Małgorzata Domagalik niespodziewanie stała się bardzo popularna wśród piłkarskiej części internetu czy mediów społecznościowych. Wyjaśniamy, jak do tego doszło, że dziś wielu fanów sportu doskonale zna tę dziennikarkę.

Kim jest Małgorzata Domagalik?

Małgorzata Domagalik to polska dziennikarka, urodzona w 1957 roku we Wrocławiu. Jest publicystką, pisarką czy autorką programów telewizyjnych. Pełni także funkcję prezesa Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego, z którym prywatnie się przyjaźni.

Znana dziennikarka jest laureatką Wiktora dla największej osobowości telewizyjnej. W 2003 roku odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ze swoją działalnością trafiła także do internetu. Od 2021 roku prowadzi serię "Niech gadają", ukazującą się na Kanale Sportowym.

Małgorzata Domagalik życie prywatne

Małgorzata Domagalik Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy. Od dawna interesuje się ona sportem oraz stara się pomagać innym osobom. Domagalik podczas wystąpień wydaje się niezwykle pewną siebie osobą.

Małgorzata Domagalik i jej mężowie

Dziennikarka wychodziła za mąż trzykrotnie. Za każdym razem związek kończył się rozwodem. Gdy zdarzało się jej publicznie o tym rozmawiać Domagalik zaznaczała, że czasami najważniejsza jest po prostu wolność.

Dzieci

Małgorzata Domagalik nie ma dzieci. W swojej książce pt. ,"Wymagalik" wspomniała o tym fakcie oraz o tym, że musi często mierzyć się z pytaniami na ten temat.

Ślub

Małgorzata Domagalik i jej mężowie to dość skryty temat nawet dla polskiego internetu. W związku z tym trudno znaleźć wiarygodne informacje o ślubach prowadzącej Niech gadają. Bardzo możliwe, że po prostu Domagalik jest osobą, która chce jak najwięcej prywatności zostawić po prostu dla siebie.

Młoda Małgorzata Domagalik

Dziennikarka od dawna z zamiłowania zajmowała się pisaniem. Znana stała się jednak na dobre już po 40-stce. W związku z tym niewiele wiadomo o tym, co robiła Domagalik jeszcze przed zyskaniem swojej popularności. Nawet jej pierwsza książka została wydana w roku, w którym kończyła wspomniane 40 lat.

Kariera dziennikarska

Małgorzata Domagalik jako dziennikarka pracowała w miesięczniku ,,Pani''. Była tam redaktorką naczelną w latach 2003 do 2017. Okres ten obejmuje również kilkumiesięcznego przerwę w 2005 roku. Prowadziła ona również programy na TVP2. W międzyczasie cały czas pisała książki. W okresie 2009-10 pracowała dla telewizji TVN. Jej felietony można znaleźć w tygodniku Wprost. Pełni funkcję prezesa Fundacji "Ludzki Gest" Kuby Błaszczykowskiego. Obecnie zajmuje się prowadzeniem programu "Niech gadają" w Kanale Sportowym na YouTube.

Swoją pierwszą książkę "Harpie, piranie, anioły" wydała w 1997 roku. Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów i różnego rodzaju publikacji.

Książki

Dużą rozpoznawalność Małgorzata Domagalik zyskała dzięki książkom. Te początkowo można było umieścić na półce z publicystyką. Najnowsze dzieła są już jednak związane ze światem sportu. U wielu fanów piłki nożnej na półce znaleźć można biografię Kuby Błaszczykowskiego. Najwięcej rozgłosu dała książka pt. ,,W grze''. Jest to swoisty obraz Jerzego Brzęczka, ówczesnego selekcjonera reprezentacji Polski. Dużo osób oraz innych dziennikarzy zauważało, że książka ta jest napisana stronniczo.

