NAJNOWSZE WPISY MUNDIAL

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 będą pierwszą tak dużą imprezą sportową organizowaną na Bliskim Wschodzie i jednym z najbardziej kompaktowych turniejów w historii. To oznacza, że na Mundialu 2022 kibice będą w stanie oglądać do dwóch spotkań na żywo dziennie! Mecze Mistrzostw Świata po raz pierwszy zostaną rozegrane zimą, a nie latem, jak miało to miejsce do tej pory. Ma to związek z temperaturami, które w miesiącach letnich w Katarze sięgają nawet 50 stopni Celsjusza. W takich warunkach zorganizowanie wielkiego turnieju byłoby niemożliwe. Kibice i zawodnicy nie muszą się jednak martwić, ponieważ oprócz pory zimowej wszystkie osiem stadionów będzie w pełni klimatyzowanych, co zapewni komfort wrażeń z oglądania najlepszych drużyn na świecie. Jaki jest terminarz Mistrzostw Świata w Katarze? Jak wyglądają tabele kwalifikacji do Mundialu? Jak będzie zorganizowana drabinka Mundialu w 2022 roku?

Terminarz Mistrzostw Świata w Katarze 2022

Nadal trwają kwalifikacje do Mundialu 2022, a wiele reprezentacji już zapewniło sobie miejsce w turnieju głównym. Losowanie grup Mistrzostw Świata odbędzie się 1 kwietnia 2022 r. w Doha w stolicy Kataru. W czasie losowania nie będą jeszcze znani wszyscy uczestnicy, ponieważ do rozegrania zostaną jeszcze międzykontynentalne baraże. Terminarz Mundialu 2022 został ustalony już w 2020 roku.

 • Mecz otwarcia, w którym wystąpią gospodarze turnieju, zostanie rozegrany 21 listopada 2022 r. o godzinie 13:00 czasu lokalnego (godzina 11:00 w Polsce). Pierwsze inauguracyjne spotkanie odbędzie się na stadionie Al Bayt, który może pomieścić do 60 000 kibiców,
 • Faza grupowa potrwa od 21 listopada do 2 grudnia. Mecze MŚ 2022 w pierwszych dwóch rundach rozpoczynać się będą o godzinie 11:00, 14:00, 17:00 i 20:00 czasu środkowoeuropejskiego. W ostatniej trzeciej rundzie fazy grupowej spotkania Mistrzostw Świata będą się odbywać równocześnie o godzinie 16:00 i 20:00,
 • 1/8 finałów Mistrzostw Świata 2022 potrwa od 3 do 6 grudnia,
 • Ćwierćfinały rozpoczną się 9 grudnia i zakończą dzień później,
 • 1/2 finałów Mundialu w Katarze odbędzie się w dniach 13-14 grudnia,
 • Finał Mistrzostw Świata 2022 zostanie rozegrany na stadionie Lusail Iconic Stadium 18 grudnia o godzinie 16:00,
 • W ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej organizowany jest również mecz o trzecie miejsce. Starcie dwóch przegranych półfinalistów drabinki Mistrzostw Świata w Katarze rozegrane zostanie 17 grudnia również o 16:00 czasu środkowoeuropejskiego (18:00 czasu lokalnego).

Sprawdź: Mistrzostwa Świata FIFA – gdzie oglądać w TV oraz Internecie?

Mundial 2022 Katar – jak przebiega turniej?

Na Mistrzostwach Świata rywalizować będą 32 najlepsze kraje, które przeszły eliminacje. Wśród nich znajdować się będzie także gospodarz turnieju. W przeciwieństwie do Euro 2020 do fazy pucharowej mogą awansować tylko dwa zespoły z każdej z ośmiu grup. Następnie drabinka Mistrzostw Świata w Katarze dzieli się na 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał Mistrzostw Świata.

Mecze Mistrzostw Świata 2022 – Stadiony

Organizowany Mundial w Katarze z pewnością przejdzie do historii ze względu na miejsca rozgrywanych spotkań. Jest to pierwszy turniej od lat z zaledwie ośmioma obiektami do gry w piłkę. Ostatnim Pucharem Świata z tak małą liczbą stadionów były Mistrzostwa Świata w Argentynie. Piłkarze grali wówczas swoje mecze na sześciu stadionach. Wszystkie stadiony w Katarze oddalone są od siebie o niecałą godzinę drogi. W związku z tym fani będą mogli rozpocząć dzień meczowy przed południem, a następnie udać się na kolejne spotkanie, które odbywać się będzie w godzinach wieczornych.

