Po nokaucie na Benie Askrenie, Jorge Masvidal stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA na świecie. Kim jest Jorge Masvidal? Wiek, wzrost, waga – jakie są parametry amerykańskiego zawodnika? Ile zarabia Jorge Masvidal?

Kim jest Jorge Masvidal?

Jorge Masvidal to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki. Od 2013 roku związany z Ultimate Fighting Championship. Przed podpisaniem kontraktu z najlepszą organizacją MMA na świecie toczył pojedynki między innymi w Strikeforce, Bellator, AFC czy World Victory Road Presents. W 2019 roku zdobył symboliczny pas BMF. Sześciokrotnie nagradzany bonusem za swoje walki w UFC. Od 2007 roku do swoich pojedynków przygotowuje się w jednym z najlepszych klubów MMA świata, American Top Team. Jest autorem najszybszego nokautu w historii UFC, w ciągu 5 sekund znokautował Bena Askrena. Jego pseudonim to “Gamebred”.

Jorge Masvidal pochodzenie

Jorge Masvidal to Amerykanin, jednak jego pochodzenie wykracza poza granice USA. Jego ojciec jest Kubańczykiem, a mama Peruwianką.

Jorge Masvidal wiek, waga, wzrost

Jorge Masvidal wiek, waga, wzrost, czyli jakie są parametry zawodnika? Amerykanin urodził się 12 listopada 1984 roku w Miami na Florydzie. Na ten moment ma 37 lat. Podczas swojej kariery walczył w kategoriach lekkiej oraz półśredniej. Obecnie swoje pojedynki toczy w wadze półśredniej, której limit ustalony jest na 77 kilogramów. Amerykański zawodnik posiada 180 centymetrów wzrostu, a jego zasięg ramion wynosi 188 cm.

Jorge Masvidal walki

Jorge Masvidal walki, czyli kiedy możemy liczyć na kolejny występ amerykańskiego zawodnika? 37-latek do klatki UFC powróci na gali UFC 272, a jego przeciwnikiem będzie Colby Covington.

Jorge Masvidal MMA

Jorge Masvidal w zawodowym MMA zadebiutował 24 maja 2003 roku. Swoją pierwszą walkę stoczył na gali AFC 3, która miała miejsce w Fort Lauderdale na Florydzie. Przeciwnikiem Amerykanina był Brandon Bledsoe. Po osiągnięciu rekordu 7-2 zawalczył o pas organizacji AFC w kategorii półśredniej. Jego przeciwnikiem o to trofeum był Nuri Shakir, którego “Gamebred” pokonał jednogłośnie na punkty.

Po zdobyciu mistrzowskiego pasa Masvidal stoczył trzy walki w organizacji BodogFIGHT, wszystkie z nich wygrał. W późniejszym czasie Amerykanin występował między innymi w Strikeforce, World Victory Road Presents czy Bellatorze. Z rekordem 22-6 przystąpił do walki o pas wagi lekkiej organizacji Strikeforce. Jego rywalem był Gilbert Melendez legitymujący się w tamtym czasie bardzo dobrym bilansem 20-2. Po pięciorundowym pojedynku Masvidal przegrał jednogłośnie na punkty.

Swoją ostatnią walkę, przed podpisaniem kontraktu z UFC, stoczył z Justinem Wilcoxem na gali Strikeforce: Rockhold vs Kennedy 14 lipca 2012 roku. “Gamebred” wygrał pojedynek przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Zobacz także: Typy na UFC

Jorge Masvidal UFC

Jorge Masvidal w UFC zadebiutował 20 kwietnia 2013 roku. Jego rywalem na gali UFC on Fox 7 był Tim Means. “Gamebred” po trzech rundach wygrał przez jednogłośną decyzję. W późniejszym czasie przeplatał wygrane z przegranymi. 13 maja 2017 roku, posiadając rekord 32-12, zawalczył z Demianem Maia. Starcie to było eliminatorem do walki o pas w kategorii półśredniej. Masvidal przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Po efektownym nokaucie na Benie Askrenie “Gamebred” zmierzył się z Natem Diazem o symboliczny pas “BMF”, którego rozwinięcie oznacza “Baddest Motherf***er”. Do pojedynku doszło 2 listopada 2019 roku na gali UFC 244 w Nowym Jorku w Madison Square Garden. Po trzech rundach sędzia zadecydował, że Diaz nie jest zdolny do dalszego kontynuowania pojedynku. Tym samym Masvidal zwyciężył przez TKO.

Po tym starciu doszło do dwukrotnej walki Jorge Masvidala z Kamaru Usmanem. Stawką obu starć był pas mistrzowski UFC w kategorii półśredniej. Do pierwszego pojedynku doszło na gali UFC 251 12 lipca 2020 roku. Po jednostronnym pojedynku zdecydowanie na kartach punktowych wygrał Nigeryjczyk. Rewanż odbył się na UFC 261. Tym razem walka zakończyła się po porażającym nokaucie z rąk Usmana, po którym Masvidal padł nieprzytomny. Jak na razie była to ostatnia walka Amerykanina w UFC.

Zobacz także: Gdzie oglądać UFC?

Jorge Masvidal nokaut

Jorge Masvidal nokaut, najbardziej efektownym skończeniem walki amerykański zawodnik popisał się na gali UFC 239 w walce z Benem Askrenem. Masvidal znokautował swojego przeciwnika już w piątej sekundzie starcia efektownym latającym kolanem. Do tej pory jest to najszybszy nokaut w historii UFC.

Jorge Masvidal rekord

Jorge Masvidal rekord, czyli jakim bilansem na ten moment legitymuje się amerykański zawodnik? Na ten moment 37-latek legitymuje się rekordem 35-15. Biorąc pod uwagę tylko występy w UFC rekord Masvidala wynosi 12-8.

Jorge Masvidal żona

Jorge Masvidal żona, czyli kim jest partnerka 37-latka? Na ten moment zawodnik nie posiada żony. Wiadomo jednak, że “Gamebred” przez od 2009 roku spotykał się z Imaną Kawa. Para ma dwie córki oraz syna. Związek Masvidala z Kawą zakończył się w 2019 roku.

Jorge Masvidal zarobki

Jorge Masvidal zarobki, czyli ile za swoje walki otrzymuje jeden z najpopularniejszych zawodników MMA na świecie? Od momentu, gdy Jorge Masvidal dołączył do amerykańskiej organizacji Strikeforce, a później UFC, jego gaże za walki są podawane do informacji publicznej. Portal “The Sports Daily”, który zajmuje się między innymi śledzeniem zarobków zawodników MMA podaje, że podczas całej swojej kariery w UFC Amerykanin zarobił prawie 3,5 miliona dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 14 milionów złotych. Pewne jest natomiast, że zarobki 37-latka są wyższe. Do podanej kwoty nie są bowiem doliczone wpływy z pay-per-view oraz zarobki za umowy sponsorskie.

Jorge Masvidal Instagram

Jorge Masvidal od kilku już lat należy do najbardziej rozpoznawalnych zawodników na świecie. W dużej mierze swoją popularność zawdzięcza efektownemu nokautowi na Benie Askrenie. Na swoim Instagramie zebrał już 3 miliony obserwatorów. Jego konto można znaleźć pod nickiem @gamebredfighter.


1. Kiedy Jorge Masvidal zadebiutował w UFC?
Jorge Masvidal w UFC zadebiutował 20 kwietnia 2013 roku.
2. Kiedy urodził się Jorge Masvidal?
Jorge Masvidal urodził się 12 listopada 1984 roku w Miami na Florydzie.