Poniżej przedstawiamy wszystkie dzieła Małgorzaty Domagalik:

 • Harpie, piranie, anioły, 1997 r. (wraz z Krystyną Koftą)
 • Serce na sznurku, 1998 r.
 • Siostrzane uczucia, 2001 r.
 • 188 dni i nocy, 2005 r. (wraz z Januszem Leonem Wiśniewskim)
 • Opowiadania letnie, a nawet gorące, 2006 r. (wraz z Moniką Mostowik)
 • Między wierszami, 2008 r. (wraz z Januszem Leonem Wiśniewskim)
 • Kuba. Autobiografia, 2015 r. (wraz z Jakubem Błaszczykowskim)
 • Kuba. Dogrywka 2015-2018, 2018 r. (wraz z Jakubem Błaszczykowskim)
 • Pani Wymagalik, 2019 r.
 • W grze, 2020 r. (wraz z Jerzym Brzęczkiem)

Domagalik - Stanowski

Od pewnego czasu Małgorzata Domagalik jest często kojarzona z Krzysztofem Stanowskim. Źródła tego należy szukać krótko po wydaniu ostatniej z książek dziennikarki. Okazało się bowiem, że ,,W grze'' nie została zbyt dobrze przyjęta w środowisku. Wielu kolegów po fachu zauważało, że Brzęczek, który jest bohaterem książki jest w niej oceniany zbyt pozytywnie i nieobiektywnie. Był to moment, gdy Domagalik musiała zmagać się z hejtem. Wydaje się jednak, że wyszła z tej sytuacji zwycięsko.

Hejt Park

Wynikiem powyższej popularności stało się zaproszenie do programu Hejt Park w Kanale Sportowym. Prowadzącym był wówczas Tomasz Smokowski. Odcinek z Domagalik zebrał ponad 900 tysięcy wyświetleń, a do nagrania doszło w październiku 2020 roku. Chyba nikt nie spodziewał się wówczas, że Domagalik blisko rok później... będzie miała swój program w Kanale Sportowym.

Kanał Sportowy

Kolejne rozdziały książki Domagalik "W grze" za pośrednictwem Kanału Sportowego na YouTube komentował Krzysztof Stanowski, który recenzował dzieło dziennikarki w prześmiewczy sposób. Seria była hitem i gromadziła setki tysięcy wyświetleń.

Niech gadają

W sierpniu 2021 roku okazało się, że Małgorzata Domagalik będzie miała swój program w Kanale Sportowym. Dla wielu odbiorców było to spore zaskoczenie, gdyż do tej pory jej postać kojarzyła się raczej niezbyt poważnie w kontekście sportu czy piłki nożnej. W ostatnich miesiącach jej content przede wszystkim dotyczy sztuki i szeroko pojmowanego lifestylu, o którym rozmawia z gośćmi z różnych środowisk.

Jak się jednak okazało, jej program o nazwie "Niech Gadają" wystartował w najlepsze, a pierwszym gościem była mistrzyni UFC, Joanna Jędrzejczyk. Dziś prowadząca jest często chwalona za swój profesjonalizm. Dodatkowo jej znakiem rozpoznawczym jest przyzwolenie na to, by gość programu po prostu mógł się w pełni swobodnie wypowiedzieć. Do tej pory zaproszeni do studia byli między innymi:

 • Tomasz Gollob
 • Jan Błachowicz
 • Bogusław Linda
 • Andrzej Grabowski
 • Zbigiew Boniek
 • Robert Więckiewicz
 • Cezary Pazura
 • Karol Strasburger

Twitter

Małgorzata Domagalik nie jest szczególnie aktywna w mediach społecznościowych. Posiada ona jednak konto na Twitterze, na którym była poniekąd gwiazdą po występie w Hejt Parku. Zdarza się, że skomentuje jakieś popularne wydarzenie. Dodatkowo przypomina o spotkaniach z kolejnymi gośćmi w ramach programu Niech gadają.

Domagalik Instagram

Dziennikarka regularnie udziela się na Instagramie. Posiada ona konto o nazwie „malgorzatadomagalik". Co ciekawe, jej profil w tym serwisie obserwuje ponad 30 tysięcy użytkowników. Czasami publikuje ona zdjęcia wraz z krótkim opisem tego, czym akurat się zajmuje.