Kibice skorzystają z metra, samochodów, kolei, rowerów, a nawet taksówek wodnych. Dzięki temu Mistrzostwa Świata w Katarze będą pierwszymi w historii, które uczynią ten turniej neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Zaprojektowane przez czołowych architektów z całego świata stadiony czerpią inspirację z historii i kultury Bliskiego Wschodu. Wszystkie obiekty zostały zbudowane, aby służyć przyszłym pokoleniom. Na jakich stadionach będą odbywać się mecze Mistrzostw Świata?

Międzynarodowy Stadion Khalifa

Pierwotnie zbudowany w 1976 roku. Jest to oficjalny obiekt Reprezentacji Kataru. Wcześniej gościł Igrzyska Azjatyckie, Puchar Zatoki Perskiej, Puchar Azji AFC i wiele innych turniejów. Khalifa International Stadium został odnowiony w 2017 r. i jest w stanie pomieścić 40 000 kibiców. Najlepsze Reprezentacje z całego świata będą rozgrywać swoje mecze na tym stadionie aż do etapu ćwierćfinałów.

Stadion Al Bayt

Zainspirowany koczowniczym trybem życia ludzi, którzy żyli na terenach pustynnych Kataru. Obiekt mieści 60-tysięczną widownię i przykryty jest gigantyczną konstrukcją namiotową. Po zakończeniu mundialu w 2022 roku górny poziom miejsc zostanie złożony i wysłany krajom rozwijającym się, które potrzebują solidnej infrastruktury sportowej. Al Bayt to obiekt, na którym zostanie rozegrany inauguracyjny mecz według terminarza Mistrzostw Świata 2022.

Stadion Al Janoub

Zaprojektowany przez architekta – Dame Zaha Hadid stadion mieści się na południu kraju, a jego pojemność to 40 000 widzów. Został otwarty 16 maja 2019 r. na potrzeby rozegrania finału Amir Cup. Wygląd stadionu przypomina tradycyjne łodzie dhow używane na tym terenie.

Stadion Al Rayyan

Zbudowany na miejscu starego obiektu klubu sportowego Al Rayyan. Nowy stadion może pomieścić 40 000 fanów piłki nożnej i zawiera symbole kultury Kataru oraz piękną fasadę. Wszystkie struktury stadionu przypominają piaszczyste wydmy i dzikie tereny na zachodzie tego kraju.

Edukacyjny Stadion Miejski

Znajduje się on kilka minut od lokalnych szkół, uniwersytetów i ośrodków badawczych. Mieści 40 000 kibiców i został zaprojektowany w oparciu o złożone, przypominające diamenty geometryczne wzory, które zmieniają kolor wraz z ruchem Słońca.

Stadion Al Thumama

Terminarz Mistrzostw Świata w Katarze uwzględnia również szósty stadion na liście, który położony jest w pobliżu międzynarodowego lotniska Hamad. Stadion podobnie jak większość obiektów w Katarze jest w stanie pomieścić maksymalnie 40 000 widzów. Wokół stadionu znajduje się ogromny park publiczny o powierzchni 540 000 m2. Po Mistrzostwach Świata połowa miejsc zostanie usunięta i przekazana innym krajom.

Stadion Ras Abu Aboud

Bardzo ciekawy obiekt zbudowany przy użyciu kontenerów transportowych, zdejmowanych siedzeń i innych modułowych elementów konstrukcyjnych. Po turnieju zostanie zdemontowany i ponownie użyty przez inne kraje. Mieści 40-tysięczną widownię.

Stadion Lusail

Największy obiekt spośród wszystkich ośmiu stadionów. Jest w stanie pomieścić 80 000 widzów. Projekt stadionu inspirowany jest grą świateł i cieni, które charakteryzują latarnie fanar. Podobnie jak inne obiekty podczas Mundialu w Katarze będzie on chłodzony energią słoneczną. Na stadionie Lusail rozegrany zostanie finał Mistrzostw Świata 2022.

