor większościową decyzją sędziów, którzy punktowali 47-47, 48-47 oraz 48-47.

Nate Diaz rekord

Nate Diaz rekord, czyli jakim bilansem na ten moment legitymuje się amerykański zawodnik? Obecnie 36-latek legitymuje się rekordem 20-13. Biorąc pod uwagę tylko występy w UFC rekord Diaza wynosi 15-11.

Nate Diaz zarobki

Nate Diaz zarobki, czyli ile za swoje walki otrzymuje jeden z najpopularniejszych zawodników MMA na świecie? Od momentu, gdy Nate Diaz dołączył do amerykańskiej organizacji UFC, jego gaże za walki są podawane do informacji publicznej. Portal “The Sports Daily”, który zajmuje się między innymi śledzeniem zarobków zawodników MMA podaje, że podczas całej swojej kariery w UFC Amerykanin zarobił prawie 5 milionów dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 20 milionów złotych. Najwięcej do tej pory Diaz zarobił za swoje rewanżowe starcie z Conorem McGregorem. Pewne jest natomiast, że zarobki 36-latka są wyższe. Do podanej kwoty nie są bowiem doliczone wpływy z pay-per-view.

Nate Diaz żona

Nate Diaz żona, czyli kim jest partnerka 36-latka? Diaz nie ma w tym momencie żony, jednak jest związany z Misty Brown, z którą ma jedno dziecko.

Nate Diaz problemy z prawem

Nate Diaz od zawsze słynął z tego, że nie liczył się z konsekwencjami popełnianych czynów. 16 maja 2013 roku Nate Diaz został zawieszony przez UFC na 90 dni i ukarany grzywną w wysokości 20 tysięcy dolarów z powodu używania homofobicznych tekstów na swoim koncie na Twitterze. Kolejne problemy z prawem Diaz miał przy okazji gali UFC 202. Na konferencji prasowej po walce zawodnik używał e-papierosa z kannabidiolem, który jest pochodną marihuany. Amerykanin, mimo tego, że USADA przyglądała się sprawie, nie został ukarany.

Nate Diaz Instagram

Nate Diaz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników na świecie. Na swoim Instagramie zebrał już 5,2 miliona obserwatorów. Jego konto można znaleźć pod nickiem @natediaz209.