Bilety na Mundial 2022

Wielu fanów piłki nożnej jest bardzo podekscytowanych Mistrzostwami Świata w 2022 roku i chcą zobaczyć mecze bezpośrednio ze stadionów. Na ten moment bilety na Mundial w Katarze nie są jeszcze dostępne. Nie musisz się jednak martwić, FIFA nie wystartowała z dystrybucją biletów, ale najprawdopodobniej będą one możliwe do zakupienia pod koniec stycznia 2022 roku. Jaka jest cena biletów na Mundial 2022? Ciężko stwierdzić, ponieważ brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji ze strony organizatorów. W oczekiwaniu, aby zobaczyć cenę biletu na poszczególne spotkania Mistrzostw Świata w Katarze, warto sprawdzić, ile trzeba było zapłacić za bilety na MŚ w Rosji w 2018 r.

 • Mecz otwarcia – od 220 do 550 $,
 • Spotkania grupowe Mistrzostw Świata – od 105 do 210 $,
 • 1/8 finałów – od 115 do 245 $,
 • Ćwierćfinały – od 175 do 365 $,
 • Półfinały – od 285 do 750 $,
 • Finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej – od 455 do 1100 $.

FIFA nie ogłosiła jeszcze, kiedy i jak kupić bilety na Mundial 2022, ale wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie FIFA. Pod znakiem zapytania stoi również fakt, czy podczas Mistrzostw Świata fani będą mogli w pełni zapełniać stadiony. Nie wiemy jak sytuacja związana z koronawirusem, wpłynie na mecze Mundialu w Katarze. Nie można wykluczyć pewnych ograniczeń związanych z ilością miejsc na trybunach. Większość obiektów na Mistrzostwach Świata w 2022 roku jest w stanie pomieścić maksymalnie 40 000 kibiców. Pandemia COVID-19 może wiązać się z wprowadzeniem protokołu, który będzie jasno określać ile fanów może kupić bilety na Mundial 2022, a ile z nich obejdzie się smakiem, oglądając mecze przed telewizorami lub w strefach kibicowskich.

Tabela i drabinka kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022

Jedynym zespołem, który otrzymał automatyczne miejsce na Mundialu w 2022 roku, jest Katar. Pozostałe 31 Reprezentacji musi przejść przez kwalifikacje w swojej konfederacji.

UEFA (EUROPA)

Europejskie zespoły mają przydzielone 13 miejsc na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej (najwięcej ze wszystkich kontynentów). Kwalifikacje obejmują dwie rundy:

 • W pierwszej rundzie kwalifikacji do mundialu wszystkie 55 Narodów rozpoczęło zmagania w dziesięciu grupach podzielonych na pięć lub sześć Reprezentacji. Drużyny z pierwszych miejsc awansowały bezpośrednio do głównego turnieju w Katarze,
 • W drugiej rundzie do dziesięciu ekip z drugiego miejsca w tabelach Mistrzostw Świata dołączyły dwaj najlepsi zwycięzcy grup Ligi Narodów, na podstawie rankingu tych rozgrywek, którzy nie zdołali zająć drugiego miejsca w grupie. Następnie dwanaście Reprezentacji rozlosowano na trzy drabinki. Każda składa się z dwóch półfinałów i finału. Reprezentacje grają tylko jeden mecz (bez rewanżów). Do Mistrzostw Świata w Katarze awansują trzy zespoły, które wygrają finałowe starcia w drabince. Faza play-off odbędzie się w marcu 2022 roku. Do drugiej rundy zakwalifikowała się również Polska, która będzie walczyć o Mundial 2022 w Katarze z Reprezentacją Rosji, a w finale, jeśli pokona ekipę Valeriego Karpiny – z Czechami lub Szwecją. Poniżej przedstawiamy tabele Kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku (dwa najlepsze zespoły w grupach) i drabinkę baraży.

Pierwsza runda kwalifikacji (faza grupowa)

TABELA KWALIFIKACJI MUNDIAL 2022 (EUROPA), GRUPA A

Awans

Serbia6 W2 R0 P20 PKT
BarażePortugalia5 W2 R1 P

17 PKT

 

GRUPA B

Awans

Hiszpania6 W1 R1 P

19 PKT

BarażeSzwecja5 W0 R3 P

15 PKT

 

GRUPA C

Awans

Szwajcaria5 W3 R0 P

18 PKT

BarażeWłochy4 W4 R0 P

16 PKT

 

GRUPA D

Awans

Francja5 W3 R0 P

18 PKT

BarażeUkraina2 W6 R0 P

12 PKT

 

GRUPA E

Awans

Belgia6 W2 R0 P

20 PKT

BarażeWalia4 W3 R1 P

15 PKT

 

GRUPA F

Awans

Dania9 W0 R1 P

27 PKT

BarażeSzkocja7 W2 R1 P

23 PKT

 

GRUPA G

Awans

Holandia7 W2 R1 P

23 PKT

BarażeTurcja6 W3 R1 P

21 PKT

 

GRUPA H

Awans

Chorwacja7 W2 R1 P

23 PKT

BarażeRosja7 W1 R2 P

22 PKT

 

GRUPA I

Awans

Anglia8 W2 R0 P

26 PKT

BarażePolska6 W2 R2 P

20 PKT

 

GRUPA J

Awans

Niemcy9 W0 R1 P

27 PKT

BarażeMacedonia Północna5 W3 R2 P

18 PKT


Druga runda (faza play-off)

 

PIERWSZA DRABINKA DRUGIEJ RUNDY KWALIFIKACJI DO MISTRZOSTW ŚWIATA W KATARZE

I PÓŁFINAŁ 24 MARCA 2022

WALIAVSAUSTRIA

II PÓŁFINAŁ 24 MARCA 2022

SZKOCJAVS

UKRAINA

FINAŁ 29 MARCA 2022ZWYCIĘZCA I PÓŁFINAŁUVS

ZWYCIĘZCA II PÓŁFINAŁU

* Austria zajęła pierwsze miejsce w grupie Ligi Narodów UEFA.

DRUGA DRABINKA KWALIFIKACJI MUNDIAL KATAR 2022

I PÓŁFINAŁ 24 MARCA 2022

ROSJAVSPOLSKA

II PÓŁFINAŁ 24 MARCA 2022

SZWECJAVS

CZECHY

FINAŁ 29 MARCA 2022ZWYCIĘZCA I PÓŁFINAŁUVS

ZWYCIĘZCA II PÓŁFINAŁU

* Czechy zajęły pierwsze miejsce w grupie Ligi Narodów UEFA.

TRZECIA DRABINKA KWALIFIKACJI DO MISTRZOSTW ŚWIATA W KATARZE

I PÓŁFINAŁ 24 MARCA 2022

PORTUGALIAVSTURCJA

II PÓŁFINAŁ 24 MARCA 2022

WŁOCHYVS

MACEDONIA PÓŁNOCNA

FINAŁ 29 MARCA 2022ZWYCIĘZCA I PÓŁFINAŁUVS

ZWYCIĘZCA II PÓŁFINAŁU

CAF (AFRYKA)

Na Mundial 2022 w Katarze pojedzie pięć drużyn z Afryki. Kwalifikacje do Mistrzostw Świata rozpoczęły się we wrześniu 2021 roku i są podzielone na trzy rundy:

 • W pierwszej rundzie 28 Reprezentacji zajmujących miejsca od 27 do 54 według rankingu grało dwa mecze (u siebie i na wyjeździe). Zwycięzcy awansowali do drugiej rundy,
 • Druga runda kwalifikacji CAF do Mistrzostw Świata w piłce nożnej to 10 grup po cztery zespoły. W skład wszystkich grup wchodzili zwycięzcy z pierwszej rundy kwalifikacji i Reprezentacje z miejsc 1-26 w rankingu. Każda drużyna grała u siebie i na wyjeździe. Do ostatniej rundy przeszli tylko zwycięzcy grup,
 • W trzeciej rundzie dziesięć zespołów, które awansowało z drugiej rundy, zagra u siebie i na wyjeździe. Pięciu zwycięzców zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w Katarze. Losowanie par odbędzie się 26 stycznia 2022 roku. Mecze trzeciej rundy zaplanowane są na 24 i 29 marca 2022 r.

TABELA MUNDIAL 2022 – TRZECIA RUNDA KWALIFIKACJI ZESPOŁÓW Z AFRYKI (CAF)

GRUPA

ZWYCIĘZCA

A

ALGIERIA

B

TUNEZJA

C

NIGERIA

D

KAMERUN

E

MALI

F

EGIPT

G

GHANA

H

SENEGAL

I

MAROKO

J

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA

CONMEBOL (AMERYKA POŁUDNIOWA)

Mecze Mistrzostw Świata to zawsze prawdziwe widowisko dla fanów piłki nożnej. Na turnieju spotykają się ze sobą Reprezentacje ze wszystkich stron świata. Na tak dużej imprezie nie mogło również zabraknąć zespołów z Ameryki Południowej. To przecież Brazylia jest największym triumfatorem Mistrzostw Świata w piłce nożnej w historii, dzierżąc aż 5 trofeów. Kwalifikacje w tym regionie świata rozpoczęły się już w październiku 2020 roku. Proces awansu do Mundialu w 2022 roku jest najprostszy ze wszystkich konfederacji. Grupa składa się z 10 drużyn, które grają ze sobą w meczach przed własną publicznością i na wyjeździe. Cztery najlepsze ekipy awansują bezpośrednio do Mistrzostw Świata. Piąta drużyna w tabeli przechodzi do baraży interkontynentalnych. Razem w grupie zostanie rozegrane 18 kolejek spotkań.

TABELA MISTRZOSTW ŚWIATA KATAR 2022 – KWALIFIKACJE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ

1 (AWANS)

BRAZYLIA11 W2 R0 P

35 PKT

2 (AWANS)

ARGENTYNA8 W5 R0 P

29 PKT

3 (AWANS)

EKWADOR7 W2 R5 P

23 PKT

4 (AWANS)

KOLUMBIA3 W8 R3 P

17 PKT

5 (BARAŻE)

PERU5 W2 R7 P

17 PKT

6

CHILE4 W4 R6 P

16 PKT

7

URUGWAJ4 W4 R6 P

16 PKT

8

BOLIWIA4 W3 R7 P

15 PKT

9

PARAGWAJ2 W7 R5 P

13 PKT

10

WENEZUELA2 W1 R11 P

7 PKT

* Sytuacja w tabeli na dzień 25.12.2021 r. Pewny awans mają już Brazylia i Argentyna.

CONCACAF (AMERYKA PÓŁNOCNA I ŚRODKOWA)

Drużyny z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów mogą otrzymać od 3 do 5 miejsc na Mistrzostwach Świata w Katarze. Kwalifikacje składają się z trzech rund i rozpoczęły się w marcu 2021 roku:

 • W pierwszej rundzie Reprezentacje zajmujące miejsca od 6 do 35 na podstawie rankingu FIFA zostały podzielone na sześć grup po pięć zespołów, grając w systemie dwa mecze u siebie i dwa na wyjeździe. Zwycięzcy awansowali do dalszej fazy kwalifikacji,
 • Druga runda kwalifikacji do Mundialu 2022 w konfederacji CONCACAF składała się z dwumeczy pomiędzy rozlosowanymi zespołami. Terminarz Mistrzostw Świata w Katarze (druga runda kwalifikacji) przewidywał pierwsze starcia 12 czerwca, a mecze rewanżowe 16 czerwca 2021 roku,
 • W trzeciej rundzie zwycięzcy rundy drugiej dołączyli do pięciu najlepszych zespołów CONCACAF według rankingu (Meksyk, Stany Zjednoczone, Kostaryka, Jamajka i Honduras). Trzy Reprezentacje awansują do Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022, natomiast czwarty zespół rozegra interkontynentalne baraże 13 czerwca 2022 roku.

TABELA MUNDIAL 2022 – KWALIFIKACJE W AMERYCE PÓŁNOCNEJ, ŚRODKOWEJ I KARAIBACH

1 (AWANS)

KANADA4 W4 R0 P16 PKT

2 (AWANS)

STANY ZJEDNOCZONE4 W3 R1 P

15 PKT

3 (AWANS)

MEKSYK4 W2 R2 P

14 PKT

4 (BARAŻE)

PANAMA4 W2 R2 P

14 PKT

5

KOSTARYKA2 W3 R3 P

9 PKT

6

JAMAJKA1 W4 R3 P

7 PKT

7

SALWADOR1 W3 R4 P

6 PKT

8HONDURAS0 W3 R5 P

3 PKT

AFC (AZJA)

Do azjatyckich kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Katarze przystąpiło 46 zespołów. Eliminacje składają się trzech rund. Do Mundialu 2022 awansują cztery zespoły z dwóch pierwszych miejsc z grupy A i grupy B. Reprezentacje z trzeciego miejsca awansują do czwartej rundy, którą są baraże interkontynentalne. Terminarz Mistrzostw Świata w Katarze (kwalifikacje w Azji) uwzględnia jeszcze cztery spotkania. Trzecia runda eliminacji zakończy się 29 marca 2022 roku.

TABELA MUNDIAL 2022 – KWALIFIKACJE AZJATYCKIE GRUPA A

1 (AWANS)

IRAN5 W1 R0 P16 PKT

2 (AWANS)

KOREA POŁUDNIOWA4 W2 R0 P

14 PKT

3 (BARAŻE)

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE1 W3 R2 P

6 PKT

4

LIBAN1 W2 R3 P

5 PKT

5

IRAK0 W4 R2 P

4 PKT

6SYRIA0 W2 R4 P

2 PKT

* Sytuacja w tabeli na dzień 26.12.2021 r.

GRUPA B

1 (AWANS)

ARABIA SAUDYJSKA5 W1 R0 P16 PKT

2 (AWANS)

JAPONIA4 W0 R2 P

12 PKT

3 (BARAŻE)

AUSTRALIA3 W2 R1 P

11 PKT

4

OMAN2 W1 R3 P

7 PKT

5CHINY1 W2 R3 P

5 PKT

6WIETNAM0 W0 R6 P

0 PKT

* Sytuacja w tabeli na dzień 26.12.2021 r.

OFC (OCEANIA)

Kwalifikacje krajów oceanicznych miały rozpocząć się we wrześniu 2020 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone. W lipcu 2021 r. konfederacja OFC zaproponowała zorganizowanie eliminacji na podstawie fazy grupowej, a następnie fazy play-off. Niestety ciągłe opóźnienia związane z sytuacją epidemiologiczną spowodowały, że terminarz kwalifikacji do Mistrzostw Świata krajów oceanicznych został przełożony na marzec 2022 roku:

 • 13 marca 2022 roku zostanie rozegrany mecz kwalifikacyjny pomiędzy Reprezentacją Tonga i Wysp Cooka (dwie najniższe w rankingu drużyny Oceanii). Zwycięzca kwalifikuje się do grupy A, jako czwarty, brakujący zespół,
 • W drugiej rundzie (faza grupowa) siedem drużyn według rankingu i zespół wyłoniony z pierwszej rundy zostaną podzielone na dwie grupy. Zespoły rozegrają ze sobą mecze w systemie każdy z każdym. Warto dodać, że będą to tylko pojedyncze starcia, bez rewanżów. Dwie pierwsze drużyny przechodzą do etapu końcowego,
 • Drabinka w trzeciej rundzie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Katarze składa się z półfinałów i finału. Zwycięzca finału, który odbędzie się 30 marca 2022 roku, przechodzi do baraży międzykontynentalnych.

BARAŻE INTERKONTYNENTALNE

W czerwcu 2022 roku odbędą się dwa interkontynentalne baraże, które wyłonią dwa ostatnie miejsca kwalifikacji do Mundialu 2022.

Zwycięzca czwartej rundy AFC (Azja)

VSPiąte miejsce CONMEBOL (Ameryka Południowa)
Czwarte miejsce w trzeciej rundzie CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby)VS

Zwycięzca finału OFC (Oceania)

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kiedy rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Katarze?

Terminarz Mundialu 2022 uwzględnia mecz inauguracyjny, fazę grupową, fazę play-off i wielki finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Pierwsze starcie rozpocznie się 21 listopada.

Czy Polacy na Mundialu w Katarze mają szansę wystąpić?

Polska Reprezentacja rozegra mecze barażowe w marcu 2022 roku. To czy Polska zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata, zależy wyłącznie od dyspozycji zawodników.

Jak wygląda tabela Mistrzostw Świata w Katarze?

Na ten moment nie ma oficjalnej tabeli Mundialu 2022, ponieważ nadal w niektórych regionach poza Ameryką Północną i Środkową trwają kwalifikacje.

Jak będzie wyglądać drabinka na Mundialu w 2022 roku?

Zwycięzcy grup oraz drużyny z drugiego miejsca zakwalifikują się do fazy pucharowej drabinki Mistrzostw Świata w Katarze.

Gdzie kupić bilety na Mistrzostwa Świata w Katarze?

Wszystkie bilety na mecze Mundialu 2022 można kupić na oficjalnej stronie FIFA. Rozpoczęcie sprzedaży rozpocznie się pod koniec stycznia 2022 roku.